DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Jak se mi celá ta série hodně líbila, tak tenhle závěr byl podle mě zcela mimo. Ta pointa... no nevím, dost mě to zklamalo, přišlo mi, že se to vzdalo odkazu předchozích knih.

03.01.2020 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Ustrednim motivem je dulezita otazka. Kniha je velmi ctiva a tak nejak "mila". Ale vlastne to ve mne nic moc nezanechalo. Cetl jsem relativne nedavno a uz si to skoro nepamatuju.

02.01.2020 3 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

S komiksy nemam moc zkusenosti. Muzu porovnat pouze s peti dily Star Wars / Darth Vader. Tady mi prisly slabsi animace. Pribeh / zvrat ale nebyl vubec spatny.

28.12.2022 4 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Velmi jednoduchá a krátká jednohubka. Úplně mi asi nevyhovuje styl knihy. Nicméně základní myšlenka je samozřejmě dobrá a hodná zamyšlení. Určitou přidanou hodnotu (v porovnání s tráveným časem) tam vidím.

28.06.2022 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Asi tu můj názor bude spíše ojedinělý, ale mě kniha docela zklamala a je to za mě zatím asi nejslabší Kingovka, co jsem četl (z nějakých devíti). A rozhodně mi přišlo Osvícení (první díl) lepší (i tím strašidelnějším ražením).

Za mě to bylo až moc utahané a chvílema zdlouhavé (mohlo by to mít o 100 stran méně). A na můj vkus už až moc nadpřirozené / ulítlé. Já mám rád sci-fi, fantasy, vůbec mi nevadí nadpřirozeno atd., ale tak nějak v "rozumné míře" (se to blbě popisuje u těch nadpřirozeností, co je a není normální :o) ).

Ale nechci jen kritizovat: ačkoli tu frázi nepoužívám rád, tak postavy byly dobře popsané a "dovedl jsem se s nimi ztotožnit" / vcítit se do nich. Některé pasáže (hlavně ke konci) byly i pěkně napínavé a zajímalo mě, jak to dopadne.

Takže pořád stojí za přečtení, dobrá kniha, ale trochu zklamání.

14.03.2022 3 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Za mě naprostá lahůdka :o)

Nedělalo mi problém se začíst už od začátku, jak tu někdo vytýkal - ale ano, pak dál to mělo čím dál tím větší hype a spád :o) Líbily se mi snad všechny postavy. Nicméně Revan... no chápu, proč má tolik fanoušků a bývá označován za jednu z nejoblíbenějších postav SW universa. Pro fanoušky SW určitě povinná kniha. Obsahuje i řadu zajímavých informací. A čím dál tím víc těm knihám obecně přicházím na chuť. Karpyshyn je borec, protože tato kniha i trilogie Darth Bane jsou výborný a člověk to zhltne jak malinu. Což teda neznamená, že bych neuvítal, kdyby někdo tyhle knihy zfilmoval (a nepodělal to)... :o)

SPOILER:
No a jak tu někdo psal - v momentě, kdy nastoupil Revan na Nyriss... jako - what the fuck? :o) Celkově v té knize několik důkazů toho, jak je to badass postava (i to, že u císaře hned nezdechne, na rozdíl asi tak od každého - nechápu, jak v nějakém žebříčku nejsilnějších sithů nemohl tento císař být vůbec zmíněn, podle mě měl být na prvním místě).

15.09.2021 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Velmi zajimave tema a kvalitni kniha. Urcite stoji za precteni. Nicmene se priznam, ze pro me nekdy tezko stravitelna, protoze mi asi chybi zaklady biologie a chemie... Ke konci se projevil i klasicky nesvar techto knih, ze uz to bylo natahovane a opakovalo se to. Je ovsem fascinujici, co nas mozna jeste ceka v budoucnu.

07.04.2021 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Souhlasim, ze posledni cast knihy uz byl spis balast navic. Opakovani dokola a nijak prakticke. Jako celek ale velmi poucna kniha, rada tipu. Kez by se timto lidi zabyvali vice...

03.02.2021 5 z 5

Darth Plagueis Darth Plagueis James Luceno

Trochu nerad, ale přeci jen dám jednu hvězdičku dolu. Bylo to poměrně náročné čtení chvílemi. Ačkoli jsem velký fanoušek SW, tak to nemám tak zmáklé a někdy jsem se ztrácel v tom politikaření, označování světů, frakcí a ras. Ale když od tohoto odhlédnu, tak to byla skvělá kniha mapující "temné začátky" velkého sitha Císaře i jeho mistra :-) Výborné pro doplnění kontextu, příběhu. A překvapil mě zejména závěr knihy zasahující vlastně až do Epizody I.

04.06.2020 4 z 5

World of Warcraft: Kronika 1 World of Warcraft: Kronika 1 Chris Metzen

Všechny tyto encyklopedie ze světa WoW jsou moc pěkně psané a ilustrované, obsahují spoustu užitečných informací. Pro fanoušky univerza ráj na zemi :-)

03.01.2020 5 z 5

U me uz jen slaby odvar Stoleteho starika a spise snaha tezit prachy z jeho popularity.

02.01.2020 3 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Velmi kvalitni dilo. Urcite stoji za precteni. Cetl jsem po druhe s odstupem casu asi po 15 letech (poprve na stredni) a bohuzel se mi libilo o dost mene. Na me uz prilis zdlouhave popisy prostredi a pocitu. Misto 700 stran by mohlo mit 300 a bylo by to skvele na maximalni hodnoceni. Protoze ten pribeh a ta myslenka prerodu hlavniho hrdiny vlivem okoli je proste super zpracovano.

02.01.2020 4 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Nemůžu si pomoct, ale miluju Nuláka :o)

28.06.2022 5 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Na komiksy jsem nikdy moc nebyl. Ale Vader je Vader, a tak jsem podlehl, abych měl kompletní obrázek a nálož akce. A zase to nezklamalo. Pěkné ilustrace, svižná jízda.

02.05.2022 5 z 5

Ja nejak nevim... par myslenek urcite mela kniha dobrych a stoji za to se jimi zabyvat. Na druhou stranu souhlasim s komentarem nize, ze se to da shrnout asi tak na jednu stranu. Navic na me to bylo asi az moc ezotericke. A nekdy dost dogmaticke a pro vse ma szejne vysvetleni a vyresil jsem veskere problemy lidstva. Radsi si prectu neco o buddhismu nebo stoicismu.

11.12.2021 2 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Výborné zakončení výborné trilogie. Hned jsem si od stejného autora musel sehnat i Revana :o)

Kniha plynula fakt velmi rychle, zhltnul jsem ji nejrychleji ze všech (už jsem byl zvědavý, přiznávám). Gradace příběhu a vyústění vztahu mistr/učeň bylo super. Nové (i staronové) postavy výborné a skvěle doplnily děj.

Závěrečný souboj opět fenomenální. I když uznávám, že na kinoplátně bych pořád asi radši viděl ten z druhého dílu :o)

07.09.2021 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Na tuhle knihu (trilogii) jsem se velmi těšil. Dlouho jsem ji nemohl sehnat. Když jsem začal číst první knihu, na malý okamžik jsem zaváhal, zda to bude to pravé ořechové a bude mě to bavit.

Pochybnosti velmi brzy opadly. Des ve válce už mě hodně bavil a akademie byla naprosto špičková. Děj byl výborný, vykreslení postavy na mě tak akorát - velmi uchopitelné/představitelné, kvalitní ale ne na úkor příběhu či akce, která byla taky skvělá.

Jednoznačně doporučuju, jedna z nejlepších záležitostí, co jsem četl.

26.08.2021 5 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Pár zajímavých myšlenek či postřehů. Některé praktické tipy jsou taky dobré k zamyšlení. Ale dalo by se to asi zhustit na kratší text a někdy mi to přišlo až moc přetažené za vlasy.

26.08.2021 3 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Urcite by se tomu dalo ledacos vytknout. Ale proc by to vlastne clovek delal? :o) Na omezenem prostoru velmi podareny, uceleny a nostalgicky prehled tech nejvetsich pecek akcniho zanru. A pro me prijemne jizlivy/ironicky ton mnohdy.

27.03.2021 5 z 5

Investice do akcií - základy value investování Investice do akcií - základy value investování Petr Čermák

Velmi pekne psane, dobre analogie a prakticke priklady. Pochopitelne i pro zacatecniky, snad s vyjimkou nekterych pokrocilejsich vypoctu :o)

22.04.2020 5 z 5