Encyklopedie akčního filmu

Větší, hlasitější a lepší. To je klasická trojčlenka hollywoodských trháků. Obzvlášť v akčním žánru ale ne vždy platí, že hity s novějším datem výroby trumfnou ty staré. Proto vznikl průvodce akčními filmy, který představuje to nej napříč dekádami. Poznáte životy největších hvězd, dozvíte se, ve kterém filmu se objevila nejlepší přestřelka nebo nejzábavnější honička, a nahlédnete do zákulisí scén, které i po letech ohromí každého diváka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/422158/encyklopedie-akcniho-filmu-G0S-422158.jpg 2.88
Literatura naučná, Umění, Encyklopedie
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Encyklopedie akčního filmu

hanak_v_exilu
03. prosince

I v době wikipedie a chytrých telefonů mají encyklopedie smysl. Konkurovat internetu objemem informací se ovšem nedá, takže kdo hledá suchý výpis faktů, musí se porozhlédnout jinde. Kdo hledá poctu oblíbenému a někdy trochu opovrhovanému žánru, tak je tu správně.

TomasJansky
01. prosince

Když čekáš něco podobného jako 300: Bitva u Thermopyl a dostaneš místo toho parodii Tohle je Sparta! Asi není dobré snažit se na akční filmy nahlížet teoreticky, ve výsledku to působí jako degradace celého žánru. Já sám jsem si při čtení připadal jako infantilní děcko, že vůbec sleduju něco tak pokleslého jako akční filmy.

Gambit12
01. prosince

Encyklopedie akčního filmu v podání ultrapacifistů. Celá kniha je prezentována jako takové malé guilty pleasure. A nejen ve smyslu umělecké kvality samotných akčních filmů, ale (a to je o to smutnější) i jejich obsahem. U Drsného Harryho například nechybí ujištění, že bychom jeho činy v reálném světě odsuzovali, ale ve filmu nám nevadí. A koneckonců k filmu Černý jestřáb sestřelen se sami autoři bohužel vyjádřili i veřejně.

film

Autoři knihy

Kniha Encyklopedie akčního filmu je v

dalších seznamech1x