Modrá zóna

Thriller vypráví příběh mladé ženy z New Yorku, jejíž rodina je zařazena do programu ochrany svědků. Poklidný život třiadvacetileté Kate Raabové, nadané bioložky, která pracuje na dizertační práci ve výzkumné laboratoři na lékařské fakultě v Bronxu, se bez varování změní ve zlý sen, když se dozvídá, že jejího otce zatkla FBI. Dosud bezúhonnému a úspěšnému Benjaminu Raabovi, židovskému obchodníkovi se zlatem, obviněnému z praní špinavých peněz a ze spiknutí k oklamání státu, hrozí dvacet let vězení. Vyšetřovatelé jej nutí ke spolupráci, neboť potřebují jeho svědeckou výpověď před soudem, aby mohli usvědčit příslušníky kolumbijské narkomafie. Podnikatel, obávající se o osud svých blízkých, nakonec na toto řešení přistoupí, a tak je jeho rodina zahrnuta do programu ochrany svědků a je nucena změnit svou identitu a místo pobytu. Po čtrnácti měsících se Kate, která se nechtěla vzdát své práce i přítele a zůstala v New Yorku, začíná obávat o svůj život. Před budovou laboratoře byla postřelena její kolegyně a přítelkyně, otec je nezvěstný a umírají agenti FBI, kteří měli jejich případ na starosti. Odhodlaná dívka však překoná strach a postupně odhaluje tajemství, obklopující nejen minulost rodičů, ale i její totožnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22013/modra-zona-vdW-22013.jpg 4.244

The blue zone (2007)

Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kerberos

Napínavý příběh plný zvratů, za horor bych ho určitě nepovažovala. Ještě, že jsem nevěřila označení. Určitě doporučuji těm kdo čtou rádi o mafii.

Peršanka
17.06.2017

Škoda, děj vymyšlený skvěle, ale styl psaní mi nesedl. Obávám se, že ani překlad se nepovedl na stopro.

blanickaa1
19.05.2017

Takové víkendové čtení. Nenáročné, rychlé a přesto čtivé.

lenocka2013
12.04.2014

Perfektná kniha,nemohla som ju prestať čítať. Čitateľa drží stále v napätí. Odporúčam, stojí to za to.

Red_Fox
30.06.2013

Dávám o hvězdičku míň, v některých pasážích jsem se ztrácela. Jinak docela dobrý počtení , zápletka a závěr jsou dobře vymyšlený, zfilmovaný by to nemuselo být špatný :)

adelinka
29.06.2013

zaujímavý napínavý príbeh obchodníka so zlatom.......navonok dobrý manžel a otec, ktorý skrýva svoju minulosť....svoj mafiánsky pôvod....svojím pričinením sa dostáva s rodinou do ochrany svedkov len preto, aby sa pomstil svojmu príbuznému.......

zdazilek
28.06.2013

Mě se kniha moc líbila, byla napínavá a moc dobře se četla.

lusila
22.06.2013

Celkom zaujímavé čítanie

denuska
18.08.2012

Kniha tak na dovolenou, přečtete rychle, děj není nijak složitý.

Luca287
16.05.2012

Kniha se mi líbila, přečetl ajsem ji za odpoledne...napínavá...zase něco jiného, než co jsem zvyklá číst...

Leskodka
08.09.2011

Kniha mě velice příjemně překvapila, velmi zaujala, byla napínavá, nepředvídatelná, čtivá, určitě se k ní někdy vrátím.

Andrew Gross

Andrew Gross