Davina Davina komentáře u knih

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Čekala jsem opravdu víc, tohle mě nebavilo. Vůbec mi nepřišlo, že by se to nějak lišilo, od jejího vlogování na YT. Zjednodušeně to bylo všední a nudné. Myslím, že youtubeři by neměli lézt do světa knih a raději si dále vlogovat. Tím nemyslím nic špatného k autorce jako youtuberce, ale kniha se jednoduše nepovedla.

28.10.2016 2 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nebýt povinné četby, po knize bych nesáhla. Přelouskávala jsem ji hodně dlouho. Nemohu říct, že by byla špatná, ale četla jsem lepší. Přesto si myslím, že si ji do povinné četby zařadím.

26.10.2016 3 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Byla jsem nucena sáhnout po další povinné četbě a opět se to nepovedlo. Kniha mě nudila, nudila a nudila. Není to můj šálek kávy a myslím, že ani nikdy nebude. Abych pravdu řekla, už teď si nepamatuji, co jsem to vlastně četla.

17.10.2016 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak jsem se na to těšila a tak mě to zklamalo. Opravdu mě mrzí, že mě ta kniha nechytla. Film je průměrný, ale čekala jsem, že kniha bude úžasná. Opak se stal pravdou... Ty pokusy o originální pojmenování snad úplně všeho se opravdu nepovedly. Je mi líto, za mě tohle opravdu ne.

09.10.2016 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Tenhle typ humoru prostě žeru! B. byla super, ty hlášky se opravdu povedly. Je pravda, že jsem první viděla film, až pak jsem přišla na to, že je to i kniha. Podobnost sice žádná, ale jak film tak i kniha mají něco do sebe. Rozhodně to není kniha roku, ale zaručeně pobaví.

01.10.2016 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Velice zajímavá kniha a moje už druhá, která byla o dvojčatech (Jsem taky z dvojčat - muhahaha) Musím se přiznat, že mě více bavily ty "Noah kapitoly". Kniha je moc hezky napsaná a opravdu jsem to prožívala. Děkuji za krásný zážitek v podobě této knihy.

26.09.2016 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tak tohle bylo lehké zklamání. Obálka super, příběh až tak moc ne. Nedokázala jsem se začíst. Jediné plus, je zajímavé zpracování formou dopisů, ale jinak mě to nijak nenadchlo ani nezaujalo.

11.09.2016 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Povinná četba, která celkem zaujala. Je fascinující, jak spisovatel dokázal zachytit skutečnost tehdejší doby, ale to je asi tak všechno, Ničím jiným kniha zajímavá není, ale nejspíš to stačí. Já bych po ní tedy už znovu nesáhla, i když je to nejspíš ohromné dílo, alespoň podle mojí učitelky českého jazyka.

02.09.2016 3 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

A máme tady další povinnou četbu. Nevím, tato kniha mě prostě nezaujala. Slyšela jsem o tom vyprávět spoustu lidí, tak jsem si knihu vypůjčila, ale nelíbila se mi.

02.09.2016 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na mě dost komplikovaná četba, nedokázala jsem to ani pořádně vnímat. Knihu jsem si vypůjčila jen kvůli povinné četbě, jinak mě to nezaujalo.

02.09.2016 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Dříve jsem znala jenom filmy a řekla si, že je načase přečíst si i knihy od tak skvělého spisovatele jako je právě Nicholas Sparks. Začala jsem s touto knihou a opravdu si nemohu stěžovat. Je to naprosto skvělá kniha, už se těším, až se pustím do ostatních (A ano, naprosto nechápu, proč jsem to neudělala dřív).

24.08.2016 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha byla krásná, postavy zajímavé, ale děj mi místy přišel zdlouhavý. Jane Austenovou zbožňuji a její styl psaní je neuvěřitelný, čtenář jakoby byl vtažen do samotného děje knihy, prostě úžasné. Přesto musím podotknout, že kniha Pýcha a předsudek se mi líbila více.

22.08.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pane Bože! Tak na tenhle skvost jsem čekala pořádně dlouho a když se mi dostala do rukou, odmítala jsem ji pustit. Bylo pro mě velké překvapení, že vypravěčem je smrt (To byl naprosto parádní nápad) Dívat se na to z pohledu smrti bylo velice zajímavé. Kniha sama o sobě je velmi dech beroucí a opravdu zajímavě napsaná. Doporučuji.

18.08.2016 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Čekala jsem něco jiného, ale tohle bylo jedno velké klišé. Mohl z toho být originální příběh, ale místo toho zase jenom vztahy, vztahy, vztahy. Celkem to bylo nudné, ale občas to nabralo takový zajímavý proud, takže jsem dočetla až do konce.

10.08.2016 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Možná ji lépe pochopím, až budu starší. Některé básně byly pěkné, ale jiné jsem moc nedávala. Mám ráda poezii, ale tahle mě tedy neoslovila.

08.08.2016 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Za mě se tohle moc nepovedlo. Já se prostě nedokázala začíst a to mě vyprávění od ostatních velice zaujalo. Ta jména byla děsná a ani jsem se nesnažila si je nějak zapamatovat. Tak tuhle knihu si asi nebudu brát k maturitě.

08.08.2016 2 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Ne, ne, ne... Tohle se opravdu nepovedlo! Co to mělo být? Nijak jsem nepostřehla, že by se tam něco dělo, za mě tedy opravdu ne. Velice jsem se nudila a nehodlám se pouštět do dalších dílů.

28.07.2016 1 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Sakra!! Boží... Ach, ta zápletka - No prostě bože můj - bylo to super. Asi nejvíc zamotaná kniha ever ! Super čtení a ten Dare... Určitě palec nahoru a 100% doporučuji !! Autorka má ode mě velkou pochvalu.

23.07.2016 5 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Obálka je přenádherná, ale námět už není tak originální, jak bych si přála. Šlo o průměrný příběh, kde jsem dopředu očekávala snad úplně vše. Na léto je to oddychové čtení, které nenadchne ani neurazí.

10.07.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Ta kniha je naprosto úžasná! Rozhodně jsem tam zbožňovala tu upřímnost malých dětí (to bylo vážně super!) A ty dva jsem chtěla přetrhnout, že se nedali tak dlouho dohromady. Upřímnost byla všude okolo, jen ne ve vzájemných citech.

06.07.2016 5 z 5