Desire_Lydon

PádPádL. Kate

Uff, konečně jsem jí dočetla. Měla jsem co dělat, abych tuto knihu vůbec dočetla. Neskutečně se vlekla už od začátku. Nezajímavý způsob vyprávění, jako by to psal malý školák. Příběh zrovna originalitou neoplývá. Kdyby tam byli místo andělů upíři, řekla bych, že autorka okopírovala Stmívání (a to nemám tendenci srovnávat Stmívání s čímkoliv, jako někteří lidé...). Postavy ploché jako prkno, zejména Luce. Daniel mě taky příliš nezaujal. Asi nejsem na dokonalé týpky. Oblíbila jsem si jenom Penn. Celý příběh je dost povrchní, postrádá jakoukoliv hloubku (alespoň mi to tak přišlo). Navíc se tam vyskytovalo spoustu nedořešených a nelogických věcí. Bazén v kostele? O to víc vypadal příběh směšněji a nereálněji (i na fantasy). Do dalších dílů už se pouštět nebudu.

22.12.2013

O kolečko vícO kolečko vícM. Musierowicz

Na to, že byla tahle kniha napsaná v dobách dávno minulých je neuvěřitelně vtipná a poutavá :)

29.03.2013

Vampýrská akademieVampýrská akademieR. Mead

Vamprýskou akademii jsem si chtěla přečíst hlavně proto, abych věděla, proč kolem toho ostatní dělají takový humbuk - a ejhle, ono to je dobré. Ne dobré, úžasné! Pokud překonáte počáteční strach z neznámých pojmů jako Moroj a Strigoj, začtete se a máte problém se odtrhnout. Teda já alespoň ten problém měla :D Zase je to trochu jiný, nový pohled na upíry, i když bych neřekla, že je to něco extra převratného. Celou dobu jsem se bavila a moc se těším, až si přečtu druhý díl. Vzhůru do knihovny! :D

13.08.2013

Město z kostíMěsto z kostíC. Clare (pseudonym)

Knihu jsem přečetla hlavně na doporučení kamarádky. Líbila se mi a skvěle se četla. Ale stejně to mělo nějaké mouchy. Clary mi někdy přišla úplně blbá a říkala jsem si, jestli se náhodou nepraštila do hlavy. Nejvíc mě asi dostávalo to, jak hájila pravdu, o které stejně nevěděla, jestli to pravda vůbec je :D Na druhou stranu, Jace byl super. Ty jeho hlášky mě bavili a vůbec rozhovory mezi postavami byli vážně vtipné :D Řekla bych, že Jace je tahounem celé knížky. Po dějové stránce to bylo pěkné, samá akce a pořád se něco dělo (kromě úplného začátku), ovšem na můj vkus tam bylo až příliš mnoho fantasy prvků - upíři, vlkodlaci, čarodějové, démoni, lovci stínů, runy, kouzelný hůlky, portály... Místy to bylo až moc přehnané a tak nějak naplácané všechno dohromady. Kdyby to šlo, dám 3,5 hvězdiček. Do druhého dílu se ale určitě pustím :)

22.01.2014

Ve znamení ŠtíraVe znamení ŠtíraM. Stiefvater

Tahle kniha byla dokonalá. Velmi oceňuju originalitu příběhu a autorčinu fantazii. A také to, jak dokázala vodní koně popsat. Nádherní a nebezpeční. Ze začátku jsem si myslela, že dostihy budou delší a bude jim věnována větší část než přípravě, ale i tak mně kniha bavila a nezklamala. Taky se mi líbil popis atmosféry ostrova a drsný život obyvatelů ostrova Thisby. Právě ta jedinečná atmosféra dělá knihu vyjímečnou. Postavy byly propracované, oblíbila jsem si Šotka (ta přezdívka na ní vážně sedí), ale i Seana. Vztah mezi nimi byl takový nenásilný, žádná láska na první pohled a právě to se mi líbilo. Nejen hlavní hrdinové, ale i Corr a Dove mi přirostli k srdci. Někdy se zdálo, že jsou to taky lidé a ne koně. Konec byl nádherný.

27.08.2014

Čarodějnice z Hex HallČarodějnice z Hex HallR. Hawkins

Četla jsem různé recenze, kde byla Sophie popisována jako Harry Potter v sukni. Částečně s tím souhlasím, ale na druhou stranu ten jejich svět nebyl tolik promyšlený jako u Rowlingové, ale to je detail... Jinak to bylo moc pěkný, naprosto nepředvídatelné a (po dlouhé době) konečn vtipné :)

29.03.2013

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Páni, už dlouho jsem nečetla takhle poutavou knihu. Jedna z mála, které mě dokázali i rozbrečet. Katniss byla správná hrdinka, to teda jo. Konec mě dostal, tak se vrhnu na další díl :D

10.05.2013

EspressologieEspressologieK. Springer

Zajímavá kniha, to teda jo. Nápad s tím dávat dohromady páry podle toho, co pijí, se opravdu povedl. Je snad jasné, že takhle by to ve skutečnosti nešlo, ale to je fuk :D Skvělá oddychovka, možná už jsem přečetla moc knih, ale zdála se mi až moc jednoduchá a předvídatelná. Ale jinak pěkné :)

24.05.2013

Provinilé slastiProvinilé slastiL. K. Hamilton

Z téhle knihy jsem opravdu nadšená ;) Vůbec jsem nečekala, že mě bude tak bavit. Konečně pořádní upíři, žádní Edwardové... tedy myslím ty ze Stmívání, ne toho zabijáka, který se vyskytoval v knize :D Anita mi přišla naprosto v pohodě a má bazvadné hlášky. Sice byla občas vystrašená, ale kdo by nebyl, že? Těším se, až si přečtu další díly :)

05.07.2013

Modrá jako safírModrá jako safírK. Gier

Tento díl mě mile překvapil. Gwendolyn jsem si oblíbila ještě více, ale nejvíc jsem si oblíbila Xemeriuse - měl skvělé hlášky :D Pořád se něco dělo a proto mě kniha tolik bavila :) Konec mě dost překvapil, tak se těším na další díl :) Jediné, co mi vadilo, bylo, že skoro pořád říkali OK. Hlavně Gwendolyn. Nedokážu si představit, že by takhle v Česku někdo mluvil :D

03.10.2013

Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Poslední díl byl podle mého názoru nejslabší. Nebylo už tu tolik akce jako v předchozích dílech. První polovinu knihy se vlastně nic neděje a potom konečně zaútočí. Škoda, že zemřelo tolik postav. Takový konec jsem nečekala, ale jsem ráda, že se to nějak uzavřelo a dobro nakonec vyhrálo :)

19.11.2013

Hunger Games – kompletHunger Games – kompletS. Collins

Celá série je úžasná a stojí za přečtení. První kniha je nejlepší, potom to postupně slábne. Ale i tak tam najdeme spoustu emocí, výborné postavy, které jsem si oblíbila.... Každý by si ji měl přečíst :)

19.11.2013

Milion sluncíMilion sluncíB. Revis

Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Krásně se četla a skoro na každé straně byl nějaký zvrat. Jenom mi připadá, že se autorka malinko zamotala do všech těch tajemství a lží. Možná je to jenom můj dojem :) Každopádně se těším na poslední díl, jsem zvědavá, jak tato série celá dopadne :)

25.12.2013

Moře kliduMoře kliduK. Millay

Krásný a hlavně silný příběh. Oba dva hlavní hrdinové byli skvělí, hlavně se chovali jako lidé. Nebyli dokonalí, protože život k nim byl krutý. Víc jsem si teda oblíbila Joshe, s Nastyou to bylo trochu těžší, ale nakonec jsem si jí taky oblíbila. Celý příběh na mě působil dojmem, že se to skutečně stalo. Prostě byl realistický. Je to jeden z těch příběhů, které ve vás vyvolají silné emoce a donutí vás se nad něčím zamyslet. Rozhodně stojí za přečtení :)

03.02.2014

Únos čtvrté princeznyÚnos čtvrté princeznyJ. Golding

To byla jízda! Takto dobrodružnou knihu jsem už dlouho nečetla :) Příjemné fantasy, po všech těch YA románech, trošku změna. Rozhodně to není kniha pro nějaké desetileté děti, protože obsahuje smrt a podobné věci. Opravdu se mi líbila a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím ;)

21.05.2014

Město ze sklaMěsto ze sklaC. Clare (pseudonym)

Oproti předchozímu (vlastně předchozím dvoum dílům) pociťuji výrazné zlepšení. Tato kniha byla opravdu nabitá akcí a vůbec jsem se u ní nenudila. Tedy, druhá polovina byla o něco lepí než ta první. V první části mně opravdu štvala Clary, to její neustálé fňukání (,,Za minulý měsíc jsem umřela už skoro desetkrát!") bylo opravdu protivné. Sice si sebe v této situaci nedokážu ani trochu představit, ale toto mně vážně vytáčelo. Řeklo to více postav v knize (!), vždycky udělá to, co ona chce a nemyslí na následky. I když bez ní by kniha asi nebyla taková, jaká by byla. Dalším mínusem je absolutní předvídatelnost. (Spoiler!!) Hlavně v té části, kdy Clary sáhne černovlasému Sebovi rukou do vlasů a na konečkách prstů ji ulpí něco černého. Jů, co to asi budéé? To snad muselo dojít každému. Vlastně jsem jeho identitu více jak z poloviny odhadla, proto jsem na konci knihy nebyla tolik překvapená. Alespoň co se týče Seba. Kniha končí, narozdíl od předchozích dílů, dost uzavřeně, zdá se, že zlo je zažehnáno. Aby ne, původně měla být tato série jen trilogie. Tak uvidíme, co přijde příště. Snad mně Cassandra Clare nezklame :)

20.06.2014

JonasJonasE. Maguire

Ze začátku mě kniha moc nebavila, tak jsem jí odložila. Pak jsem se začetla, ale stejně to nebylo ono. Charaktery jsou takové nedokončené a někdy dost protivné (třeba právě Darina), scény taky. Jste v bodě A a najednou jde v místě B a ani nevíte jak jste se tam dostali. Samotný nápad Krásných mrtvých není špatný, jenže zombie by podle mě měli vypadat úplně jinak, ne tolik jako andělé. Možná bych se nedivila, kdyby byli všichni ještě na půl upíři a dálkově studovaly Bradavice :D
Není to špatná kniha, ale jinak mě nenadchla. Ocení možná mladší a nenáročnější čtenáři :)

31.03.2013

Vlny zmítané smrtíVlny zmítané smrtíC. Ryan

Rozhodně lepší než 1. díl :) Sice na sebe tak úplně nenavazují, ale to nevadí. Postavy byly o něco "lepší" než v přechozím díle, oblíbila jsem si Eliase. Škoda, že se mu stalo to, co se mu stalo :-/ ale jinak úžasná knížka :)

09.04.2013

Výměna názorůVýměna názorůR. Reger

Chvilkama mě sice nudila, ale jinak pěkná oddechovka :))

16.06.2013

Krásné zloKrásné zloR. James

Skvělá kniha :) Četla se jedním dechem a úplně mě pohltila. Alice bych teda nechtěla za kamarádku, nejdřív se zdála milá, ale pak... chudák Katherine :( Ale i tak se mi moc líbila a dávám 5 * :)

23.06.2013

MyšiMyšiG. Reece

Páni, opravdu skvělá knížka! Jsem docela mile překvepná. Zajímavý nápad toho, jak se taková myš dokáže proměnit v kočku. Napínavé a pěkně promyšlené. Doporučuju přečíst! :)

26.08.2013

Stínem políbenáStínem políbenáR. Mead

Zatím nejlepší díl. Z konce jsem byla smutná, ale nepřekvapilo mě to (protože jsem si přečetla poslední větu z knihy :D). Ale pořád doufám, že budou mít nějakou šanci... musí! Adriana jsem si oblíbila víc než ve 2. díle, přišel mi sympatičtější. Nemám páru, jak to bude dál a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na čtyřku! :)

25.09.2013

Loď mezi hvězdamiLoď mezi hvězdamiB. Revis

Jsem příjemně překvapena! Konečně něco nového a neokoukaného. Dobrý a dobře zpracovaný nápad. Detektivní zápletka sice sem tam pokulhávala, ale odhalení zločince bylo více než překvapivé. Postavy mi byli sympatické, jak Amy, tak Syn. Ale bavili se mě více kapitoly se Synem. Kniha se čte v podstatě sama, stránky ubíhají jedna za druhou. Rozjezd byl sice trošku pomalý, ale to mi vůbec nevadilo. Lepší než kdyby nás autorka hodila do vytvořeného prostředí a my nevěděli, která bije. Jedinné, co mě opravdu vytáčelo, bylo slovo xakru. Fakt se to píše s X? Mě to teda připadá dost divný. Jako kdyby někdo napsala místo k východu qýchodu :D

04.11.2013

Osudové rozhodnutíOsudové rozhodnutíL. McMann

Poslední díl byl takový... depresivní. A smutný. Sice byl méně akční než ty předchozí, ale to mi zase tolik nevadilo, kniha byla i tak čtivá. Janie to opravdu nemá jednoduché, stejně jako lidé kolem ní. Skončilo to hrozně otevřeně, ale zase si můžu domyslet, co bylo dál. Možná se k téhle sérii ještě někdy vrátím :)

16.11.2013

Spoutáni magiíSpoutáni magiíR. Mead

Úžasný díl. Konečně je Rose zase zpátky na Akademii, i když jenom chviličku. Prostředí Akademie ale v pohodě nahradil královský dvůr. Opět spoustu hádek, drbů, nešvarů a dalších věcí, stejně jako na Akademii. Jsem ráda, že se Dimitrij vrátil, i když mě hodně naštvalo, když řekl, že Rose nemiluje. Ať si to kouká rozmyslet! :D Opět to skončilo v tom nejnapínavějším, ale to je tak skoro vždy :)

11.12.2013

UkolébavkaUkolébavkaS. Dessen

Obrovské zklamání. Stejně jako Anne Leyyd jsem čekala spoustu vtipu a romantiku, místo toho jsem dostala nepříjemnou hlavní hrdinku a utahaný příběh. Nebýt Dextera, který všechny situace zachraňoval a trochu příběh oživoval, umřela bych nudou. Neskutečně protahované scény, především když Remy mluvila se svými kamarádkami. Občas se přihodilo něco vtipného, třeba když zákaznici začali hořet vlasy. A nebo 1. kapitola mě fakt bavila. Remy mi nebyla příliš sympatická. V něčem jsem s ní souhlasila, ale většinou ne. Proč se řídí podle pravidel, kterým sama, třebaže si to nechce připusit, vůbec nevěří? Chápu, že se na ní podepsaly neustálé rozvody její matky, ale stejně jsem to moc nechápala. Občas měla zajímavé myšlenky, ale ten zbytek? Raději nemluvit... Konec byl tak nějak předvídatelný, jsem ráda, že to tak dopadlo. A musím přiznat, že jsem si oblíbila kluky z kapely - Johna Millera, Teda a Lucase. Takoví normální, trochu praštění kluci :)

25.12.2013

Prokleté městoProkleté městoL. McMann

Tato kniha mě docela překvapila. Nečekala jsem od ní nic moc, ale líbila se mi. Sice se 150 stran pořádně nic neděje a vše vypadá normálně, ale ten konec mě překvapil :) Líbí se mi styl, jakým autorka píše. V něčem mi to připomínalo Lovkyni snů, ale opravdu jen v něčem :) Pěkná oddechovka :)

14.01.2014

A tak mi unikajíA tak mi unikajíB. Revis

Sice mi toho tahle novela moc nedala, ale i tak byla zajímavá. Podívat se na život na lodi jinýma očima je skvělý nápad. Pravda je, že Selénin osud byl dost smutný, ale i tak se povedla :)

03.02.2014

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

Pokračování bylo více než zajímavé. Akční a čtivé jako předchozí díl, ovšem nějaké mouchy to má. Někdy mi přišlo, že si autorka vymýšlí schopnosti podsvěťanů nebo démonů tak, jak se jí to hodilo, nepřišlo mi, že by v tom byl žádný velký řád. Stejně jako v prvním díle mi někdy přišel příběh přeplácaný. V některých částech také značně předvídatelné. O něco víc jsem si oblíbila Simona a Luka, ovšem Jace je stále tahoun příběhu a Clary je stále blbá kráva. Postavy jsou celkově velice povedené a propracované. Ovšem nemůžu dát více než 3 hvězdičky, ale do dalších dílů určitě jdu :)

07.03.2014

ObjetíObjetíJ. Shirvington

Ježiši, to jsem si jednou přečetla zase pořádnou blbost. Začátek vypadal slibně. Čtivé, napínavé a tak to bylo po celou dobu knihy. Sice nic převratného (holka, 16, mrtvá máma, tajemný dárek, kluk, který je jen kamarád...), ale říkala jsem si, že se to rozjede. Pak přijde na řadu Fénix. Rádoby arogantní bad-boy. Jenže na mně působil spíše směšně. Arogantní "bad boy" (sice jen v uvozovkách, protože není na straně zla) je třeba Noah z Prozření Mary Dyerové nebo Adrian z VA, ale tenhle? Citově nevyrovnaný kluk, nervák a hlavně podrazák. Na tom, že je na straně zla, není samo o sobě nic tak hrozného, ale Fénix mi prostě nesedl. Lincolna jsem si taky nijak zvlášť neoblíbila. Violet se mi ze začátku zdála naprosto v pohodě, jenom jsem někdy měla pocit, že jakmila se dostane do pánské společnosti, rapidně se jí snižuje IQ.

Největším mínusem byl bezesporu milostný trojúhelník. Nejdřív miluje jednoho, pak řekne, že ho nenávidí, pak políbí druhého a má výčitky, pak políbí prvního a má ještě větší výčitky, pak nenávidí druhého kvůli tomu, že se s ním zapletla a o několik stránek dál se s ním vyspí, což se pozdě ukáže jako největší chyba jejího života... Ne že bych neměla ráda zamotané příběhy, ale tohle mi vadilo. Ta Violetina nerozhodnost mě někdy dokázala dohánět k šílenství. Samotný andělský příběh nebyl zas tak špatný, ale úplně mně neoslovil. Vidím v tom nějaké mezery. Jsem sice z fantasy literatury zvyklá na všeljaké podivnosti, ale některá fakta nebo situace mně až rozemála. V této sérii raději pokračovat nebudu.

30.04.2014