Bije ve mně cizí srdce

Autentická výpověď mladé Francouzky, která od dětství trpěla závažnou dědičnou srdeční chorobou a před dovršením dvaceti let se musela podrobit transplantaci srdce. Autorka tohoto zajímavého svědectví dlouho žila normálním životem svých vrstevníků, ve třinácti letech jí ale byla diagnostikována dilatační kardiomyopatie a zdravotní stav se postupně prudce horšil. Krátce před maturitou obtíže, které zapírala sobě, rodičům i lékařům, vyvrcholily akutním srdečním selháním a došlo ke klinické smrti. Přežila jen díky okamžitému zásahu a byla pak odkázána na umělé srdce. Shodou nevšedních náhod byl do čtyřiadvaceti hodin nalezen vhodný dárcovský orgán a provedena jeho úspěšná transplantace. Po odléčení mohla mladá žena začít normálně žít. S velkou vděčností a prostými slovy vypráví dívka o své nemoci, jejích příznacích, vlastních pocitech i velkém úsilí lékařů. Z hlediska pacienta, který díky transplantaci žije, se laickým, ale o to věrohodnějším způsobem vyjadřuje k technickým a hlavně etickým problémům spojených s dárcovstvím a transplantacemi orgánů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24463/bije-ve-mne-cizi-srdce-24463.jpg 4.243
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

Mon coeur qui bat n’est pas le mien, 2007

Kniha Bije ve mně cizí srdce

medlovice
13.05.2019

Pět hvězdiček za tu vůli žít, za sílu ducha , za statečnost a odhodlání nevzdat to a žít . Aline je nemocná se srdcem a přesto chce žít jako její zdraví vrstevníci , chce jít na diskotéku , na mejdan . Její víra a podpora rodiny jí pomůže překonat to hrozné období i její nemoc , léčení. Můžu říct, že to štastná žena.

DeKo1996
05.09.2018

Nádherně napsaná kniha. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Hltala jsem každé slovo a doufala jsem, že to dobře dopadne. Chvílemi jsem měla i slzy v očích.

cori
10.03.2018

Niterní zpověď dívky, která zemřela a znovu se narodila díky transplantovanému srdci. Aline má můj obdiv za svou odvahu a boj se smrtí. Svůj příběh sepsala hlavně proto, aby se mezi lidmi rozšířilo povědomí o posmrtném dárcovství a průkazkách dárců.

Damaj
26.07.2017

Velmi silný a emotivní příběh. Je to úplný zázrak, když se transplantace podaří, , obdivuhodný výkon lékařů a hlavně hlavní hrdinka musela být silná.

vejik
01.05.2017

Kniha, která snad nikoho nenechá lhostejným. S hrdinkou prostě musíte prožívat její příběh, všechnu tu bolest, zoufalství, strach... Kniha je psaná v první osobě.Můžeme si přečíst vše, co hrdinka prožívala a především také to, co při tom cítila, což činí celý příběh ještě působivějším.

stafbul
12.02.2017

Četla jsem jedním dechem, tři hodinky čistého času. Neuvěřitelné poselství. Není to kniha, ke které se budu vracet, neboť je to kniha, která člověka poučí jednou a pro vždy.

Denika
19.07.2016

První knížka se "závažnějším" tématem, kterou jsem přečetla ještě jako docela malé dítě. Probudila ve mně chuť poznávat cizí životy a osudy a sdílet autorovy pocity a zážitky. Život je mnohdy boj - důležité je se nevzdat. :) Všechna čest této dívce.

jindra13
18.03.2016

Přečetla jsem ji opravdu jedním dechem. Krásný příběh a hluboce mne dojal.