danka13 danka13 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedním slovem: nádhera! Na tuto knihu budu asi dlouho myslet. Válka ať už taková nebo maková, je vždy špatná. A když se jí musí účastnit i děti je to ještě horší. Vřele doporučuji a dost nechápu některé negativní reakce na tuto knihu, ale každý má rád něco jiného a ne každému se všechno musí líbit.

23.01.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Viděla jsem s manželem i film, knihu mu předčítám večer před spaním. Oba se na to těšíme. Dnes se pustíme do druhého dílu.

31.01.2021 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Pěkný příběh, určitě to neni poslední kniha tohoto spisovatele, kterou jsem si koupila.

30.05.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádhera, byla jsem velmi překvapená. Kniha se krásně čte, je velmi poutavá a zajímavá, také smutná. Nic čím by se lidstvo mohlo chlubit.

27.03.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

6. část milénia, škoda, další už asi nebude. Mikael a Lisbeth jsou moje srdeční záležitost, kniha se mi líbila, budu se opakovat, mám ráda dobré konce a klidně bych si dala i další pokračování.

17.11.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Opět je velká škoda, že nemohu dát více hvězdiček. Tato spisovatelka patří mezi mé nejoblíbenější a tato kniha mezi nejlepší, které mám ve své knihovně. A hlavně opět krásný a hodně optimistický konec. Super a doporučuji všem.

15.03.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Škoda, že nemohu dát víc hvězdiček, úžasná kniha a mrzí mě, že jsem ji téměř rok bez povšimnutí sušila v knihovně. Ale ještě mám tři od této spisovatelky, musím to napravit. Jdu na to :-)

31.12.2022 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Knihu jsem dostala od kamarádky k narozeninám, nic lepšího mi snad dát ani nemohla. Nádherný příběh podle skutečnosti, to mám moc ráda, rozhodně doporučuji. Kniha je krásně a poutavě napsaná, jsem opravdu nadšená.

02.08.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tento 5.díl jsem dostala od kamarádky, moc jsme se s manželem nasmáli, už mám doma i všechny předchozí díly, viděli jsme i film. Je to parádní oddychovka.

18.01.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Je to kniha, na kterou hned tak nezapomenu. Nejprve jsem si myslela, že ji nepřečtu ani do vánoc, je totiž hodně objemná. A nyní mě mrzí, že už jsem na konci. Pět hvězdiček je málo, ale více se dát nedá. Vřele doporučuji, je to tak trochu minulé století v kostce.

15.05.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Škoda, že nemohu dát více hvězdiček, je to jedna z nejbáječnějších knih jaké jsem kdy četla. I když po prvních stránkách jsem se úplně vyděsila, co jsem si to vlastně koupila. Nádherně čtivé a většinou se ve všech takových knihách ztratím, ale v této ne. Mohu jen a jen doporučit, bylo mi líto, že kniha není ještě delší. Čestné místo v mojí knihovně má zaručeno.

11.05.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Mohu jen doporučit, nejsem věřící, přesto si myslím, že mi kniha hodně dala.

14.11.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Spisovatelka patří mezi moje nejoblíbenější, nezklamala. Ve válkách to nemá nikdo jednoduché, tato kniha to jen potvrzuje, opravdu stojí za přečtení.

16.05.2021 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Kniha se mi moc líbila, čtivá detektivka, hodně překvapivý konec, dokonce jsem vydržela se na konec nepodívat :-)

23.04.2023 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Pan Uris mě moc mile překvapil, je to úžasné dílo. Vřele doporučuji.

15.02.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi moc líbila, určitě si přečtu všechny knihy tohoto autora.

06.05.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Za mě dobrá zamilovaná detiktivka, zajímavé rozuzlení, doporučiji.

04.12.2022 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Nevěřila jsem, že se mi tato kniha bude líbit. Byla to zkouška a vyšlo to. Super, už sháním další dva díly.

03.10.2021 5 z 5

Kniha tužeb Kniha tužeb Sue Monk Kidd

Kniha se mi líbila.

22.09.2021 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Nejprve jsem se nemohla nějak začíst a přemýšlela jsem, proč jsem vlastně tuto knihu chtěla. Ale pak se to rozjelo, bylo to mazec. Doufám, že žádné dítě na světě nemusí něco podobného prožít. Hlavně, že to dobře dopadlo, ne pro všechny, hlavně pro to dítě.

01.03.2021 5 z 5