Iluze

Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135781/kridla-iluze-MIL-135781.jpg 4.2207

Křídla (3.)

Illusions (2011)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

SknihouVrukách

Táto kniha bola fakt super,ale našli sa tu tri veci, ktoré mi dosť vadili. 1. Milostný trojuholník. Hlavná hrdinka bola nerozhodná a stále sa tam riešilo to isté. V prvých dvoch dieloch mi to nevadilo,ale tu mi to strašne vadilo. Celkovo sa správala nelogicky. 2. Vyváženie deje. Milostný trohuholník mal byť na dotvorenie deje a nie to hlavné. To čo by sa mala v knihe riešiť je iba okrajové. Stále sme sa nedozvedeli kto je Klea. Myslím si, že už to autorka mohla vyriešiť. 3.Otvorený koniec. Ten koniec bol taký otvorený. Skončilo to v tom najlepšom. Prakticky čitateľ si môže domyslieť čo objavili.

Záver: Kniha sa mi aj napriek tomuto veľmi páčili. Autorka dobre píše. Niekedy by mohol byť dej napínavejší a nudné kapitoly skrátené. Som zvedavá ako sa autorke podaril štvrtý diel a či v ňom vyrieši všetko čo by mala.

dogiska

Opět přečteno jedním dechem. Většina knížky byla o dohadování dvou kohoutů, ale konec měl nečekaný spád, který mě naprosto dostal. Škoda, že tam nebyla víc rozebraná Yuky, ale třeba to bude v dalším díle.

katee21
20.08.2017

Čím dál tím lepší :)

hellena1523
15.07.2017

Zatím nejslabší díl. U Laurel jsem čekala nějaký vývoj, ale mám pocit, že od prvního dílu z ní je větší a větší husička. Tamani - rádoby sekáč s dobrými úmysly a David - takový ten hodný hoch od vedle, s kterým si husička vytře zadek a ještě ho blokuje. Trochu tristní milostný trojúhelník.
Ostatní postavy mi přišly dost ploché. Matka Laurel měla nějaký ten světlý moment, ale pak ho zabila křečovitým postojem "máma/kamarádka". Nová postava Yuki měla silný potenciál, ale nějak nebyl moc rozvinutý. Škoda.
Tentokrát jsem se dost nudila, a tak se těším, až sérii dočtu. Bohužel ne proto, že bych byla nadšená, ale spíš naopak - abych to už měla za sebou a abych zjistila, jestli aspoň z posledního dílu budu tak nadšená jako z prvního, který byl pro mne překvapivý a především v záplavě upírských románků vítanou změnou.

dancadragneel
07.03.2017

No popravdě tento díl byl ze všech asi nejslabší. Yuki jsem moc nemusela a přišla mi divná a vadilo mi chování k Taminovi, kterého jsem si vážně zalíbila. No konec byl ale přesto nejkrásnější.

ketvin
07.12.2016

Vůbec nevím, jak tuto sérii ohodnotit, ale asi moc dobře ne... Hlavní hrdinka je mi vrcholně nesympatická, každou chvíli jsem si říkala "bože to je taková kravka", ale naopak Tamani je úžasná postava, do které jsem se zamilovala na první pohled. První kniha byla naprosto nudná a bez jakéhokoliv vzrušení, či zápletky. Úplně zbytečně je to samostatný díl, dalo se to shrnout do pár kapitol druhého dílu. Vlastně když se nad tím tak zamyslím, tak něco se dělo až v posledním dílu, ale tam toho bylo zase pro změnu "moc najednou". Kdyby trochu té akce rozdělila i dalším dílům.... Ale aspoň ten poslední stál za přečtení, to předtím je prostě předehra a k hezkému a napínavému konci... Doporučuji spíše jiné knihy, tato série mi za ten čas nestála. (Například mnohem lepší je série o andělech - Svůdná trilogie... ;))

Paja58
30.10.2016

Zatím nejlepší díl. Moc se těším až si přečtu pokračování.

AnykaLovesBooks
24.09.2016

Není tak čtivá jako první dva díly, i když ke konci se to rozjelo. Četla jsem jí hrozně dlouho, říkala jsem si, že na další díl už kašlu, ale otevřený konec vám nedovolí jen tak se další díl vykašlat. Tamani byl opět hrozný a celou knihu mi kazil. Laurel to samé. SPOILER! Nechápu, jak se mohla s Davidem rozejít, měli takový krásný vztah, jako z pohádky (možná proto, že byl moc pohádkový, se autorka rozhodla ho ukončit). Upřímně doufám, že tohle byl jen slabý předchod dobrého finále. Křídla jsem přečetla za jedno odpoledne, další díl už mi trval trochu dýl, a tady u této knihy jsem se nehorázně zasekla na poměrně dlouhou dobu. Těším se na poslední díl, tedy pokud mě nezklame ještě víc.

RiverSong
26.06.2016

Úžasné! Není co víc dodat.

MájaM.
08.03.2016

Tenhle díl byl lépe napsaný než předešlí a dobře se mi četl.
SPOILER!
Ke konci mě docela Laurel naštvala. Jak se jí Chelsea zeptala,jestli by jí vadilo,kdyby Davida na ten ples pozvala a Laurel se hned šla zeptat Davida,jestli nepůjde s ní... To jako nepochopila,že ho Chelsea chtěla na ten ples pozvat doopravdy,že to nebyla jen hypotetická otázka?!
Teď se jen vrhnout na další díl:)

Laughtubbe
27.12.2015

Třetí díl byl plný akce,napětí a emocí. Měla jsem ho přečtený za dva dny. Nemohla jsem od příběhu odtrhnout oči a myšlenkami jsem byla v knize. A věřte mi, že Vás mnoho v té knize překvapí a né vše je tak jak to vidíme. Proto se přece kniha jmenuje ILUZE, že?

petrzel
22.12.2015

A otevřený konec ,aby člověk hned sahal po dalším dílu.

julliette
14.05.2015

Nádherné pokračování. To jsem ted netušila, že se Laurel s Davidem rozejde, a pak se vrhne na Tamaniho. :D
Zajímavé taky bylo, jak se tam objevila Yuki, o které Laurel na první pohled zjistila, že je florela, ale Yuki dělá, jako že to neví. Mají plán. Tamani, jakož to Jarní flor, který vládne kouzlem pokoušení, má svést Yuki, aby se dozvěděl, do jaké kasty patří, jaký je druh florely. A jako b toho nebylo málo, to kouzlo fakt fungovalo a ona se do něj zamiloval, až ji dostal do chatrče, kde na ni čekala past, kterou připravili Shar a David s Chelsea, ale Shar použil zakázanou zapomenutou magii. Připoutali Yuki ke kovové židli a okolo byl utvořený kruh ze soli, který jí nedovolí kruh opustit, protože když bude bojovat, kruh jí to vrátí v bolestivé podobě. Chelsea jí rozřízla zezadu šaty a co objevila. Čtyřcípí bílý květ, Yuki je Zimní florela, tedy nejmocnější a nejsilnější ze všech druhů florel, je taky hodně vzácná.
PS: Já kráva, že jsem si nepůjčila i další díl, když tento skončil tam otevřeně a napjatě, že jsem málem vyletěla z kůže.

Starková
24.01.2015

Ze všech čtyř můj nejoblíbenější díl.
Co je zvláštní- vůbec nevím, proč tomu tak je.

králíček79
22.11.2014

Hrozně mě zajímá jak to skončí kniha osud .

angelbooks
18.11.2014

3 díl je rozhodně lepší než druhý tak o 0,5 bodů ( takže kdyby šlo dám 4,5* ), ale je naopak horší než ten 1 díl.

Nevím proč, i když jsem knihu přečetla docela rychle, něco mi tam chybělo...

A teď trocha toho slovního hodnocení:
Nelíbilo se mi jak Laurel dělala ( v některých chvílích mi to tak připadalo ) z Davida blbce.
A to plus, že tam bylo víc částí s Tamanim. I když, když byl s Tamani s Yuki nelíbilo se mi to, stejně jako se mi nelíbilo, že se Laurel furt nedokázala rozhodnout, i když si myslím, že je to předem jasný.

Chápu, chápu. Ne každému se to hodnocení nemusí líbit, ale každý, když něco hodnotí, nebo o něčem mluví, by měl mluvit sám za sebe ne :))).

Jinak kniha není špatný, to opravdu ne, jen si prostě těch 5* nezaslouží.
(PS: už čtu 4 díl, tak snad bude mít tentokrát tenhle díl 5* :) ).

Nicol González
27.10.2014

Třetí knížka je podle mě mírně lepší než předchozí, protože je příběh i z Tammaniho pohledu. Ale bohužel to na **** nestačí. Je to příliš roztahané, mohlo by to být kratší, ale to je jen můj názor, třeba vám se bude víc líbit :)

--nora--
30.09.2014

Zatim nejhorsi dil v serii.cele to bylo jen o milostnem trojuhelniku . Ten tam mel byt postrani a ne hlavni dej knizky.zklamala , ale dokopu se i k poslednimu dilu.mozna...

Pedruska01
19.08.2014

Tuhle sérii a především díl jsem si oblíbila. :) Krásně a, bohužel, rychle se čte, člověk jí nemůže odložit. Jsem fanda Tamaniho, občas mi ho bylo líto. :( Rozhodně se mi líbilo, jak se do knihy dostal i pohled na věc z Tamaniny strany. Nic nového, když řeknu, že mě Laurel občas pěkně štvala! :D Mimo jiné, celá tahle série má přímo nádherné obálky! :)

Tessi08
01.08.2014

Skvělá :)

Desire_Lydon
30.07.2014

Proč mám pocit, že tato série míří do horoucích pekel? S každým dílem je to o něco horší a horší. V tomto dílu se vůbec nic nedělo. Přijde mi to jako nastavovaná kaše. Řeší se jenom vztahy týkající se milostného trojúhelníku + něco o Yuki. Což mi ale, na druhou stranu, přišlo jako zajímavá zápletka. Musím říct, že kniha je hodně čtivá a napsaná velmi lehkým stylem, který se dobře čte. Sice mně přestala štvát Laurel, ale oba kluci se chovají jako pitomci. Tamani především. Ale Davida taky nemám ráda. Přijde mi to celé takové o ničem. Doufám, že poslední díl bude, alespoň v rámci možností, akčnější a všechno se to nějak zakončí.

Kyta
19.07.2014

Třetí díl mě bavil asi nejvíc, protože se tam objevily nové postavy, které přidaly knize na zajímavosti. Přesto mám ale pocit, že se tam jedná pořád o to samé; jako u předchozích dvou dílů. Potěšilo mě ale, že se autorka nezaměřovala jenom na hlavní hrdinku Laurel, ale i na Tamaniho - připadalo mi zajímavé dozvědět se taky něco o jeho pocitech a pohledech na různé situace. Iluze mě zaujala víc i z toho důvodu, že to bylo o hodně čtivější a dějově se tam taky stále něco dělo; jen málokdy jsem nacházela momenty, které by v knize mohly být vynechány.

Přes to všechno jsem zvědavá na rozuzlení série. :)

amalkapinkasova
25.05.2014

nenávidim Tamaniho a on se jí dostává na kobylku !!! nenávidim ... nebyla jsem to ani schopná dočíst kvůli tomu k*******i

*-Ell-*
16.05.2014

Už mě to moc nebavilo -.- Už je to vlastně o ničem mám poslední díl a vůbec nemám chuť pokračovat.

TereZz24
29.12.2013

Kniha se mi líbila. Byla čtivá a originální. Člověk se u ní nenudí!

Nelin
27.12.2013

Nic tomu nechybí. Autorka umí překvapit. Věřím, že Osud bude ještě lepší.

TerkaM
14.12.2013

Určitě si celou tu sérii budu muset přečíst znovu a musím někde sehnat i poslední díl, protože si už pořádně po tom roce nepamatuji o čem to vlastně je, ale vím, že se mi to četlo dobře, takže toho určitě nebudu litovat, když si to přečtu znovu :)

Kiana
04.12.2013

Samotny dej za vela nestoji, ale kedze je tam Tam... Super!

bookcase
25.10.2013

Další díl ságy o vílách...pořád čtivé.

RosMeggie
17.10.2013

Super díl.. Líbil se mi Tamaniho pohled a vyprávění, je to prostě boží série.. :) ... Moc se těším, až si přečtu Osud...

Avalon víly trollové

Aprilynne Pike