denuska denuska komentáře u knih

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

Ještěže jsem si knihu vzala na dovolenou, protože je možné, že bych ji doma odložila. Rozjezd fajn, poté celkově nedotaženo, divné postavy, ani jedna oblíbená. V poslední době mám trochu problém najít fakt dobrou detektivku. Je to tím, že vydá knihu každý??

24.08.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Jako milovnice nadpřirozena, Stephena Hawkinga a vesmíru vůbec jsem se nemohla dočkat, co nového, jaký nový pohled na věc mi kniha přinese. Jenže se tak nestalo. Ze začátku se příběh četl dobře, jenže s přibývajícími “životy” jsem se začala lehce nudit a nepřišlo ani žádné neočekávatelné finále. Na konci jsem si řekla ok, fajn, dobré, ale nic víc.

16.08.2022 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Jedna z nejčtivějších knih, kterou jsem kdy četla. Obratem objednávám Knihu o Baltimorských a už se nemůžu dočkat.

01.06.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Za mě rozhodně *****. Perfektně promyšlené, rychlý spád, neuvěřitelná "uvěřitelnost" příběhu.
Pro mě byla velice zajímavá i technická část příběhu. Fakt dobrý.

13.03.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Obecně nemám moc ráda druhé a další díly, většinou se snižuje jejich kvalita a
děj je víceméně natahován a ne jinak tomu bylo i u tohoto pokračování. Děj nic
moc, žádné extra napětí, konec takový hluchý......Nakonec už mě docela štvaly
i ty neologismy . Tak dávám po dlouhé době ***.

06.03.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

S Jodi Picoultovou jsem se poprvé setkala nedávno poté, co jsem shlédla film Je to i můj život.
Brečela jsem jako malé dítě. Dnes jsem dočetla knihu Vypravěčka a prožívám podobné pocity. Knihu jsem přečetla jedním dechem v autě při návratu z lyžovačky ( byla to dlouhá cesta ), krk mám ještě teď zatuhlý, ale nešlo to jinak. Příběh je tak poutavě napsaný, že místy cítíte vůni pečeného chleba stejně jako bolest Minky i Sage. Kdybych mohla, přidám ještě dalších 5 hvězd.

10.02.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Prázdninové čtení, rychlý spád, dobře čtivé. Včera mi přišel i druhý díl, tak jsem zvědavá.
Konečně jsem po sérii severských detektivek sáhla po jiném žánru a udělala jsem dobře.

30.01.2015 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Po přečtení záložky na knize si říkám- bomba, konečně zase můj žánr. Po přečtení prvních
několika stran nuda.....čtu o několik dní později a zase nic, čtu po měsíci a odkládám. Jedna z prvních knih, kterou nedočtu. Třeba jindy, třeba za čas, nejspíše ale nikdy.
Možná mi přišla do rukou v nevhodnou chvíli, každopádně jsem se nezačetla.

15.12.2014

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Výborná, úžasně čtivý děj, není ji možno odložit prakticky až do konce, já dnes četla až do rána.
Román je prý výsledkem návštěvy kurzu tvůrčího psaní, pro mě velká škoda, že Watson zatím
nic dalšího nenapsal. Film už je možno stáhnout, ale na čsfd nemá tak skvělé hodnocení jako kniha.
Proto určitě čtěte !!!!

21.10.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Bestseller? Možná ano, možná se prodaly miliony výtisků, ale znám mnohem lepší knihy, které
za bestseller se zlatou plaketou označeny nebyly. Děj je předvídatelný, postavy málo uvěřitelné,
například o Gaovi jsem se toho moc nedozvěděla, některé scény jsou drsné a jiné zase spíše
komické, například vztah Jeanette a Sofie ke konci knihy a taky mě "pobavil" film, na který šla
Jeanette s Akem v době, kdy zjistili, že se jim rozpadá vztah- jmenoval se Neobyčejně zdařilá
studie ponižování lidí....to jsem nepochopila proč ....Nakonec si ale druhý díl stejně v knihovně
zapůjčím a přečtu. V mé domácí knihovně bych mu ale místo nevyčlenila.

12.10.2014 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Přečteno a jdu do knihovny pro další. Ještě 3 mi zbývají. Theorin je opravdu brilantní vypravěč a právem mu náleží získané literární ceny i náš čtenářský obdiv. Již od začátku máte pocit, že chcete číst dál a dál a dozvídat se víc a víc. Dokáže Vás upoutat a nepustit, prostředí je vykresleno a před očima vám běží filmový pás.... chcete se dostat až na konec a přesto nechcete, aby to skončilo....přesně takové vypravěče mám ráda. Miluji ten pocit naštvání, že už mám dočteno.....snad to někdo znáte. A kdo ne, tak rychle do knihovny pro něco od Theorina. :-)

05.10.2014 5 z 5

Žhář Žhář Torkil Damhaug

Uf, co jiného dodat po přečtení této knihy. Posledních 30 stránek je nej. Tam dochází k rozpletení všech zápletek a konečně se dozvíte, co jste si vlastně vůbec nemysleli. Už teď se těším na další krimi tohoto autora.

13.09.2014 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Hodně čtivý příběh, napínavý, místy jsem nemohla knihu odložit, přesto mě
konec trochu zklamal, jakoby autor už vyčerpal všechny své možnosti a
příběh rychle dokončil. Čekala jsem napínavější rozuzlení.

01.09.2014 5 z 5

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Zcela se ztotožňuji s komentářem aluskycz . I já četla Cookovky v době studií, k tomuto titulu jsem se dostala až nyní a
určitě nepatří k mým favoritům. Téma je mé oblíbené, v knize jsou ale příliš zdlouhavé partie, nedostatečně prokreslené postavy a prostředí. Dám si od Cooka zase pár let oddech :-)

28.04.2014 3 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Knihu mi doporučila přímo knihovnice. No můj šálek kávy to není...jde o
klasickou červenou knihovnu se vším všudy- kladný i záporný nápadník, láska, štěstí, neštěstí, rozchody i shledání, happy end :-)...pro milovníky tohoto žánru
vřele doporučuji, čte se to dobře.

02.04.2014 3 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Dobrý námět na román, dle mého názoru nebylo úplně využito jeho
potenciálu. Ano, přečetla jsem knihu rychle, ale podle komentářů zde
jsem od knihy čekala víc.

17.03.2014 3 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Slušná detektivka, mě ale nijak extra neoslovila, dokonce jsem se musela
v určitých pasážích nutit číst. Až tak napínavé mi to tedy nepřišlo a na
závěr nutný ( nudný ) happy end :-)

27.02.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Rozsahem spíše novela než román, napsána je však skutečně čtivě a realisticky, za 3 dny nemáte co číst. Nakonec Vás to donutí trochu zapřemýšlet a až utřete slzy, určitě tuto knihu doporučíte dál. Závěr je přesně takový, jaký jsem čekala a ani by se mi jiný nelíbil.

24.01.2014 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Mám pocit, že jsem zřejmě narazila na úžasnou autorku. Watersová mě již podruhé dokázala naprosto pohltit a to po celých 533 stran! Již dlouho se mi nestalo, že bych knihu nedokázala odložit a těšila se zase na další večer, kdy se setkám se Sue a Maud.
Při čtení jsme si vzpomněla na mé oblíbené autorky z dob studia na gymplu- Emily Brönte a Daphne du Maurier, které jsem milovala a styl psaní mi je trochu připomněl. Je jasné, že nyní nevynechám ani jeden román od Watersové....

13.01.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Až na prvních 150 nudných stran to bylo fakt dobře napsané a promyšlené. Přesto jsem dle přebalu knihy a tamních komentářů čekala mnohem lepší příběh. Amy je fakt dokonalá psychopatka a Nick mě nakonec hodně zklamal.

24.12.2013 4 z 5