DennieForbes DennieForbes komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

Nejdřív jsem se naprosto nemohla překousat před začátek. Zdálo se mi, že jsem si musela splést knihu, že tohle není román Jane Austen.
Emma se úplně vymyká ostatním hrdinkám. Zpočátku mi to vadilo, ale pak mi i Emma přirostla k srdci.
Paní Eltonová mi tedy drásala nervy po celou dobu :D
Každopádně velmi kvalitní kniha!

23.07.2014

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Pravdou je, že Opatství Northanger je trochu slabší kniha autorky, nicméně kdo má Austenovou rád a překoná poněkud táhnoucí se začátek, může se mu kniha jevit alespoň jako milá a oddechová. :)

06.05.2014

Easy? Easy? Tammara Webber

Myslela jsem, že romány dnešní doby už nemohou přinést nic nového.. V tomto případě to ale rozhodně neplatí. Skvělá oddechovka. Nechybí humor, ani poetické momenty. Rozhodně doporučuji :)

17.04.2014 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Moc mě mrzí, že pár mých známých nepochopilo děj a knihu shrnou ve stylu "Je to nudný děj o muži, který chytal rybu a nakonec to bylo stejně k ničemu." Vůbec mě mrzí, že spousta lidí nepochopila, že příběh byl o rybaření jen navenek.. že v hlubším smyslu je to nádherný příběh o životě a smrti, o tom, co je člověk schopen udělat pro něco, co miluje.. Tohle byla má první přečtená kniha od Hemingwaye . Teď čtu 'Sbohem, armádo!' a můžu říct, že tento člověk se pro mě stal vzorem. Ale zpět ke starci - kdo váhá, zda (do)číst - určitě to stojí za to, jen se hlouběji zamyslet nad obsahem..

21.02.2013

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Jsem rozpolcená. Ano, prvních 150 stránek knihy byly utrpením, ale nakonec to bylo celkem čtivé. Nemůžu přidat hodnocení, protože třemi hvězdičkami hodnotím často a to pro mě znamená průměr. Čtyři a víc jsou pak ty lepší knihy, ale méně než tři jsem dala těm, které ve mně vážně nic nezanechaly. Nicméně mě mrzí, že je hodnocena jako 24. nejhůře hodnocená kniha.

Nekonečná láska nicméně, možná to bylo jen danou životní situací, ale dojem na mě udělala.. Bylo mi hlavního hrdiny neuvěřitelně líto, i přesto, že se často nechoval úplně správně. Ale to s člověkem láska - obzvlášť ta nešťastná, ale přesto nekonečná - udělá. Obdivovala jsem hlavně jeho vůli.

Shrnutím tedy, styl autorova psaní je zvláštní, chvílemi přespříliš popisný, až nudný a příliš mi nesedl, milostné scény jsou skutečně příšerné, ale myšlenka je hlubší.
Není to zkrátka oddechovka s předvídatelným koncem.

20.10.2016

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nesnesitelná hlavní hrdinka a její ještě nesnesitelnější sestra.. První polovina knihy bylo jen samé fňukání. Druhá půlka knihy byla už podstatně lepší, ale jako celek takový slabší průměr..

10.09.2016 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Podmanivé prostředí, atmosféra, sympatický hlavní hrdina a místy i zábava. Levithan mne s každou další jeho přečtenou knihou víc a víc oslňuje. Jeho části (tedy ty z pohledu Dashe,) byly rozhodně lepší, ale tím, že se autoři předem nedomluvili na vývoji děje, to o to víc byl zážitek. Myslím, že je to fajn oddechovka, po které ráda sáhnu ve vánoční atmosféře. :)

18.02.2016 4 z 5

Artušova smrt Artušova smrt Thomas Malory

Velmi náročné čtení... knihu jsem četla přes měsíc, i přesto, že je mi téma blízké. Objevuje se zde spousta nesouvislostí, kdy je v první polovině knihy něco tak a podruhé jinak. Zapamatovat si jména je zpočátku nemožné, takže jsem se často ztrácela. Nicméně je kniha užitečná jako čerpání k nějaké práci do školy, jelikož málokde člověk někde tak bohatý pramen na toto téma. Mě v tomhle posloužila výborně. :) Především obsahuje relativně rozsáhlý a hlavně i poutavý příběh Lancelota, o němž je problém kdekoliv jinde něco zjistit.

05.01.2016

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Je to vážně síla. Nečekala jsem, že příběh bude tak emotivní. Autor to rozhodně neměl lehké a obdivuji jeho sílu a vůli všechno překonat. Ze srdce doufám, že nyní už ho čeká jen všechno dobré.

Moc mi sedl styl psaní, ke knize se to opravdu hodilo a kolikrát jsem se musela těm slovním obratům smát. :)

06.08.2015 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Asi jsem to čekala horší, po zdejším hodnocení, ale "nečekaně" jsem se ujistila o opaku. :) Jste všichni strašně přísní. Jasně, že Nabíječ to už není, ale i Roštěnka má své kouzlo a styl psaní autorky je prostě skvělý! Nejvtipnější scénky samozřejmě obstaral Clive. :)
Hodnocení nepřidávám, ale všem, které Nabíječ uchvátil, vřele doporučuji. Nemůžete jen prostě čekat to samé, nikdy nic není tak, jako to bylo na začátku. ;)

15.01.2015

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

No páni, tohle Rowlingové nikdy neodpustím. Harryho zjištění ohledně onoho daru, po smrti dotyčné osoby, mne totálně dostalo. Když jsem potom Harry za Nickem, přes slzy už jsem ani neviděla a nakonec, když mluví Harry s Lenkou, to už jsem měla chuť hodit knihu přes celou místnost.
Filmově se mi vždy nejvíce líbil Ohnivý pohár a i jakožto kniha u mne vede, ale po dočtení Fénixova řádu si nejsem ve svém hodnocení jistá. Nepochybně nejdojemnější kniha, jakou jsem za poslední dobu četla.
Teď ale musím HP na chvíli odložit, protože číst hned šestý díl bych asi nemohla, přes své rozhořčení. :D
Nevím, jestli se někdo cítil podobně, jako se nyní cítím já, a ani nedokážu úplně popsat, co ve mne konec zanechal, ale snad někdo pochopí. :D :)

08.01.2015

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Nejraději mám knihy, ze kterých se mohu něco učit. Líbí se mi nenásilné vštěpování přesvědčení, které opravdu pomáhá.
Doporučila bych ji každému, bez ohledu na věk, pohlaví i povahu.

26.08.2014

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Po pročtení komentářů jsem asi očekávala něco víc, než pro mne kniha skutečně byla.
Nelíbil se mi počet sprostých slov, ani sprostý děj, kde je stále dokola omílán sex. A už vůbec se mi nelíbil pedofilní vztah Florentina a Amériky.
Doporučení, že je určena spíše ženám a dívkám nechápu už vůbec. Knihu pro ženy a dívky si představuji ve stylu Jane Austen, ale vskutku ne něco, kde je podána láska tak fádním způsobem.
Ale nechci jen hanit, nápad příběhu jako takový se mi líbil. :)

14.08.2014 1 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Rozhodně velmi strhující děj.

07.02.2014 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Škoda, škoda... snad Metro 2035 bude stejně tak výborné, jako 2033..
Rozhodně ne nejhorší, prostě jen slabší, ale přesto si ji rozhodně přečtu znova.
Škoda až moc otevřeného konce, škoda té trošky informací o Arťomovi - přeci jen jsem se celou knihu těšila jen na jeho osud..

12.09.2013

Kam odchází duše ? Kam odchází duše ? Gabriel Looser

Když jsem si nadšeně půjčovala knihu v knihovně, očekávala jsem, že si po přečtení budu moci udělat lepší názor, lépe si představit, co následuje po smrti. Kniha, ačkoliv nabízí spousty teorií, většina z nich je náboženského nebo kulturního původu. Nevím, osobně mě nijak neobohatila a skutečně mi nenabídla žádnou teorii, které bych věřila.

14.08.2013 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Musím říct, že je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Příběh mě chytl natolik, že se mi o něm již pravidelně zdá, a otázku "Co kdyby.." si kladu několikrát za den. Když jsem Metro četla, cítila jsem se, jako bych doprovázela Arťoma na každém kroku. Vážně perfektně napsaná kniha!

12.08.2013 5 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Nemyslím, že kniha by přímo nebyla určena mladým. Mě je čerstvých osmnáct a knihu jsem přečetla jedním dechem a troufám si tvrdit, že jsem ji pochopila do hloubky a ději jsem propadla, jako by se odehrával přímo před mýma očima.

18.07.2013

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Já asi vážně nepochopím, proč autoři dávají svým hlavním postavám tak nízký věk.. Obecně mi to u knih tohoto typu vadí, ale teď už to musím zmínit.

Co se týče děje, jak je už zmíněno v komentářích pode mnou, je předvídatelný, ale svým způsobem dokáže i překvapit. Velké plus měla u mne kniha za to, že se příběhy protínají, a za úsměvný konec. Atmosféra skvělá, té také není co vytknout. Myslím, že si ji příští rok o vánocích zase jako oddechovku přečtu. :)

05.01.2016

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Nádherný a dojemný příběh.. Téma mi bylo dost blízké, takže kniha se četla sama. Vychutnávala jsem si každou stranu, příběh se mi doslova odvíjel před očima.
Musím přiznat, že prvotní šok, při zjištění, že Achilleus a Patroklos budou v příběhu vystupovat jako milenci, mě dost děsil a bála jsem se, co od knihy očekávat. Přesto si mne nakonec příběh získal. Autorka popisuje Achillea naprosto perfektně, jak jeho vzezření, tak pasáže, kdy stojí na bojišti, ale i pýchu, se kterou se potýká. Takže pro mě je Achilleus mou "postavou roku" :)

09.11.2015 5 z 5