Sedmé dítě

Těchto sedm narozených dětí má společné dvě věci: všechny přišly na svět v porodnici B ve státní nemocnici v Kodani, a všechny byly dány k adopci. V následujících měsících ženy ze známého sirotčince Kongslund pro všechny našly nové rodiny z různých částí Dánska. Dětí vyrůstají, aniž by cokoli věděly o své minulosti. O mnoho let později dostane pochybný novinář z ještě pochybnějších novin anonymní dopis. Dopis naznačuje, že jedno ze sedmi dětí skrývá tajemství a někdo udělá vše pro to, aby toto tajemství zůstalo neodhaleno. Příběh je zveřejněn a následky jsou velké. Je možné, že v posledních padesáti letech prestižní sirotčinec zakrýval milostné aféry bohatých a slavných Dánů. Jak dopadne skandál z nejvyšších kruhů? Sedm adoptovaných dětí, které už jsou dospělé, hledá tajemství svého původu. A všichni se zoufale snaží zjistit, který z nich je to sedmé dítě s tajemstvím. Toto je příběh o tom, jaké tajemství to je - a o vztazích mezi sedmi dětmi, jejichž životy se po desetiletích zase spojily. A také o systému sociální péče v Dánsku od 60. let až do současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345056/big_sedme-dite-hyn-345056.png 3.360

Vydáno: , Omega

Det syvende barn, 2011

Kniha Sedmé dítě

rodak

Je to krásný dlouhý román. Je potřeba číst po větších částech. Není to thriller, není to detektivka no i když. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

Yaruschka
11.03.2021

Páni, to byla literární nálož par excellence!!! 840 stránek knižního orgasmu a to jakože přímo z Dánska. ♥️
Velký komplikovaný román, u jehož čtení je potřeba klid, čas, velikánskou trpělivost a hlavně chuť dostat se na pár dní mimo realitu dnešních dnů. Mozek musí po celou dobu jet na 100%, jinak jsi totálně mimo mísu a už to nikdy nerozmotáš :))
Klobouk dolů, Erik Valeur umí psát ♥️ a určitě je to jedna z těch TOP knih, co jsem kdy přečetla.....nenudila jsem se ani minutu...a vůbec nerozumím tak nízkému hodnocení tady na DK......

andrea7191
17.02.2021

Nedočetla jsem..... Nevadí mi, když je kniha tlustá, naopak se těším na to, že bude vymakaná a děj neskončí chvíli po tom, co začne, ale tohle jsem nedala. Možná jsem mohla vydržet déle a ono by se to rozjelo. Nicméně kniha odložena a možná se k ní někdy vrátím a dám jí druhou šanci.

jiri77
31.01.2021

Hodně dobrý společensko psychologický román s přídavkem krimi. Kniha se opravdu musí číst pomalu a pozorně ,není to klasická severská krimi. Chvílemi jsem se ztrácel v postavách ,ale naštěstí je na začátku knihy seznam všech postav ,co k oživení paměti určitě pomůže. Kniha mě bavila a splnila mé očekávání ,a ten počet stran,nebyla nakonec taková hrůza.

Ira13
25.10.2020

Kniha mě nezaujala a dost jsem s ní bojovala. Kdyby byla poloviční, stačilo by. Jednu hvězdu přidávám za vyšetřování novináře, kdy kniha začala nabírat na tempu a pak zas nic.
Fantazírování nebo pravda Marie? No občas jsem dost tápala. Zvláštní styl psaní. Škoda, dost jsem se na ni těšila

katasokolov
27.09.2020

Velice zajímavá kniha o adopčním systému v Dánsku, zejména v 60. letech 20. století. Kniha je opravdu dlouhá a chce se to hodně prokousávat začátkem, ale po druhé polovině se pěkně rozjede a ve finále člověk dostane přesně to, co chtěl (finální rozuzlení stojí opravdu za to)!!! Detailně jsou popsány nejenom praktiky, které provázejí celý proces adopcí a vůbec i vzdání se dítěte pravými rodiči, ale také pocity jednotlivých dětí, které tímto sítem procházejí, a které ve většině případu cítí, ze jim něco v životě chybí a s tou prázdnotou se každý pak pere sám.

Daduška
06.07.2020

Kniha je opravdu bichle a její čtení vyžaduje trpělivost. Při čtení jsem náhle zjistila, že jsem na straně 350, a vůbec nevím, která bije. Opravdu jsem se musela vracet na úvodní seznam postav, protože jsem se chvílemi ztrácela. Příběh má ale neopakovatelnou atmosféru, kvůli které stojí za to číst. Ani teď na konci jsem úplně nepochopila motivaci hlavní postavy a o co jí vlastně šlo, ale čtení mě úplně pohltilo. Asi bych to nepovažovala za čistokrevnou krimi, i když detektivní motiv pátrání zde je také obsažen, spíš jde o román střihnutý thrillerem s krimi prvky. Určitě mi zůstane ještě dlouho v hlavě-

Dudek25
09.06.2020

Za mě zbytečně bohužel vyhozené peníze