denuska denuska komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Krásně čtivá knížka, v jednoduchosti děje je jeho krása a složitost. Otevřené konce mě příliš neuspokojují, ale
co se dá dělat. Jednou takto lidstvo jistě skončí, je dobré se nad tím zamyslet.

21.09.2012 4 z 5

Bát se určitě nebudete....čekala jsem to více dramatické, více hluboké, toto je opravdu spíše pohádka pro děti, ale proč
ne? Pěkná kniha, která se dá přečíst za pár dní. Očekávala jsem ale něco úplně jiného.

19.09.2012 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Když jsem začala číst, řekla jsem si, že jazyk Clarkův se velmi podobá Wyndhamovu...hodně mě to začalo bavit, postupně se ale kouzlo vytrácelo a bylo jasné, že jde o jiného autora. Samozřejmě vím, že to je jiný autor, ale vzhledem k námětu jste nuceni srovnávat....Přesto je to důstojně napsané pokračování a rozhodně stojí za to si jej přečíst.

14.09.2012 4 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Skupinka dětí, které dokáží mezi sebou komunikovat pomocí telepatie je odhalena. Děti jsou považovány za odchylku a je
nutné je zabít. Vydávají se na útěk a pomoc přichází až ze vzdáleného Zealandu....opět parádní počteníčko.

10.09.2012 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Ukázka toho, jak dětství a prostředí, ve kterém vyrůstáme, především rodina a lidé, kteří nás vychovávají formují naše vnitřní já. Často jsem se přistihla při myšlence, že za to Rudolf vlastně ani nemůže, co se z něj stalo. Kniha stojí za přečtení a zamyšlení se.

07.09.2012 5 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Slabší Wyndham, přesto kdo má tento žánr a především autora rád, přečte jedním dechem.

05.09.2012 4 z 5

Za temnotou Za temnotou Hilary Mantel

Příběh o dvou nešťastných ženách, které si zbyly a snaží se za spoluúčasti duchů přežít na tomto světě.

02.09.2012 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Skvěle napsaná kniha, kterou jsem prostě nemohla odložit, dokud jsem neznala pachatele....

27.08.2012 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Když jsem si na přebalu knihy přečetla " Strhující od první stránky, fantasticky promyšlené, dojemné k slzám"...čekala jsem
tedy daleko víc, než mi kniha byla schopná přinést. Ze začátku jsem si musela zvykat na formu, jakou je psána, pořád
jsem čekala na nějakou strhující událost, ale nepřišla. Pro mě zajímavě napsaná detektivka, ale nic extra nečekejte.

21.08.2012 3 z 5

Modrá zóna Modrá zóna Andrew Gross

Kniha tak na dovolenou, přečtete rychle, děj není nijak složitý.

18.08.2012 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četla jedním dechem, určitě bych ji doporučila k přečtení, přesto jsem podle zdejších komentářů čekala ještě
o malinko víc.

18.08.2012 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Pro mě ještě lepší, než Den Trifidů. Opět něco k zamyšlení, něco co by se klidně mohlo stát....

18.08.2012 5 z 5

Druhý dech Druhý dech Christiaan Barnard

Tato kniha má stále čestné místo v mé knihovně, dostala jsem ji od své maminky, která mi ji doporučila k přečtení a já ji doporučuji vám.

26.07.2012 5 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Určitě zajímavé téma, jen ho mohl Cook více rozvést, přesto dávám ****.

26.07.2012 4 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Jedna z prvních knih, které jsem jako dítě přečetla a zůstala pro mě nezapomenutelným zážitkem. Knihu mám doma a
určitě ji doporučím k přečtení mé dceři a budu zvědavá na její reakci. Pamatuji si, že jsem tehdy letěla do knihovny
pro "Alenčiny narozeniny".

23.07.2012 5 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Je to přesně ta kniha, kterou neodložíte, dokud se nedozvíte, kdo je pachatelem. Po dlouhé době perfektní detektivka, která se mi dostala do rukou. Když jsem na netu hledala, jestli autor napsal ještě nějakou knihu, narazila jsem na článek- viz link: http://www.iliteratura.cz/Clanek/29453/damhaug-torkil-slepa-skvrna....mohu souhlasit, že mě některé výrazy zarazily,
např. konfekt, salmiakové pastilky, boty ve stativu atd. , ale přesto super čtenářský zážitek.

23.07.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Očekávala jsem detektivku roku a upřímně řečeno jsem byla zklamaná. Příběh mě nevtáhl hned od začátku, chvílemi
jsem se i nudila. Kniha mi zřejmě nesedla ve chvíli, kdy jsem ji četla.

20.07.2012 2 z 5

Její děsivá souměrnost Její děsivá souměrnost Audrey Niffenegger

Vzhledem k úspěchu knihy Zakletý v čase jsem čekala víc. Přestože se kniha čte rychle, není příběh tak dokonalý,
jako ten předchozí, chvílemi mi to přišlo až uvalené.

20.07.2012 3 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Já takovéto knihy moc ráda, proto dávám 5 hvězd za nápad, formu, čtivost.....

18.07.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zkoušela jsem to číst vícekrát a snažila se pochopit......ale nepovedlo se až tak docela. Je to krásné, poetické, milé a originální, ale na straně druhé velice zvláštní a někdy až divné.....no nejsem úplný fanda této knihy. Přesto stojí za to přečíst ji a utvořit si názor.

06.09.2011 4 z 5