denuska denuska komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak i já jsem již dočetla tuto knížku. Co napsat, aby to tu ještě nebylo? Přišlo mi to jako Rosamunde Pilcher s hvězdičkou, nebo podobně sladký román okořeněný o sex. Přesto dávám tři hvězdičky, protože kniha má opravdu rychlý spád, dobře se čte a prostě mám chuť si ten další díl přečíst. Samozřejmě mě těžce iritovala slova jako vnitřní bohyně, kňukání apod. výrazy. Ale to už tu bylo mnohokrát.

23.08.2013 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Skvělá detektivka od začátku až do konce. Několik vzájemně propletených vražd opět vyřeší sympatický alkoholik Harry Hole.

10.08.2013 5 z 5

Černý pes Černý pes Stephen Booth

Ben Cooper a jeho nová kolegyně Fryová vyšetřují smrt patnáctileté dívky. Podezřelých je mnoho, záhadných okolností také. Cooper samozřejmě vyřeší nejen vraždu, ale popere se i s mnoha svými černými psy.

07.08.2013 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Zkáza zcela ovládla celý svět, města se vyprázdila, virus mutuje, přesto se po světě pohybují skupinky zdravých,
nenakažených lidí, kteří se snaží zachránit svět. K jedenácti prvním virákům, kteří ovládají ty ostatní se přidává
dvanáctý a závěrečný boj může začít. Konec je otevřený a já se těším na ukončení celé ságy.

18.07.2013 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Už jsem četla několik severských krimi a mohu opět říct, že nejsem zklamána. Dokonce už jsem si zvykla i na všechna ta
švédská jména, která se mi špatně pamatují a splývají mi dohromady. Děj mi nepřipadal rozvláčný a téma rozhodně zaujalo.

17.06.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první setkání s tímto autorem a nemůžu říct, že to byla taková bomba, jak je Nesbo prezentován. 250 prvních stran jsem pořád čekala, co bude a teprve ke konci to chytlo ten pravý spád. Ale má to dobře promyšlené.

12.04.2013 4 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Johnny bere pátrání po zmizelé sestře do vlastních rukou. Dostává se do nebezpečných situací a přitom dochází k vyřešení i dalších záhadných vražd. Spletitý příběh, zajímavá zápletka a překvapivé rozuzlení.

18.03.2013 4 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

S trouchou nejistoty jsem sáhla po knize, jako je tato a neudělala jsem krok vedle. Napínavě napsaný příběh o skupince lidí a jejich boji o holý život.

25.02.2013 5 z 5

Lidé jako bozi Lidé jako bozi Herbert George Wells

Ctihodný pan Barnstaple se zčistajasna objeví v překrásné zemi " Utopii ", kde je okouzlen nejen její samotnou krásnou,
ale především lidmi, kteří spolu žijí v míru, lásce, jsou šťastní, všichni pracují společně, nehádají se,
neválčí, netrpí žádnými chorobami atd. Spolu s dalšími pozemšťany prožívá dny plné nových poznání, přesto se musí
nakonec vrátit na Zemi, aby si uvědomil....

Strindbergova hvězda Strindbergova hvězda Jan Wallentin

Od začátku mi to tématicky připomínalo honbu za Svatým grálem od Browna, i tak hodnotím jako zajímavé počtení, které Vás díky složitosti děje udrží v neustálé pozornosti.

01.12.2012 4 z 5

Záhada sarkofágu Záhada sarkofágu Elizabeth Peters (p)

Vtipně napsaný román vsazený do mého oblíbeného Egypta. Amelie, její manžel Emerson a neposedný synek Ramses vyřeší záhadu sarkofágu.

01.12.2012 5 z 5

Dcera strážce majáku Dcera strážce majáku Ann Rosman

Dobrá detektivka, hezky vykreslená severská krajina, jen v těch jménech jsem měla někdy guláš...

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Kniha je tak poutavě napsána, že ji nebudete chtít odložit. Doslova jsem trpěla s doktorem Faradayem, Caroline,
Roddem a paní Ayresovou v jejich boji se strašidelným domem.

01.12.2012 5 z 5

Slepý dům Slepý dům Jana Abrahamová

Zajímavá detektivka s místy lehce naivními prvky.

01.12.2012 3 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Země opět bojuje s vpádem cizí civilizace, která jej ohrožuje.

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Srozumitelně a čtivě napsaná detektivka s rozuzlením na poslední stránce,tedy napětí až do konce.

07.11.2012 4 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

Nepochybně nejslabší Wyndhamova kniha, kterou jsem četla. Jak píše Nightlybird, byla vydána
až po jeho smrti a tak trochu mi připadá, že v tom šuplíku ležela nedopsaná a úplně nedokončená
a tak byla i vydána.

28.10.2012 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Parádní čtení, zkusím kouknout i na film, ale pochybuji, že bude tak dobrý, jako kniha.

22.10.2012 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Prvních 150 stran docela nuda, pak konečně rozjezd a nějaký zážitek. Za mě rozhodně horší než první- jedinečný díl. K přečtení trojky si dám určitě nějaký čas od Larssona pauzu.

16.10.2012 4 z 5

Drakouni Drakouni Zdeněk Král

Každý večer čtu svým dětem před spaním pohádku. Přečetli jsme jich již spoustu, ne všechny s takovým
úspěchem, jako měli právě DRAKOUNI. Se zájmem poslouchala i dcera, která má již 11 let a sama
příběhy pochválila. V knize jsou i krásné fotografie . Za nás doporučujeme.

03.10.2012 4 z 5