DarkAvenger DarkAvenger komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhá kniha je o něco víc vtipnější a temnější díky útokům na studenty, Aragogovi a Basiliškovi ale i tak je skvělá a moc se mi líbila. Postava Lockharta nemá chybu.

Harry Potter: Filmové čary Harry Potter: Filmové čary Brian Sibley

Pěkná kniha s zážitky herců z filmů a mnoho fotkami. Cena je sice vyšší a teď se těžko schání ale stojí za pořízení. Navíc obsahuje dost přídavného materiálu v knize jako plakáty a vystřihovánky.

19.07.2021 5 z 5

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

První čtyři roky z Bradavic jsou víc optimističtější a humornější než další knihy potom. Navíc se tu seznámíme se spousty postav a příběhem. Pro začínající fandy dobrý dárek do jejich sbírky.

19.07.2021 5 z 5

Harry Potter 5–7 (box) – Poslední tři roky v Bradavicích Harry Potter 5–7 (box) – Poslední tři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

Sbírka posledních tří dílů o HP je více dospělejší a dobro už zde za každou cenu nevítězí ale o to víc mě to bavilo číst. Doporučuji těm co jim tyhle díly chybí ve sbírce.

Vetřelec - trilogie v boxu Vetřelec - trilogie v boxu Christopher Golden

Pěkná sbírka knih o Vetřelcích. Nejvíc se mi líbil třetí díl. Takže pro fanoušky xenomorfů doporučuji!

19.07.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Těšila sem se na pěkné pohádky ze světa HP, jelikož na pohádkách swm i vyrostla ale kniha mě docela zklamala. Ať už zpracováním pohádek, poznámky Albuse a nebo malým počtem příběhu a tenkou vazbou knihy. Tuhle knihu si pořizovat nebudu do sbírky i když jsem velký fanda HP.

19.07.2021 1 z 5

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Četla sem oba díly knihy i viděla i předtím oba filmy a dvojka se mi určitě líbí víc v obou případech. Hlavně kvůli více scénám s Imhotepem a jeho milou. Takže pro fandy Egypta, mumií nebo dobrodružství vřele doporučuji. Lze číst i samostatně bez zhlédnutí filmu.

19.07.2021 4 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Film sem viděla jako první kdysi dávno v tv a knihu četla celkem nedávno. A když v knize bylo více děje líbila se mi stejně jako film. To že se mi při čtení vybavovali scény z filmu beru jako plus takže nevím proč si tady někteří na to stěžují. Jelikož filmy preferuji nad knihami nevadí mi něco vidět než si to sama představovat a pak zjistit že to bylo jinak. Spíš používám fantazii na rozvíjení příběhu tam kde skončil ať už v knize nebo filmu. Ale tahle kniha měla kvalitu srovnatelnou s filmem, ten se mi ale líbil o něco víc.

19.07.2021 4 z 5

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Tuhle knihu jsem kdysi měla ale prodala sem jí jelikož to nemělo moc společného s HP světem což je škoda. Spíš to bylo takové přiživování se na popularitě knih o Harry Potterovi což mi nepřijde zrovna správné.

19.07.2021 1 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

První kniha kterou sem jako dítě četla o Harrym Potterovi a i když začátek nebyl nijak poutavý takže sem se ke knize vrátila až za půl roku, dočetla sem jí pak jedním dechem a přečetla i ostatní díly. Byl to tak výjimečný případ kdy sem si dřív zamilovala knihu a pak film jelikož tomu je u mě většinou naopak. Ale asi nejvíc povedený knižní (nikoliv filmový) díl z HP série pro mě.

19.07.2021 5 z 5

Pro fandy HP doporučuji už jen z praktických a estetických důvodů. Já mám tebto komplet taky i když v jiném vydání ale líbí se mi. A svět HP s kterým sem vyrostla mám prostě ráda.

Před úsvitem Před úsvitem Max Allan Collins

Tahle kniha předchází děj tv seriálu a ukazuje hlavní hrdinku od začátku. Chvilku sice trvá než se děj rozjede ale pak to stojí za to. Kniha se mi líbí stejně jako druhý díl.

Hra o kůži Hra o kůži Max Allan Collins

Pokračování televizního příběhu tentokrát v druhé knize navazuje tam kde seriál skončil a vysvětluje tak jak to bylo dál s Max a ostatními. Knihu mám a líbí ss mi stejně jako předchozí kniha. Jen škoda že u nás nevyšel i třetí díl.

Oficiální pokémon příručka Oficiální pokémon příručka Maria S. Barbo

Nezbytná příručka pro všechny sběratele a milovníky Pokémonů. V knize jsou krom pěkných obrázků jednotlivých Pokémonů i základní informace o nich a postavách ze stejnojmenného tv seriálu. Jako dítě sem tuto knihu měla a vydržela mi dlouho. Navíc se mi velmi líbila.

19.07.2021 5 z 5

Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Božena Němcová

Další z knih která mě v dětství ovlivnila díky předčítání mojí mamky. Krom krásných ilustrací má i pěkné pohádky v kterých najdeme hezká poučení nebo moudra pro život.

19.07.2021 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Knihu jsem četla až v dospělosti ale příběh o Vasilise znám od dětství díky vyprávění mé mamky která mi ho před spaním opakovaně vyprávěla. Příběhy se mi líbili i když se někdy trochu opakovali a ilustrace byli moc pěkné. Ze všech příběhů ale navždy zůstane můj oblíbený ten o Vasilise. Jako pěkná vzpomínka na
moje dětství.