DarkAvenger DarkAvenger komentáře u knih

Vetřelci komplet - svazek 5 Vetřelci komplet - svazek 5 Diane Carey

Pátá kniha potěší originálními příběhy a postavsmi z čtvrtého dílu o kterým se aspoň dozvíme co dělali dál. Mě se kniha líbila a doufám že šestý a sedmý díl taky vyjdou v češtině jinak budu muset kupovat v originále.

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

Za mě nejlepší komplet z řady Vetřelců. Nejvíc se mi líbil příběh Koncert zla o šíleným hudebníkovi co chce složit symfonii se zvukem Vetřelce. Ale celá kniha stála za přečtením a nelituji že sem jí četla.

Robocop Robocop Ed Naha

Jednička je nejlepší a dnes už nesmrtelná klasika. Film miluju a kniha pěkně rozvíjí příběh a ukazuje myšlenkové a citové pohnutky hlavního hrdiny který se ocitl v nelehké situaci. Nejlepší díl z celé série.

Robocop 2 Robocop 2 Ed Naha

Dobrá kniha podle dobrého filmu. RoboCopa mám ráda už od mala. A tak ani kniha mě nezklama. Škoda je že nebyla delší. Takhle sem jí přečetla za chvilku.

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Povídková kniha ze světa Vetřelců se mi moc líbila. Nejvíc příběh s Burkem. Ale i ostatní příběhy měli něco do sebe a někdy se tam objevili i jiné příšery místo Vetřelců takže fajn změna. Knihu tedy mohu vřele doporučit každému kdo má rád kvalitní sci-fi příběhy.

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Tenhle díl sem četla nejdýl ale to jwn protože sem ho četla v angličtině. Jinak příběh i postava Ripleyové potěšila. I když jde asi o nejslabší knihu z trilogie. Ale i tak doporučuji.

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Třetí díl mě bavil z nové trilogie nejvíc. Nejspíš tím že se zde objevují postavy z filmu Vetřelci a odehrává se to na místě z filmu. Za mě mohu doporučit tuhle knihu stejně jako celou trilogii.

Vetřelec - Odplata Vetřelec - Odplata James A. Moore

Kniha se mi líbila stejně jako první díl i když nejradši mám třetí díl. Navíc tahle kniha má pěknou obálku a dobře dějem zapadá do nové trilogie knih. Za mě doporučuji všem fandům Vetřelce.

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Filmového Vetřelce miluji od mala a tak ani knižní přepis mě nezklamal. Oproti filmu jsou tu scény navíc. Doporučuji všem fandům sci-fi a Vetřelců.

20.07.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) S HP jsme se sice rozloučili před dlouhými 15 lety ale tenhle příběh žije dál a budou ho objevovat i nové generace čtenářů. Finále bylo velkolepé a dojemné i tragické zároveň. Některé postavy přežili, jiné zemřeli. Příběh Snapea se mi líbil ale vždy sem tak nějak tušila u něj jak to bylo. Číst knihu byl dojemný zážitek myslím že nic takového už se asi nikdy u mě nebude opakovat. Asi ani nebude takový fenomén ani ve světě. Jedna kapitola mého dětství se uzavřela s ní i jeden epický příběh.

19.07.2021 5 z 5

Zázračný život: Stan Lee a jeho úžasný příběh Zázračný život: Stan Lee a jeho úžasný příběh Daniel Fingeroth

Stan Lee byl živoucí legenda komiksů a filmů a vděčíme mu za mnoho postav ze stáje Marvelu ať už šlo o Spider-mana, X-meny, Bladea a spol. Jeho životní příběh v knižní podobě jistě stojí za přečtení. R.I.P Stan Lee

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Zajímavá kniha pojednávající o HP fenoménu. Četla swm jí jako dospívající a dozvěděla se pár informací navíc nebo byla přinucena o některých věcech víc přemýšlet. Pro zajímavosti to fandům HP dobře poslouží aby si rozšířili svoje znalosti.

19.07.2021 5 z 5

Jedna z lepších knih ze série o HP i když film ss mi líbil víc a jw u mě na prvním místě. Jinak postava Siriuse Blacka je super a jedna z mých nejoblíbenějších oostav vůbec z HP. Finále téhle knihy je taky velmi povedené. A příběh obstojí i samostatně. Je to takový thriller s dospívajícím v hlavní roli.

19.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl série o HP nás seznamuje s jeho světem a postavami a je to pěkné čtení které má i svoje skryté poselství a narážky ne věci které najdeme i v naší realitě. Četla jswm jako dítě a líbila se mi kniha i film.

Star Wars: Síla se probouzí Star Wars: Síla se probouzí Alan Dean Foster

Kniha se mi líbila stejně jako film. Scény navíc potěšili a pěkná obálka knihy taky. Nová trilogie je dobrá a oživila můj zájem o SW. Jen škoda že další dva díly knih nevyšli v češtině.

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Tak vzhledem že můj nejoblíbenější záporák je Palpatine ze Star Wars tak nemohu než dát kníze pět hvězd. Kniha o jeho životě a minulosti se mi moc líbila i kdyz to byla těžší četba o politice ale ta mě nakonec taky zajímá a to nejen v SW světě. Tahle kniha by byla dobrá i jako film.

Vetřelec - Covenant: Počátek Vetřelec - Covenant: Počátek Alan Dean Foster

Mě se tahle kniha líbila i bez vetřelců a ráda se dozvídám něco ze začátku až na konci série proto mám ráda prequely. Detektivní příběhy u sci-fi nejsou až tak obvyklé a už vůbec ne u Vetřelce. Takže příjemné osvěžení série kde je většina knih jen o boji vojácích s Vetřelci a nebo o vědcích a pokusech na nich. Kdo čeká akci a Vetřelce bude zklamán ale ty ostatní fandové sci-fi jako sem já nejspíš ne.

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Super kniha o ještě víc super filmu. Jako dlouholetý fanda Vetřelců sem si knihu nemohla nechat ujít obzvlášť když byla za pár korun v Levných knihách. Příběh je trochu odlišný od filmu jelikož je napsaný podle první verze scénáře ale to mi vůbec nevadí. A postava Davida je moje oblíbená, ve filmu sw mi nejvíc líbila hudba, tady zase vyprávění příběhu.

19.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Předposlední díl knihy je asi nejvíc zaměřený na původy některých postav. Finále bylo dost překvapivé ohledně Snapea ale ani tenkrát swm nevěřila že by byl doopravdy zlý. V knize se toho tolik neděje, spíš rozvíjí vztahy, je to takové ticho před bouří. Alw filmová verze se mi líbila víc a je z filmů u mě na druhém místě za filmovým Vězněm z Azkabanu. Hlavně vynehc si bitvy a uctění Brumbála po jeho smrti se mi líbílo víc ve fiomu než knize. Ale i kniha byka dobrá v tom že obsahovat všechny vzpomínky Brumbála jelikož ve filmu byli jen dvě.

19.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Nejdelší kniha ze všech a nejvíc psychologicky propracovaná. Trvalo mi tenkrát přečíst ji za 15 hodin v jednom kuse ale stálo to za to. Konec mě dojal jakož postava Siriuse byla jedna z mých nejvíc oblíbených vůbec. A litovala sem že ho Harry ztratil když mohli být spolu a nestalo se tak. Navíc mi v dalších dílech chyběl. S mnoha popsanými pocity během knihy sem sw u Harryho mohla snadno stotožnit jelikož sem je taky ve svém životě nejednou pocítila.