Dcera strážce majáku

Mladá, rázná policistka Karin právě ukončila svůj pětiletý neuspokojivý vztah s námořním kapitánem a odstěhovala se na svou loď. Poprvé vůbec je pověřena, aby vedla vyšetřování případu. Při rekonstrukci starého majáku je ve sklepě objeveno tělo muže, které tam zjevně leží již delší dobu. Muž je pomocí nalezeného snubního prstenu identifikován jako Arvid Stiernkvist. Ukáže se však, že prsten nikdo nikdy nenosil, a tak se rozběhne pátrání po tom, co se přihodilo ve skutečnosti… Vše je spojeno s rodinou Stiernkvistů, která za války poskytovala přístřeší židovským uprchlíkům a chránila jejich majetek, aby nepadl do rukou nacistů. Po válce Arvid Stiernkvist i nadále ukrýval zlato patřící Židům, kteří nepřežili válečné útrapy. Aby nepadlo do nepovolaných rukou, potopil je na dno moře mezi dvěma ostrůvky. Zlata se však chtěli zmocnit i přívrženci nacistů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94958/dcera-strazce-majaku-XaQ-94958.jpg 316

Karin Adlerová 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Víkend

Fyrmästarens dotter, 2009

Kniha Dcera strážce majáku

babiočka

Místy zmatečné pro divné střídání přítomnosti a minulosti, příběh je velmi rozvleklý, někde i s docela kuriózním překladem - "V přízemí jejich domu LEŽELA pekárna", "...diskutovaly NA předsíni...".
Tato kniha mě celkově příliš neupoutala.

Marika Vanova
07.07.2018

Knihu jsem si vzala na dovolenou k moři a udělala jsem dobře, bylo to odpočinkové čtení a bavilo mě. Budu se muset vydat k místnímu majáku k dokreslení celého příběhu. Příjemná detektivka a příjemná policistka bez drog, alkoholu a psychických problémů.

Izu
27.05.2017

Kazdy seversky spisovatel nepise zajimave.Rozvlekle, nekdy psano stylem zacky na zakladni skole.
Za me rozlouceni s autorkou.

vincek1
19.03.2013

Kniha mě příliš nezaujala i když nedokážu přesně říci proč.

evelinaevelina
09.03.2013

Čtu nyní právě severské autory a v tomto srovnání Ann Rosman nevychází nejlépe. Buď je to silnou konkurencí, kterou mám nyní jinak přečtenou anebo prostě proto, že vyrovnat se špičkám tohoto žánru AR skutečně nemá.
Přehnané chtění originality neustálými vsuvkami z minulosti, které je u autorů dost v oblibě, zde není zrovna šťastné. Čas se v díle vleče a příběh s ním, v samém závěru jako kdyby autorka toto vše chtěla hekticky dohnat a někde až nesouvisle chce dojít k jakési dramatické pointě. Dalo to nejspíš dost práce, neboť ve snaze příběh co nejvíce zamotat aby se zdál zajímavější, do něho autorka vtáhla mnoho postav a některé nedokázala ani propracovat, což pro mě bylo mínus, když už jeden z nich byl označen jako viník.

denuska
01.12.2012

Dobrá detektivka, hezky vykreslená severská krajina, jen v těch jménech jsem měla někdy guláš...

mariposka
16.06.2012

Příjemná oddechovka, detektivka s romantickým příběhem. Na můj vkus až příliš mnoho postav a osudů, místy jsem se až ztrácela v ději. Nic převratného, fajn čtení na dovolenou.

iška
05.04.2012

Nemohu říci, že bych se nudila. Ale v porovnání s knihami, které jsem v poslední době přečetla ji opravdu nemohu hodnotit jinak, než jako průměr.

švédská literatura švédské detektivky severská krimi severská literatura

Ann Rosman
švédská, 1973

Kniha Dcera strážce majáku je v

Právě čtených2x