Čarokniha

Čarokniha https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37117/knihy-k-serii-harry--37117.jpg 3 63 13

Čarokniha vám otevírá dveře do světa Harryho Pottera. Čtenáři mají možnost se vydat na cestu v doprovodu skřítků, kteří se nazývají čaroprůvodci (Sofie Zapomněnková, Lasagna Pohádková, Rémus Zázračný, Možna Mazaná…), za odhalením neslýchaných zajímavostí o románech paní Rowlingové, o filmech, o čarování a čarodějnictví. Kniha vám nabízí kromě možnosti nahlédnout do zákulisí „fenoménu“ Harryho Pottera čtyři části, které odpovídají čtyřem ročníkům studia v Bradavicích. Než postoupíte do dalšího ročníku, musíte zrovna tak jako v Bradavicích složit zkoušky (křížovky, hry, hádanky a kvízy). Navíc knížka nabízí praktické využití magie v našem životě: testy, recepty, podivné informace o rostlinách a zvláštních zvířatech, skřítčí minikurz čarovné sebeobrany a prapodivné návody k tomu, jak číst věštby.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Magicolibro

MargotWolandov
13.11.2022 1 z 5

Co to je za vypravěče? Ze začátku se mi to docela líbilo, ale potom to nabralo spád rovnou do vytříděných knížek.

1v8na
03.05.2022 3 z 5

Nápad to byl dobrý, některé informace mě děsně bavily, protože pro mě byly novinkou - život JKR, jak sháněla vydavatele, jak se hledali herci do filmů.
Některé informace ale byly pro mě známé z knih o HP a nudily mě.
Proto hodnotím knihu jako průměr.

DarkAvenger
19.07.2021 1 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi měla ale prodala sem jí jelikož to nemělo moc společného s HP světem což je škoda. Spíš to bylo takové přiživování se na popularitě knih o Harry Potterovi což mi nepřijde zrovna správné.

protokol
14.06.2021 odpad!

trápne priživenie sa na úspešnej knihe o harry poterovi. odpad ktorí nestojí ani za nákup :(

VéjaTarabová
25.08.2020 1 z 5

Ze začátku jsem byla z knížky naprosto nadšená. Bavili mě zajímavosti o životě Rowlingové, ale nakonec jsem knihu ani nedočetla. Nebavili mě hlavně skřítci jakožto vypravěči a ke konci se z toho stávala spíše encyklopedie.

Ashi
12.08.2020 3 z 5

Svého času byla kniha super, ale ohledně HP jsem měla tuto a "Škola čarodějů", která se mi přecejen líbila víc.

blackoutzuzi
12.05.2020 3 z 5

Čarokniha je plná zajímavostí o celém konceptu HP. Dozvěděla jsem pár nových informací, ale nejvíce mě zaujaly recepty (například na máslový ležák!), plno křížovek, kvízů apod., které čtenář nalezne na konci každé kapitoly.. Spíše bych ji ale doporučila mladším čtenářům - styl vyprávění mě zpočátku bavil, ale po čase mi začal lézt hooodně na nervy :D

Kikulka97
19.06.2018 4 z 5

Skvělý nápad. Poměrně levný předchůdce "encyklopedických" filmových vydání, který potešil a hlavně pobavil

Elsa14
16.02.2017 5 z 5

Pro mne zajímavá kniha. Určitě není špatná.

LenkaGrangerová
29.01.2017 4 z 5

Mě se Čarokniha líbila. V knize bylo pár přestřelek, ale jinak fajn. Nejvíc mě zaujaly paranormalní jevy.

kacka29
16.12.2013 2 z 5

V této knize mě zaujal recept na máslový ležák (který se mi vůbec nepovedl :)) a pak seznam míst, kde se HP natáčel.

Kristy7
02.11.2013 3 z 5

Knížku jsem jako malá holka měla moc ráda, je plná zajímavých článků, her, receptů, kvízů a to vše pohádkově laděno do světa Harryho Pottera. Ale nejlepší na knize jsou ilustrace od Pavla Čecha! :)

Layss
26.02.2012 2 z 5

Knížka je plná informací, křížovek a her. Doporučuji pro mladší fanoušky HP.

Harry Potter

Autorovy knížky