Vražedné úmysly

Arliss Cutter je drsný, ale nesmírně charismatický policista s doko­nalým pozorovacím talentem. Studená, temná, téměř neobydlená jihovýchodní Aljaška, často po­nořená do deště a mlhy, není však i přes veškeré jeho zkušenosti zrovna Cutterovým šálkem kávy. Temná však není jen Aljaška. Ze šokující vraždy domorodé dívky tuhne krev v žilách, a to i tak ostří­lenému strážci zákona. Natáčení reality show Ženy rybářů převrátí život v dosud poklidném místě vzhůru nohama, a to zvláště poté, co se ztratí dva členové štábu. Snad každý tu má nějaké tajemství, pověstného kostlivce ve skříni. Dokáže Cutter odhalit, kdo všechno je do zločinů zapojen?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440958/vrazedne-umysly-TYX-440958.jpg 3.525

Arliss Cutter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Cosmopolis

Open Carry, 2019

Kniha Vražedné úmysly

alzbeta4340
30.12.2020

Nebylo to snadné a hladké čtení, než jsem se prodrncala mezi tolika postavami a dějovými linkami, musela jsem se trochu obrnit trpělivostí. Přesto se mi kniha líbila. Aljaška zde je skvěle popsaná a hlavní zloduch byl do tohoto prostředí originálně zvolený.

Devil-Ivet
23.10.2020

Popsání Aljašky bylo skvělé a asi taky to jediné. Postav tu bylo moc, neustále jsem se ztrácela a autor přeskakoval z jedné postavy na druhou. Samotný případ byl zajímavý a natáčení reality show vneslo do příběhu jistý nádech. Celkově je však kniha průměrná.

Katania
28.08.2020

Nevím, nevím. Nějak jsem četla a četla a stále jsem nenarazila na takové to napětí. Není to špatné, ale mě to nenadchlo.

astra3
25.07.2020

Zajímavé, ale zdlouhavé.

ArwenAragorn
16.07.2020

Je to tak 2,5*, 3* se mi zdály už moc.
Zpočátku mě detektivka docela bavila, pak pořád přibývalo postav a linek příběhu, až jsem z toho měla tak trochu zmatek. Napětí jsem vůbec necítila, akční scény mě nebraly a ostřílení padouši mi občas přišli svým jednáním směšní. A ještě něco - nevím, jestli by mi připadal charismatický šerif, kterému se dělají dolíčky ve tvářích, když se směje.
Knížka se určitě spoustě čtenářů bude líbit, pro mě jsou ale daleko lepší detektivky z Aljašky od Dany Stabenow.

bookcase
29.06.2020

Bavilo, a hodně. Aljaška perfektní, hlavní hrdina neskutečně charismatický, drsné zabijácké scény jak od Tarantina. A takový lehčí, ne příliš výrazný, přitom znatelný humor. Jsem zvědavá na další díly, jestli u nás budou vydány.

Danago
24.06.2020

První díl série s novým charismatickým a drsným policistou s doko­nalým pozorovacím talentem Arlissem Cutterem.
Děj se odehrává v oblasti téměř neobydlené jihovýchodní Aljašky. Vyšetřování šokující vraždy domorodé dívky policii zavede až k představitelům
natáčení reality show Ženy rybářů. Když se ztratí dva členové štábu, celé vyšetřování se rozbíhá dalšími směry...
Snad každý tu má nějaké tajemství.

S tímto příběhem jsem trochu bojovala. Na mě zde bylo trochu moc postav, moc rozvedené osobní linky vyšetřovatelů,obětí i pachatelů. Až moc brutalit bez nějakého pro mě pochopitelného motivu.
Popis drsného prostředí a života na Aljašce se mi v knize líbil moc. A předpokládám , že se série s každým dalším dílem bude zlepšovat. Tuto knihu beru jako rozjezdový první díl, kde se čtenář seznamuje s postavami

agatha2
11.06.2020

VRAŽEDNÉ ÚMYSLY jsou prvním dílem z nové kriminální série autora MARCA CAMERONA a po jeho přečtení mohu říci, že jsou začátkem velice slibným. Již jen samotné prostředí drsné Aljašky bylo pro mě, a myslím si, že bude i pro mnoho jiných čtenářů velice atraktivní. Jedná se o čistě detektivní záležitost, kde je kladen velký důraz na postup policejního vyšetřování a postupné rozkrývání zločinů. Kromě linie s vyšetřováním zde máme i několik dalších dějových linií, které jsou rovněž velmi zajímavé. Díky tomu všemu je zapotřebí se na knihu soustředit, což by mohlo některé čtenáře odradit. Nicméně já mám takové knihy ráda. Cca od mých 10 let jsem vycvičená mou milovanou Agathou Christie.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky