denuska denuska komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Čtivě napsaná pohádka pro malé i velké, vůbec se nestydím za obdiv k ní a vždy se k ní ráda vrátím. Knihy schovám i pro své děti, určitě se jim budou líbit více, než filmové zpracování.

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Knihu jsem sice četla již dávno, přesto se mi její děj nevykouřil z hlavy, klidně bych si ji přečetla znova.

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Vždy, když přečtu skvělou fantasy ( ale i jinou ) knihu, dlouho pak přemýšlím, jak to daného autora napadlo, jak to všechno ze sebe dostal a předložil lidem k nahlédnutí, jestli byl pod vlivem nějaké " drogy ", nebo prostě jen tak psal a psal.....určitě si tuto trilogii přečtěte.

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Dvojka je stejně skvělá jako jednička a to se stává málokdy :-)

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Nemohu napsat negativum, Lyra, daemoni, alethiometr......opět krásná práce s lidskou fantazií. Kéž by bylo více skvělých fantasy autorů.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Přečetla jsem rychle, ale nezanechala takový dojem, jako jiné. Film byl pro mě zcela tragický.

06.09.2011 3 z 5

Knihu jsme přečetla již podruhé, a opět nezklamala, Tolkien nezklamal, je to prostě genialita první kategorie. Nechápu a stále přemýšlím, kde se to v Tolkienově hlavě všechno vzalo, kde tvořil, jak to všechno sepsal a formuloval, musel to být hrozný podivín, ale dobře pro nás, kteří jeho díla milujeme.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nádherná trilogie odehrávající se v nádherném světě. Měla jsem to štěstí, že jsem knihy četla mnohem dříve, než jsem viděla filmy, které se mi ovšem také líbily. Asi je to prostě tak geniální dílo, že ani filmové zpracování tento fantastický příběh nepoškodilo , i když svět, který si vytvoříte při četbě ve Vaší hlavě je prostě originál....a o tom čtení je.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Pro mě je to klasická dvojka- myslím druhý díl, slabší odvar Eragona, trošku se to vleče, přesto hodnotím velice kladně, nemám nic proti Paolinimu, líbí se mi a fandím mu.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Mám mimo jiné ráda i tento žánr knih a nemohu souhlasit s až tak negativním názorem některých čtenářů. Mně se kniha líbila, je jasné, odkud zřejmě autor čerpal, ale proč ne? Proč nepokračovat v těchto příbězích, proč dále nerozvíjet tyto krásné světy? Vždy ráda sáhnu po Paolinim a znovu si jej přečtu a opět jen s několika nádechy....

06.09.2011 5 z 5

Farao Farao Bolesław Prus (p)

Opět pěkné čtení z mého oblíbeného Egypta, doporučuji.

Lařin příběh Lařin příběh Beate Hellmann

Jak jsem již psala, toto volné pokračování románu Dvě ženy již pro mě nebylo tím zážitkem, jako byla první kniha, přesto se mi kniha líbila.

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Souhlasím a zcela se ztotožňuji s předchozím komentářem. Volné pokračování této knihy už ale pro mě nebylo úplně ono.

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Knihu jsem přečetla jedním dechem, miluji koně a vše kolem a snad proto se mi líbilo i filmové zpracování. Kniha je téměř vždy lepší než film, ale tady nemohu kritizovat ani jedno, ani druhé. Přeji krásné počtení.

06.09.2011 5 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Zvolila jsem si to nevědouc o jak obsáhlé dílo jde jako povinnou četbu na gymnáziu, ale nakonec jsem nelitovala.
Teď už bych asi neměla čas to vůbec přečíst, ale dodnes si některé pasáže pamatuji, zanechalo to ve mě hluboký dojem.

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Pěkné čtení, příjemná atmosféra, ale na mě až příliš rozvláčné.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavým stylem napsaná kniha, u které se donutíte přemýšlet a hloubat nad nespravedlností a neštěstím, ale i štěstím a láskou.

08.08.2011 5 z 5

První a druhý díl jsem přečetla jedním dechem, třetí díl mi připadal již trošku mimo a jelikož jsem se musela do knihy stále nutit a vracet se zpět, tak jsem si čtvrtý díl už ani nepůjčila. A dle recenzí je to hrůza.
První a druhý díl *****
Třetí díl ***

15.07.2011 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale cca po 3 kapitolách jsem se naopak nemohla odtrhnout a četla a četla každý večer. Určitě doporučuji k přečtení.

15.07.2011 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Souhlasím s Coreheadem, nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Miluji tématiku Egypt, ale i kdyby to nebyla má parketa, tuto knihu bych milovala úplně stejně.

17.05.2011 5 z 5