Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

HP jsem rozečetla po několika letech. Co si pamatuju, tenkrát jsem měla rozporuplné pocity. Hlavně mě nebavilo číst popisy postav a zdlouhavé vysvětlování. Ale teď mohu říct, že je to skvělé. Přečteno během chvíle.

29.06.2017

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Další skvělý díl ze zaklínačského světa. Ciri jsem fandila po celou dobu, s Geraltem a jeho partou zase putovala. Prožívala jejich dny s napětím a okouzlením. Jeden z nejlepších dílů!

03.05.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ve Farmu zvířat jsem nevěřila, ale byla jsem mile překvapena. Přečetla jsem ji během chvíle, jak mě pohltila.

30.07.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Příběh Christiany F. ve mně zanechal velmi silné pocity. Jak už tu bylo řečeno (napsáno), My děti ze stanice Zoo by se mělo zařadit mezi povinnou četbu. O tomto by se mělo mluvit. Zapůsobilo to na mě rozhodně víc, než když nám o drogách povídali ve škole a ukazovali letáčky a podobné věci. Takže je jasné, že kdybych neměla dostatek rozumu a chtěla zkusit drogy, kniha by byla hlavní věcí, která by mě od toho odrazovala… Určitě se k Christianě budu vracet.

04.06.2016 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Nápaditá, čtivá, oddechová. Nechybí autorův typický černý humor. Linneu jsem si oblíbila a konec mě překvapil. Určitě se k ní ještě několikrát vrátím.

11.03.2016 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Co se stane, když zradíte ženu? Ženu, která obětovala vše? Vymyslí pomstu, která se nebude líbit. Je jedno, kdy dovrší vrcholu, Faye je trpělivá žena. Promyšlené, důmyslné, velmi čtivé. Jen nerada jsem knihu odkládala. A ten otevřený konec…

31.12.2020 5 z 5

Finské podivno buď máte rádi, nebo ne. Já sama s některými příběhy bojuji, ale z většiny jsem nadšená. Nejinak tomu bylo i zde. Každá povídka je jedinečná, osobitá, tajemná a jinak krásná. Nejvíce se mi líbily Lesní lišky, Motýl a Gordonův příběh.

31.12.2020 4 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Velmi čtivá kniha o nelehké době. Krátké povídky z dob Protektorátu. Každá povídka má co říci a některá nahání husí kůži. Skvěle popsal pocity postav, ale i situace, které nebyly lehké.

18.12.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak konečně i já se vrhla na neohroženou Kim Stoneovou. Její osobnost je silná a získala si mě prvními stránkami. Někdy byla dokonce i vtipná. Co se případu týče, bylo to propracované, tajemné a určitě zajímavé. Kniha se mi četla velmi dobře, možná za to můžou kratičké kapitoly. Ale očekávala jsem o hodně více, vzhledem k tomu, jak je autorka vychvalovaná. Očekávala jsem nějaké to "wow" a to bohužel nepřišlo.

23.10.2020 4 z 5

Vražedné úmysly Vražedné úmysly Marc Cameron

Popsání Aljašky bylo skvělé a asi taky to jediné. Postav tu bylo moc, neustále jsem se ztrácela a autor přeskakoval z jedné postavy na druhou. Samotný případ byl zajímavý a natáčení reality show vneslo do příběhu jistý nádech. Celkově je však kniha průměrná.

23.10.2020 3 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Čekala jsem příběh o rozcházejícím se páru, ve kterém se dozvím, proč k takovému rozhodnutí dospěli a proč nejsou schopni spolu dál žít. Četla jsem příběh o ženě, která se po čerstvém rozchodu vyrovnává se svým novým životem a snaží přijít na to, kam její kroky povedou. I přesto se mi kniha četla lehce, autorka skvěle popsala Luciiny pocity a vykreslila ji jako silnou ženu.

15.07.2020 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vtipný příběh o krávě, která se vydala do světa. Seznámí nás se svými pocity a myšlenkami a poví nám, v čem nechápe lidi. Mnohdy vtipné, pravdivé a satirické. A svým způsobem i smutné. Škoda, že v tomto duchu nebyla celá kniha.

15.07.2020 4 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Milá knížka o lásce, naději a snech. Dvě ženy, které jsou rozdílné a přesto velmi podobné. Jedna sní o panu Darcym a druhá se nedokáže odmilovat od svého bývalého. Co se stane, když si své role naoko prohodí? Jak se se svým novým životem poperou? Možná trošku ohrané, ale přesto se to četlo velmi pěkně a ani na okamžik jsem se nenudila. Je to skvělá oddechovka po velmi těžkém dni, kdy netoužíte po ničem jiném, než po odpočinku a vypnutí.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Další zajímavý příběh, ve kterém se ukáže, že život je někdy velmi těžký. Stačí pár nevyřčených slov, špatně pochopených situací nebo činů, které se nedají odčinit. Tess, Rachel a Cecilia, tři hrdinky, které nemají nic společného, ale přesto se jejich životy protnou. A někdy stačí okamžik, který se může stát tragédií. Autorka skvěle vykreslila postavy, jejich smýšlení a city. Závěr knihy byl překvapivý a knihu jsem nedokázala jen tak odložit.

24.12.2019 4 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Z knihy jsem měla zprvu obavy, aby autorka nezabíhala moc do vědeckých spekulací. Ale byla jsem mile překvapena. Vše je vysvětleno jednoduše, je tu mnoho příběhů, zkušeností samotné autorky i nějaká cvičení. A v něčem mě přesvědčila. Ke knize se budu asi časem vracet.

Svévole Svévole Lena Andersson

Příběh o neopětované lásce, kdy ona láska je silnější než rozum. Co všechno je Ester ochotna obětovat? Kam až je schopná zajít? Ne všichni knihu asi ocení, ale já v ní našla onu krásu, kterou dává. Sen, naději a bolest.

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha začíná tajemně s mnoha otázkami, takže jsem četla už s čisté zvědavosti, co to mělo na začátku znamenat. Vysvětlení se dočkáme až na konci, ke kterému ovšem začínáme přicházet i my. Možná měla zbytečně moc stránek a nějakou tu omáčku, ale přesto se četla svižně. Prostě odpočinková kniha po dlouhém dni je jako dělaná.

25.07.2019 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Milá, líbivá kniha, která se četla sama. Soucítila jsem jak s Ellen, tak se Saskií. Scény se Saskií byly zajímavé a nadšeně jsem dočítala poslední stránky, jen abych věděla, jak to s ní dopadne.

06.07.2019 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Smutný, ale přesto milý příběh o lásce, naději a porozumění. Smrt dcery a sestry je bolestná a Erika s Annie se odcizí. Nedokáží spolu mluvit a každá se viní za smrt Krissie. Čeká je dlouhá cesta, ale nejen k té druhé, ale i ke svému nitru. Kniha je obohacena mnoha citáty, které vše ještě umocňují.

06.07.2019 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Hned po Malince jsem neotálela a otevřela Běsu, která na ni lehce navazuje. Nebo spíše předchází. Na můj vkus se všechno odehrávalo rychle. Přesto jsem si zvykla a později chápala, proč tak autorka jednala. Kniha se četla sama, byla záživnější, živější a otevřenější. Opět jsem vše prožívala a nejvíce mě zaujalo konečné vyústění a deník.

24.03.2019 4 z 5