Kniha tužeb

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ana se narodí v Galileji v dobách, kdy se na ženy pohlíží jako na majetek a dívky opouští své otce, jen když se vdávají. Ana netouží po ničem jiném než mít nad svým osudem kontrolu. Umí číst a psát, a navzdory matčiným obavám se chce dělit o své myšlenky a najít svůj hlas. Hlas, který by mluvil za všechny tiché ženy. Ana propadá zoufalství, protože je přislíbená staršímu vdovci. V Nazaretu ale potká charismatického mladého tesaře, který v ní probouzí nepoznané touhy a díky němuž se před ní otevírá nová budoucnost. Tohle však není obyčejný milostný příběh. Cesta, na niž se Ana vydá, jí přinese radost i neštěstí, ale také ji obohatí o nečekaná přátelství. Kniha tužeb je mimořádný příběh o snech a touhách a o síle ženy změnit svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445183/kniha-tuzeb-Exa-445183.jpg 4.69
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Book of Longings, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kniha tužeb

daniela7398
26. července

Nikdy jsem žádné knize nedala plné hodnocení a to, jaký pocit mi tato kniha přinesla ji nikdy nezapomenu. Je to o svobodě, o projevu, o lásce, ztrátě a životu v té nejsurovější podobě. V naší době nejsme dostatečně vděčné za to, jakou máme moc říct co si přejeme, co chceme a jakou máme sílu volby v tom se stát matkou nebo ne.
Tento příběh, ačkoli konkréní věci a detaily jsou vymyšleny, tak si říkam kolik muselo být takových žen a mužů v historii, kteří chtěli být vyslyšeni.
Je mi po přečtění smutně, protože závidím každému z Vás, kdo se na ni teprve chystá.

Jenny46
23. července

Knihu jsem dostala jako dárek a moc mě potěšilo, že je to historický román. Odvážná historická fikce, psaná s úctou k tématu. Takové poselství o ženách nebo ženské síle, je to příběh k přemýšlení, dotkne se srdce, emocí...
Doporučila bych ji hlavně, kdo má rád historické romány, 5*
Jak už někdo psal historie stojí na reálných základech a příběh je zajímavý - mám nad čím přemýšlet .o)


Babouš
22. června

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena - a tohle je příběh té, která stála za Ježíšem dávno předtím, než se stal nejslavnějším mužem v dějinách. Skvěle napsaný historický román o lásce, respektu a odvaze z doby, kdy tohle nebylo v manželství zdaleka běžné. A to už vůbec nemluvím o tom, že hlavní hrdinkou je žena, která umí číst, psát a zamýšlí se nad nerovným postavením žen ve společnosti. Kniha tužeb mě donutila celé odpoledne na Wikipedii dohledávat detaily z evangelií a porovnávat, co všechno byla skutečnost a co si autorka přimyslela. Skvělé! Oceňuji, že se nesnaží být za každou cenu skandální, pokud chcete něco ve stylu Dana Browna, přečtěte si... Dana Browna :)