Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

„Dívám se na muže spícího vedle mě, který od zítřka navždycky bude mým bývalým manželem a pravděpodobně už nikdy nebude usínat po mém boku…“ Příběh začíná během poslední noci společného života po jedenácti letech manželství, které pomalu dozrálo k rozchodu. Lucie posléze prochází situacemi, bolestnými a někdy až komickými, které jí tato změna přináší do života. Niterné vyprávění plné osobních vzpomínek na dětství a drobných příhod všedního života postupně vykresluje celý Luciin příběh a ukazuje ji jako dceru, matku, sestru, kamarádku i ženu. V dětství neustále zastíněnou starší sestrou, s otcem skrývajícím zásadní tajemství a chladnou, sebestřednou matkou, jejíž život nabere ke konci dramatický obrat. Lucie je silná, upřímná hrdinka s realistickým pohledem na svět. Prochází všemi nejistotami a naprostou destabilizací, které rozvod přináší dospělé ženě, matce dítěte, a celé její rodině. Někdy si je úplně jistá svým rozhodnutím i tím, že svého bývalého muže už nemiluje, jindy má pochybnosti… Výborně napsaný román úspěšné argentinské spisovatelky s lehce nostalgickým nádechem přiměje čtenářky k novému pohledu na vlastní citový život. Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě je zamyšlením nad láskou, manželstvím a osamělostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412986/big_muz-ktery-uz-nikdy-nebude-spat-vedl-hQd-412986.jpg 3.355

Vydáno: , Metafora

La separación, 2017

Kniha Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

Snoopi
27. listopadu

Příjemně nostalgické, avšak bez zbytečného patosu. Osud ženy, kterou postihla ztráta jako spousty jiných žen - a přesto pro ni nepředstavuje tragédii, ale přijímá ji jako další životní výzvu. Nejde o žádnou litanii, ale o proces postupného smíření, vyrovnávání se s novou situací a nalézání sebe sama. Nemáme před sebou klasický příběh s dějem. Autorka s citem proniká do psychiky zralé ženy, zaměřuje se na její zážitky, úvahy, postřehy, vzpomínky a mnohdy vtipné náhledy do minulosti. Nenáročná oddechovka a milá jednohubka, v níž se najde mnohá žena.
"Pedro. Vzpomínám si, s jakou radostí jsem tohle slovo vyslovovala v prvních letech našeho vztahu. Písmena, která tvoří jeho jméno, klouzala po jazyce hladce jako sladké ovoce a mně se pokaždé během okamžiku vybavil jeho pohled, jeho vůně, vzpomínka na jeho kůži. Pedro, opakuju znovu, jenže po patnácti letech manželství, na pokraji odloučení, má jeho jméno nahořklou pachuť."
"Jako vždycky mě zaskočí slovo dámy. Ano, už jsme zralé ženy. Když vidím mladé, dvacetileté nebo třicetileté slečny, nedá se ten rozdíl přehlédnout. Všechno je jiné - pohled, pleť, hlas, způsob, jakým se smějí, prostě všechno. Už jsme nejmladší, to je pravda, ale pokaždé to člověka překvapí. Kdy jsme vlastně překročily tu hranici mládí, které se nám teď zdá tak zářivé a o němž jsme si myslely, že bude trvat navěky? Kdy jsme vstoupily do období, které pro nás bude vždycky záhadné a cizí a jemuž se říká dospělost?"

Booky84

Rozvod může být příležitostí pro nový začátek, ale někdy se člověk po hledání sama sebe ocitne opět tam, kde vše začalo.

Medvědářka

Situace ze života ženy, které nám mohou být až bolestně povědomé.
Je to nejen o rozchodu, ale i o rekapitulaci života. Vyplouvají vzpomínky na dětská léta, ale vidíme i život po rozchodu s manželem. Prožíváme všední dny jedné ženy, která by mohla žít vedle vás. Možná znáte sami její příběh, nebo něco podobného zrovna prožíváte.

Kuci12

Příběh o životě a to nejen v manželství. O tom, že rozvod ještě neznamená konec a o tom, že někdy nový začátek může vést ke stejnému konci.

Imor
20.09.2020

Na mě to zapůsobilo jako kdyby místo kamarádky přišla kniha a já místo abych poslouchala tak jsem četla. Takže i tak se dá napsat trochu jiná, ale dobrá kniha.

Aneleh
29.07.2020

Také jsem myslela, že se dozvím o konkrétních příčinách rozpadu manželství hlavní hrdinky, ale vlastně jde jen o takové pojednání, proč vlastně dochází k rozchodům a jak se s tím snažíme vyrovnat. Působí to na mě jako zpověď a rozbor emocí, které lidé v této situaci většinou prožívají. Aby měl příběh větší přitažlivost, bylo by dobré, kdyby se čtenáři více dozvěděli o tom, jaké bylo soužití této dvojice před samotným rozchodem.

Devil-Ivet
15.07.2020

Čekala jsem příběh o rozcházejícím se páru, ve kterém se dozvím, proč k takovému rozhodnutí dospěli a proč nejsou schopni spolu dál žít. Četla jsem příběh o ženě, která se po čerstvém rozchodu vyrovnává se svým novým životem a snaží přijít na to, kam její kroky povedou. I přesto se mi kniha četla lehce, autorka skvěle popsala Luciiny pocity a vykreslila ji jako silnou ženu.

lištička123
12.05.2020

Taková malá jednohubka. Spíš zamyšlení se nad minulostí a současnou situací hlavní hrdinky po rozvodu se svým manželem než příběh samotný.