Danilla Danilla komentáře u knih

Výherkyně Výherkyně David Baldacci

Tuhle knihu prostě miluju. Je to už hodně dávno, co jsem četla zkrácenou verzi knihy a měla jsem opravdu radost, když jsme sehnala tuto knihu. Přiznávám, že začátek je tak trochu neuveřitelný a takové věci se prostě nestávají ale kniha se fakt dobře čte a hlavní hrdinku si musí čtenář zamilovat.

17.09.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha Hypnotizér se mi dobře četla. Měla vše, napětí, parádní zápletku a co oceňuji, jsou krátké kapitoly.

24.07.2019 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Opravdu hodně povedená kniha. Pravda, prvních pár kapitol mě nějak nezaujalo ale říkala jsem si, že kniha má hodně kladných recenzí, že se to přece musí rozjet. A taky že ano. Moc mě bavili různé teorie o Rozparovači, příběh mě pořád nutil přemýšlet, kdo napodobuje Jacka Rozparovače a konec, ten mě prostě dostal.

03.10.2018 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Nějak nevím, co si o téhle knize myslet. Začátek mě vůbec nebavil, přišlo mi absolutně nepochopitelné, jak hlavní hrdinka mění své chování a tak nějak celkově dělá věci, které predtím nedělala. Závěrečné rozuzlení se mi libilo i když kdo je vrah, jsem tusila okolo poloviny knihy (ono tam zase tak moc postav není a málokdy je vrah ten, na kterého se v knize ukazuje nejvíce).

08.05.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Mně se kniha líbila. Měla svižný děj, postavy byli sympatické a zápletka také nebyla špatná.

27.04.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Super kniha. Hned na začátku jsem se začetla a večer se musela přemlouvat, abych knihu odložila.
Napínavý děj, sympatické hlavní postavy a parádní zápletka.

31.03.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ano, také mi velice chyběly uvozovky v přímé řeči ale jinak se kniha četla dobře. Konec u Jane byl naprosto vynikající.

30.12.2017 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Parádně propracovaná kniha, která ani na chvilku nenudila. A konec byl opravdu dokonalý.

13.12.2017 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Většina povídek byla super, u několika jsem se nudila. Kniha není špatná ale radši mam klasické Kingovky.

23.11.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Super kniha, která mě pohltila hned od začátku. To, jak skončil Jack, je naprosto bravurní a lepší konec snad ani autorka vymyslet nemohla.

02.10.2017 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Kniha nebyla úplně špatná ale podruhé se k ní vracet nebudu. Zápletka jednoduchá, chybělo mi pořádné napětí a vyloženě mě nebavil rozhovor detektiva a psycholožky.

25.09.2017 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Velice povedená kniha. Příběh mě pohltil hned na začátku a do konce nepustil. Líbil se mi i konec knihy, ač si na něj tady v komentářích čtenáři stěžují.

25.09.2017 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Mám ráda knihy Rachel Abbot a i tato se mi velice líbila. Děj napínavý, v postavách jsem se neztrácela. Četbu bych zařadila spíš k oddychové, než k příběhu, u kterého se musí přemýšlet.

25.09.2017 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

(SPOILER) Jako vážně?
Prolog mi přišel zmatený a nepochopitelný. Pak se kniha docela slušně rozjela, ač mě pár věcí zarazilo. Nechápu, jak mohla Magda po takovém množství vypitého alkoholu vůbec fungovat, natož něco řešit. Naďa, na kterou její biologická matka 18 let kašlala jí z nepochopitelného důvodu má ráda a chce být s ní. Bogdan je magor a o Jakubovi netřeba ani psát. I přes tohle všechno byl střed knihy čitelný a děj svižný. To se ovšem změnilo tak ve 3/4 knihy. Děj totálně překombinovaný a těžko uvěřitelný.
Takže přestože se kniha četla svižně, za tohle všechno dávám jen dvě hvězdy.

06.12.2023 2 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Kniha se četla dobře, v postavách se čtenář neztrácí ale proste to není kniha, po které bych sáhla i podruhé. Hlavní hrdinka Lana mě rozčilovala svou sobeckostí, že existuje jen její pravda a nic víc.

13.02.2023 3 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Na tuto knihu jsem se fakt moc těšila. Ale… přijde mi ze všech knih Harlana Cobena nejslabší. Zápletka výborná, ovšem Win mi prostě nějak nesedl.

10.02.2023 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha rozhodně nebyla špatná, napětí bylo dávkované tak akorát, kdo je vrah jsem taky nejakou tu chvíli nevěděla ale třeba Písečný muž se mi líbil více. Něco mi tam prostě nesedělo.

17.09.2019 3 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Průměrná kniha. Neříkám, že je úplně špatná ale prostě mě nijak zvlášť nechytla. Dočetla jsem jí jen proto, abych zjistila, jak to s Majou dopadne.

28.05.2019 2 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Kniha mě nijak neohromila. Začátek se táhne jako žvejkačka a to co Tilda popisuje, je fakt těžko uvěřitelné. Že není úplně v pořádku, musí dojít každému hned na začátku jejího vyprávění.
Konec knihy dejme tomu docela šel a rozuzlení bylo fajn ale znovu bych knihu nečetla.

31.12.2018 2 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Na začátku mně zarazilo mnoho postav, nicméně se v nich dalo docela rychle zorientovat. Velice se mi líbila zápletka, i když jak píší čtenáři níže, kniha mohla být o dost ktaší, kdyby autor vynechal bludné představy jednoho ze sedmi dětí.
Kdo je sedmé dítě jsem tušila a konec knihy byl bravurní, jak do sebe vše krásně zapadlo.
I když se mi kniha velice líbila, dávám čtyři hvězdy, protože pet hvězd si schovávám pro opravdu top knihy.

06.07.2018 4 z 5