Damaj Damaj komentáře u knih

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

(SPOILER) Dojemný příběh o velké psí lásce ke svému pánovi, celé rodině i psí kamarádce Lacey. V několika životech se stále ke svým nejbližším vrací, až v něm nakonec poznají prvního milovaného psa Coopera.
Za mě ale předchozí díly byly lepší, napínavější a ještě dojemnější.

24.06.2021 5 z 5

Smutno se musí vyšeptat Smutno se musí vyšeptat Lenka Rožnovská

Citlivě, mile až pohádkově je v knize zachycen příběh o mamince, která má deprese a o malou Věnku se musí postarat její starší bratr. Není to jednoduchá situace ani pro jednoho sourozence, Vašek se musí starat o celý chod domácnosti, sehnat tatínka, který je na dlouhodobé pracovní cestě a vystvětlovat Věnce, co je s maminkou. A Věnka celou situaci nechápe, neví proč s ní maminka nemluví, neudělá jí snídani, nevstává z postele, nepřijde ji utěšit, když jí je z celé situace smutno. Krásný příběh pro děti i dospělé a zárověň i pomoc pro rodiny, kde se s tímto problémem musí vyrovnat, pochopit celou situaci a jak to třeba dětem vysvětlit.

27.05.2021 4 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Krásná knížka s dojemným příběhem. Vlastně jsem tak trochu doufala v jiný konec, že se Ginny na Abbota vykašle a bude šťastný život jen se svými dětmi, když on a jeho rodina Ginny i malé Lucy tolik ublížil. Chudák Lucy, nechápu, jak se v zařízení s péčí o děti můžou takto k drobečkům chovat. Je to hrůza. Škoda, že se Ginny rozhodnutí svého manžela nepostavila dřív.

07.01.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Krásný příběh, který pohladí na duši a zároveň vžene slzy do očí. Smutný příběh se spoustou naděje a poselstvím, abychom se nevzdávali svých snů. Trošku mě mrzí ten konec, velmi rychlý. Kniha by klidně snesla dalších 150 stránek.

14.08.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Šokující a nepředvídatelný příběh. Vždy když si čtenář myslí, že ví, jak to bylo, přijde nečekaný zvrat.

14.06.2020 4 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Rozhodně lepší než první díl, takové smysluplnější.

16.04.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou až po přečtení všech dílů. Ve své fantazii, jsem si totiž postavy představovala úplně jinak než jsou na ilustracích. Ale jinak moc zajímavá kniha, kde se čtenář dozví, jak celý příběh vznikal, proč i čím se autor nechal inspirovat. Opět úžasné. A možná se časem dočkáme dalšího pokračovaní, rozhodně to autor úplně nezamítl, spíš naopak.

30.12.2019 5 z 5

Hodně silný příběh. Kniha se mi líbila více než Dračice a mazánek, ale stejně mně závěr knihy přišel takový nedokončený. Naštěstí jsem objevila, 2. díl, tak se tam třeba dozvím něco víc.

31.08.2019 4 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Opět další úžasná knížka z této serie. Obdivuji autorovu fantazii - s jakou lehkostí se děj z pohádkového světa přenese do světů jiných. Nepředvídatelné co se stane a ani se neovažuji hádat, jak to všechno dopadne. Jdu honem číst 5. díl, protože tohle není konec. Už se těším.

27.05.2019 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Strašně smutná a zároveň hezká knížka.

26.03.2019 5 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Opravdu velmi zaujala. Konec mě však zklamal- byl strašně rychlý a něco mu chybělo. Taky bych se ráda více dozvěděla o Emilovi, kde žije, když matka je daleko a otec je ve vězení? Má taky nějakou šanci? A co Ben? Bude opět vyhrávat lyžařské závody?
Třeba bude 2. díl, kde se to dozvíme.

15.11.2018 5 z 5

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Velmi silný a emotivní příběh. Je to úplný zázrak, když se transplantace podaří, , obdivuhodný výkon lékařů a hlavně hlavní hrdinka musela být silná.

26.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherná kniha, procítěně napsaná. Najednou vím, jaké poslaní měla naše psí holčička a vím, že teď tu někde je a má jiné, třeba ještě důležitější, poslaní, které ji naplňuje, ale stále na nás myslí a má nás v srdíčku jako my ji.

02.06.2017 5 z 5

Červená nit osudu Červená nit osudu Mirka Skočílková

Knížku jsem netrpělivě očekávala, až ji budeme v knihovně mít a moc jsem se na ni těšila. Stejně jako předchozí knihy autorky byla napsána velmi čtivě. Ale občas mně přišlo, že se děj zbytečně opakuje a tak nějak neplyne a vždy, když to bylo nejnapínavější, udál se velký posun v čase.

26.04.2024 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Jedna z nejhezčích maturitních knih, která se dokonce dala i pochopit, byla krátká a zábavná, takže jsem se k ní teď ráda vrátila.

07.04.2024 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Návrat do školních lavic k povinné četbě. Ale naštěstí je to útlá knížka a nakonec i celkem zajímavá.

28.02.2024 2 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Přečteno jedním dechem, skutečně se od knihy nedalo odtrhnout. Co je zač Amber a jaké tajemství skrývá Nail? Ani v nejmenším jsem se neodvažovala hádat. Konec byl opravdu šokující, až neuvěřitelný.

30.12.2023 5 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Úžasná super knížka o možnostech, které může svým čtenářům nabídnout knihovna. Kniha určitě ve čtenářuch probudí zájem o další zmíněné tituly a taky chuť, jít se podívat na tak bezvadné místo, jako je knihovna.

02.10.2023 5 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Krásně zpracovaná kniha nejen pro děti s důležitou a zajímavou detektivní zápletkou. Někdo totiž ukradl dětem čtení a malá Terezka se vydává do světa knih najít pachatele. A najde! Dokonce několik.

04.07.2023 5 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Kniha se krásně čte, jedná se o duchovní příběh, který je však tvořen citáty a životními moudrostmi. Celý příběh je doplněn o nádherné ilustrace.

21.06.2023 5 z 5