Kresby v prachu

Kresby v prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57596/bmid_kresby-v-prachu-vQe-57596.jpg 4 73 20

Kresby v prachu, jedinečný román americké rabínky Zoë Kleinové, je především příběhem o lásce. Jeho hrdinka Page Brookstoneová, archeoložka působící v Izraeli, uposlechne hlasu své intuice a zahájí vykopávky pod domem arabského manželského páru, v němž se údajně zjevují duchové dvojice milenců. Přitom objeví svitek, který napsala záhadná Anatija. Page je rozhodnutá předat Anatijino poselství světu a neváhá přitom riskovat vlastní život i profesionální pověst. Při své tažení proti zaslepenosti fanatiků objevuje nový smysl života i nečekaně i lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Drawing in the Dust , 2009

Tess.96
15.03.2022 1 z 5

Tak tohle byla jedna velká nuda. Je to plné náboženství, archeologie, Bible, proroka. V dětství jsem ve víře vyrůstala a mám k tomu trochu blízko, takže jsem čekala, že mě to bude bavit daleko více, ale tohle ne. Fakt děsná nuda, příběh se vleče. Jsou tam samé vykopávky, překlady textů z hebrejštiny, úryvky z Bible a romantická linka je na vedlejší koleji. Ne, tohle nebyla vůbec kniha pro mě.

Acquenta
05.12.2020 1 z 5

Knížka určitě nebyla špatná, jen jsem prostě sáhla vedle. Určitě je vhodná pro nadšence archeologie a Izraele , tím já bohužel nejsem, takže jsem knihu četla s nechutí, s nucením a prostě mi vůbec nesedla.

Artep071
19.07.2020 4 z 5

Hezké , milé , líbivé ...

terinkha
12.05.2020 4 z 5

Tohle bylo tak milý! Atmosféra kniha pro mě byla téměř hmatatelná, všechny emoce, popisy míst a scenérií.
Zjišťuju, že mám ráda knihy o náboženství, ačkoliv věřící nejsem a tahle mě opravdu chytla za srdce.
Rabínka Kleinová vytvořila nádherný příběh.
Poctivý 4 hvězdy, děkuju za tenhle výlet do Izraele ♥

hanča34
04.06.2019 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, protože mi na stolku ležely zajímavější věci a celkově mně tento příběh zase tak nevtáhl.

iveta3867
12.06.2018 3 z 5

vcelku normální román, ale popis izraelských rán a archeologické práce byl opravdu boží..

Ir.Ch.
02.03.2017 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem...poutavý příběh se spoustou úvah,které vás donutí zamyslet se...
Knížka,ke které se můžete vracet.

strana1-100
29.12.2016 5 z 5

Krásný příběh a hodně informací o životě v Izraeli a jeho kultuře i potížích, židovství, víře... Mám ráda knížky, které mi kromě příběhu dají i vhled do prostředí, kultur a témat, která neznám. Doporučuju ji všem známým, kteří si chtějí přečíst dobrou beletrii.

sarash
29.10.2016 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem,je nádherně přeložená.Jde o velký čtenářský zažitek.

niknikita
10.05.2016 5 z 5

Kresby v prachu bych přirovnala k poezii. Tahle kniha se nečte jedním dechem, ale jednotlivá slova jsou jako malá zrnka písku z rozvalin starověku. Ovšem - není to kniha pro každého, to musím poznamenat.

Toupeira
18.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha, plná čisté a opravdové lásky. Naprostý opak té spousty v současné době vydávaných románů, kde pojem milovat ztrácí svůj duchovní rozměr. Vřele doporučuji!

Nikolča
19.03.2015 4 z 5

Moc pěkná kniha. Ze začátku jsem si myslela, že mě moc nezaujme, ale po pár stránkách jsem ji začala hltat a přečetla jsem ji jedním dechem.

lucy.sankova
02.02.2015 2 z 5

Strašně moc jsem se na knihu těšila. Po dlouhém odkládání, jsem ji konečně dočetla. Bohužel, mě nijak neohromila. Jediné, co mě zaujalo byl konec knihy, posledních asi 6 kapitol.

lovina
18.10.2014

Ja som sa musela začítať do knižky, začiatok ma trošku nudil, ale potom sa dej rozbehol. Doporučujem.

adelinka
05.07.2014 4 z 5

kniha je o mladej archeologičke (no mladej - v mojom veku:) ), , ktorá pracuje na vykopávkach v Izraeli....časť, kde príde pracovať na vykopávkach do domu arabských manželov - som hltala - jej objavy ma úplne dojímali - neviem prečo, ale strašne som sa tešila s hrdinkou knihy Pag. Pag nejako extra lásku nerieši - žije pre prácu - skôr sa jej bráni......ale samozrejme nie navždy :-) :-)

DennieForbes
18.07.2013

Nemyslím, že kniha by přímo nebyla určena mladým. Mě je čerstvých osmnáct a knihu jsem přečetla jedním dechem a troufám si tvrdit, že jsem ji pochopila do hloubky a ději jsem propadla, jako by se odehrával přímo před mýma očima.

lusila
23.06.2013 4 z 5

Takéto knihy mám rada. Dostanú ma krajín, kam asi nikdy nevkročím, ale môžem nasať atmosféru.

finka
26.03.2013 4 z 5

Teď je venku hodně pod nulou. V knize čtu o rozpáleném Izraeli. Jsem tam s nimi, napsáno tak dobře, že mi je dost horko. Kniha se věnuje otázkám náboženství (autorka je rabínka) a já jen lituju, že jsem ji nedostala do rukou v době, kdy jsem byla židovstvím posedlá a četla jen o tom. Škoda jen obálky, je jako kniha pro dívky, což ji zbytečně degraduje. Být to ta druhá, bylo by lépe.
Jen chyba, když mladí po Kresbách v prach sáhnou, není určena pro ně!

trynitrix
27.10.2012 4 z 5

Velice poutavý a zajímavý příběh ohledně archeologie a soukromého života Page.Kniha se mi líbila i když sem tam kapitolka vázla ale i tak příběh měl náboj hlavně hodně citů a pocitů. Můžu doporučit.A co se týká Izraele normálně po přečtení knihy bych měla chuť se tam podívat :-D

denuska
06.09.2011 3 z 5

Pěkné čtení, příjemná atmosféra, ale na mě až příliš rozvláčné.

archeologie Izrael

Autorovy knížky

Zoë Klein
americká, 1971
2010  72%Kresba v prachu

Kniha Kresby v prachu je v