DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mě se to líbilo, bylo to zajímavé, velice čtivé. Jak moc něčtu knížky po ženy, tak musím přiznat, že tato kniha se mi skutečně líbila.

10.11.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ne, ne, nelíbilo se mi to. Nemohla jsem se začíst, zdálo se mi to vše takové rozvláčné, zdlouhavé a nezáživné. Styl psaní mi nesedl.

13.06.2017 2 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Opět pohodové a úsměvné čtení.

27.04.2017 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Začátek byl velice slibný, nadchl a nepustil, v polovině knihy se však děj začal stávat zbytečně rozvleklý a konec byl pro mne zklamáním.

16.11.2016 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Deaverovská klasika, nezklamala, pobavila, dobře se četla, byla plná napětí a zápletek. Konec dobře vymyšlený. Nevadilo mi popisování soukromí vyšetřovatelky ani dějové linie ani mi nepřišlo, že by byl až tak špatný překlad. Jasné čtyři hvězdičky.

16.11.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Měla jsem velké očekávání už proto, že Green je pokládán za autora velice úspěšného, autora bestsellerů. Jsem ale hodně zklamaná. Nějak jsem nemohla knize a příběhu přijít na chuť, nedokázala jsem se vcítit do děje, do postav, jejichž jednání jsem dost často nechápala a nerozumněla jim, nedokázala jsem se vžít do celkového pojetí ani poenty. Musím říci, že mě čtení nebavilo a zjišťuji, že to pro mne byla ztráta času.

16.10.2015 1 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Hm, hm , hm. Musím uznat, že to bylo zajímavé. Smekám před autorem, protože děj odehrávající se od konce do začátku byl počin vskutku originální. Ze začátku jsem tak trochu tápala a hlavně jsem se učila vyrovnat se s dějem odehrávajícím se pozpátku. Když jsem si zvykla, bylo to pro mne velice vzrušující a strašně mě to bavilo.

06.08.2015 4 z 5

Třetí přání 2. Zbytek příběhu (skoro) Třetí přání 2. Zbytek příběhu (skoro) Robert Fulghum

Příjemné, milé, krásné, úchvatné, skvělé a dechberoucí, ale v závěru i šokující čtení. Knížka, která pohladí po duši a která Vás oprostí, alespoň na chvíli, od starostí, utrpení a tragedií našeho uspěchaného života.

28.07.2015 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Začátek vkutku napínavý, postava soudkyně Roslinové zajímavá a svým způsobem i sympatická, ale dějové linie pro mě byly přišly zdlouhavé, někdy zbytečně natahované až překombinované. Čekala jsem více detektivního příběhu, který zde byl jen jakousi vedlejší záležitostí.

27.05.2015 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Pane jo, to byla jízda. Má první zkušenost s touto spisovatelkou a hned takto vysoko nastavená laťka. Bylo to úžasné čtení plné napětí s tajemnými prvky prastarých ledend a mýtů, svižně se odvíjející děj s nádherně vykreslenými obrazy z úchvatné přírody na shetlandských ostrovech, plné výjimečné atmosféry i atraktivního prostředí. Kniha je psaná v 1. osobě což ještě více umocňuje astmosféru, do které se ponořujete více a více. Někde jsem četla, že příběh Vás tak zaháčkuje, že Vám nedovolí knihu odložit dříve jak po přečtení, a přesně tak to u mne bylo.

17.02.2015 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

R. Fulghum opět nezklamal. Bylo to poutavě napsané, krásné a miloučké až mazlivé čteníčko, které je zároveň vzrušující a okouzlující, nádherně podbarvené výkladem a ilustracemi o Krétě, Pařiži a Londýně. Knížka, které pohladí po duši a ukáže, že život je nádherný a stojí za to ho žít.

16.12.2014 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Má první kniha od tohoto autora. Děj je napínavý, svižný, nepostrádá napětí ani humor. Pro mne je ale kniha až moc politická a to není má parketa. Pravda je, že dost reálně popisuje intriky a ukazuje kam je člověk schopen až zajít z touhy po moci. A to je poznání přímo děsivé.

11.11.2014 2 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Jak už jsem psala u Lovců mamutů, kniha mého krásného dětství - doby kdy jsme my děti, místo her v tabletech a mobilech hltaly tajemné příběhy a napětí z knih.

15.09.2014 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl byl skutečně famozní, ten jsem lhtala. Druhý díl se mi také líbil, ale už mnohem méně. Začátek mi přišel pomalejší do půlky knihy se nic moc až tak závratného nedělo. Pak se to rozjelo docela slušně, bylo to napínavé, čtivé, Co mě ale zklamalo, byl konec, kdy Lisbeth s trojnásobným postřelením provádí to co provádí (nebudu prozdrazovat), to mi přišlo hodně přitažené za vlasy. Jinak pro mne celkem zajímavá detektivka a ráda se pustím do třetího dílu.

29.07.2014 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Hodně jsem o této knize četla a jak to tak bývá jedni knihu vychvalovali, druzí hanili. Proto jsem se rozhodla si knihu také přečíst. Musím se ale přiznat, že pro mne to bylo do poloviny sice čtivé, ale vcelku nezajímavé. Větší grády to začalo mít až v poslední třetině. Rozuzlení pro mne bylo překvapivé a musím říci i svým způsobem originální.

02.07.2014 3 z 5

Kosti Avalonu Kosti Avalonu Phil Rickman

Kniha byla čtivá, zajímavá a její atmosféra neopakovatelná s napínavým příběhem. Děj je plný překvapení a zvratů. Závěr pro mne byl překvapivý, ale zároveň i zmatený. Co mě při čtení trochu vadilo byl fakt, že jsem se dost často ztrácela v tom, že jsem nevěděla, která z postav právě mluví. Kniha však určitě stojí za přečtení.

03.06.2014 3 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Bezprostřední osobní dojmy sdělit nemohu, neboť jsem knihu četla coby náctiletá. Kouzlo příběhu, citlivé i napínavé vyprávění mne tenkrát ale tak dostalo, že jsem čtení naprosto hltala. Nádherně napsané, působivé a obrovsky lidské. Je to skutečně literární skvost.

03.04.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé a poutavé čtení o Žítkovských bohyní. Přiznám se, že jsem o jejich existenci do té doby nevědela. Nevím jak správně popsat všechny mé pocity, které mě při čtení provázely. Co mi trochu vadilo bylo prolímání dějě se zprávami ze spisů StB. Jinak to ale bylo působivé, napínavé až strhující, ale zároveň i velice smutné, drsné a děsivé.

07.03.2014 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Mé úplně první setkání s Deaverem když pominu Sběratele kostí, kterého jsem ale viděla zfilmovaného. Pro mne to první setkání bylo napínavé, plné překvapení, ale místy i zbytečně překombinované.

05.03.2014 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Po přečtení knihy Les oběšených lišek jsem se na tuto knihu moc těšila. A opět mě to nezklamalo. Velice čtivé, báječný humor. Já jsem se bavila a moc. Hlavní hrdinka je naprosto úžasná a vše nakonec zvládne s noblesou jí vlastní. Nádherné počteníčko.

04.03.2014 5 z 5