daviskaaa daviskaaa komentáře u knih

☰ menu

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Chybí mi ke každému dni fotografie... bez nich mi vyprávění nic nepřináší... nevím jak vypadají místa ani lidé, které po cestě potká. Raději jsem si přečetla celý blog, kde jsem to měla i s foto dokumentací :)

11.05.2018 3 z 5


Atlas fauny České republiky Atlas fauny České republiky Miloš Anděra

Kniha s velkým potenciálem, zabitá grafickým odpadem. "Tvůrce" ilustrací by se měl stydět...

23.04.2018


O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Nějak mě nepřekvapilo, že originál pochází z Německa :D :D :D

26.02.2017 5 z 5


První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

Tohle je prostě... dokonalé!

15.10.2016 5 z 5


Dexter je mrtvý Dexter je mrtvý Jeff Lindsay (p)

Musím říct, že mě kniha hodně zklamala (nevěřila jsem, že to u Dextera někdy napíšu)... První půlka se neskutečně táhla, měla jsem chuť knihu odložit. Druhá polovina byla o trochu lepší a dokonce tam byla i nějaká ta akce :D. Ale celkový dojem = velké zklamání (zbytečná kniha... špatný konec).

27.12.2015 2 z 5


Pod střechami Paříže Pod střechami Paříže Henry Miller

Nevím, jak tuto knihu hodnotit. Tím, že se opravdu jedná o takový průřez porna, tak mi tam chyběl jakýkoliv příběh, prostě cokoliv co by udrželo mou pozornost... Nepřišlo mi to nijak strašné, že bych ji musela odložit... znechucená jsem nebyla... Dočetla jsem ji s donucením, protože mě docela nudila :) ale napětí jsem asi těžko mohla očekávat :D

07.02.2014


Unesená Unesená Mo Hayder

Jako vždy Mo nezklamala. Perfektní... přečteno jedním dechem...

01.05.2013 5 z 5


Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Taková milá jednohubka... Nenáročná kniha s nápadem, který zaujme.

29.04.2013 3 z 5


Americký upír Americký upír Stephen King

Perfektní... skvělý příběh... dokonalá kresba... konečně pořádní upíři !!!

09.03.2013 5 z 5


Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Osobně se mi líbila první polovina knihy, druhá polovina mi přišla zdlouhavá a možná bych se bez pár stran obešla. Konečný výsledek je ovšem ten, že kniha je skvělá a stále přemýšlím jestli se dá brát jako kniha pro děti :). Spousta komentářů zde obsahuje, že byla natočena jen první polovina, ale natočeny byly obě poloviny (ovšem druhá polovina měla jen velmi málo z knihy a celkové poselství se ztratilo...). Nedivím se autorovi, že se mu filmová verze nelíbila, protože je opravdu natočena jako pohádka (a přesto nás chytila za srdce) a spoustu podstatných věcí chybí.

11.01.2013 4 z 5


Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Je otázkou zda se má kniha srovnávat s Metrem 2033 nebo ne. Jedná se úplně o jinou knihu, s jiným příběhem a podle toho by se kniha měla hodnotit. Pro mě byly obě knihy na stejné úrovni. Metro 2033 byla více hororová, ale ze začátku pro mě zbytečně roztahaná. Metro 2034 bylo příjemnější na čtení a celou dobu se neslo ve stejném rytmu. Upřímně jsem ráda, že jsem se nedala odradit negativními komentáři a tuto knihu přečetla. A každopádně si odpad nezaslouží jen kvůli tomu, že zkazila vysněné očekávání.

02.09.2012 3 z 5


Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Po delší době jsem se vrhla na knihu i já. První polovina knihy se dost táhla a asi to bylo tím očekáváním něčeho velkého... Druhá polovina už byla o poznání lepší. Tím, že mě kniha vzala tak půl na půl musím dát 3 hvězdičky. Co bylo pro mě úplnou katastrofou bylo neuvěřitelné množství gramatických chyb, v některých částech jsem si už opravdu říkala, že nepochopím jak tu knihu mohli v tomto stavu vydat...

24.07.2012 3 z 5


Hannibal Hannibal Thomas Harris

Kniha byla jak napínavá, tak i nudná. Naštěstí toho dobrého a napínavého bylo více. Konec byl popsán takovým pro mě až nechutným stylem, který se tam vůbec nehodil.

26.06.2012 4 z 5


Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Konečně jsem se odhodlala a knihu přečetla. Kniha je celkem dobře hodnocená, ale pro mě to teda žádný zázrak nebyl. Ze začátku jsem se do ní nemohla začíst, později už to bylo lepší. Celkově mi postavy lezly na nervy (hlavně ty ženského pohlaví), že by byl román nějak temný ... nevím nepřipadal mi tak. Možná nejsem tak citlivá abych se vžila do hroutících se postav. Heathcliff mi nepřišel až tak brutální, čekala jsem nějakou lidskou zrůdu a ono nic. Asi jsem prostě čekala více než obyčejný příběh, kde se jeden člověk snaží pomstít ostatním.

27.12.2011 2 z 5


Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Dobré manželství bych opravdu nikomu nepřála, pro mě nejvíce šokující příběh ...

15.12.2011 5 z 5


Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Ze začátku knihy jsem si říkala, že to bude trochu slabší než Ptáčník... Ale to jsem se hodně spletla, kniha je stejně napínává a jak samotný případ tak i Cafferyho příběh bere dech. Výborná kniha!

10.08.2011 5 z 5


Kliatba Kliatba Richard Bachman (p)

Taková oddechová kniha se skvělým koncem. Slovenský překlad je velmi dobrý a je velká škoda, že se kniha dá tak špatně sehnat a mnoho lidí tedy nemá možnost si ji přečíst.

08.08.2011 5 z 5


Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Úžasná kniha, přečetla jsem ji během jednoho dne, je tak napínavá a vtáhne do děje, že člověk nemůže odejít :)

08.08.2011 5 z 5


Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Skvělá záležitost, s perfektní kresbou a ještě lepším scénářem. Člověk čte bez přestání až do ......... pokračování příště :D. Doufám, že další díl bude co nejdříve.

03.06.2011 5 z 5


Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec jsem dala 3. Tyto knihy budou v podstatě jen klesat, zbytečně je to rozdělené do nekonečna, začátek této série byl zajímavý svou aspoň nějakou orginalitou, která hooodně klesá, protože se v knize prakticky něco začne dít až úplně na konci. Naštěstí už v této knize jsem byla ušetřena opakování postav, které jinak v každém díle museli být okecávány pořád dokola. Jinak na jedno odpoledne uvolňující jednohubka.

17.05.2011 3 z 5