dalfy

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

kniha mě doslova šokovala nevím jak to přesně popsat - asi jeden z mnoha románů, že kterého mám rozporuplné pocity - hezky vystižené postavy, jejich nálady, pocity ale z některých pasáží jsem měla divný pocit. Nevím pro mě knížka ke které se asi vrátím až za pár desítek let a možná to uvidím jinak

26.10.2011

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Přečetla jsem jí za víkend. Nemůžu říct,že by mě naprosto nadchla ale ani zklamala. Četla českou verzi a některé výrazy, věty mi prostě neseděli. Docela jsem se i poučila v terminologii :) a vanilkový sex je boží. Další díly si ráda přečtu. Hlavní hrdinka mi na svůj věk připadá trochu jinde ale komplikovaná osobnost hrdiny je zajímavá a tajemná.

21.11.2012

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJean Giono

přečetla jsem si jí na doporučení - krátké, výstižné a shoduji se co bylo již zde naspáno

NenasytnáNenasytnáMeg Cabot

přečteno - patří ke knihám, kterou jsem přečetla ale rozhodně po ní už nesáhnu. Nijak mě to nenadchlo. Asi nesáhnu ani po dalším díle

14.11.2012

Jozova HanuleJozova HanuleK. Legátová (pseudonym)

ztotožňuju se s komentáři. Tyhle pasáže mě zaujali:
Joza byl nejprostším způsobem něžný. Něžný svou podstatou. Později jsem tento ryc jeho osobnosti označila jako: „pečeť matky.“ Ještě později jsem ho nazvala syndromem neublížit.

A ještě něco jsem si ostře uvědomila. Že se nechci vrátit. Svůj život prožiji s Jozou. Kdybych se s ním byla nepotakala, babičko, nikdy bych nepochopila tajemství starých manželů, kteří spolu prošli životem a bok po boku přijímají na konci cesty společný hrob.

„Proč je mezi lidmi tolik zla!“ povzdychla jsem si. Nebyla to otázka. Lucka však odpověděla. „Protože neumějí žít.“

17.08.2012

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Moje první od tohoto autora, přečtena s přestávkou za necelých 24 hodin - konec v 5:09 prostě nešlo přestat. Rozhodně budu pokračovat v dalších knihách. Kniha se mi moc líbila sice jsem ze začátku měla zmatek ve jménech a počátečních časových linkách ale pak to už šlo. Závěr byl strhující. (za vánoční poukázku od zaměstnavatele jsem si dokoupila Nemesis, Pentagram a Spasitle :) )

04.01.2013

Měděný jezdecMěděný jezdecPaullina Simons

po delší době kniha, která m vzala dech a rozhodně jsem jí zařadila mezi své nejoblíbenější. Nemám slov - doufám,že se dočkáme pokračování v čj.

Nebe nezná vyvolenýchNebe nezná vyvolenýchErich Maria Remarque

přečetla jsem jí na střední - první kniha od tohoto spisovatele - a tím to začalo...
je krásná, sice smutná ale má toho spoustu co říct

MilenecMilenecRobin Schone

Všechny tři romány - Milenec, Učitel lásky, Gabrielova žena jsou pro mě knižky, které mám zaškatulkované jako nejerotičtější knížky co jsem četla. Líbí se mi vykreslení ponurých osudů postav a celkově i vykreslení pocitů

Problémové partieProblémové partieMark Haddon

četla jsem jí i na veřejnosti a občas jsem musela vypadat usměvně - protože veselé pasáže se nedali ustát. Líbila se mi moc

26.10.2011

Polibek půlnociPolibek půlnociL. Adrian (pseudonym)

Chtěla jsem napsat to samé :) no což ale pěkné to je - jako oddychovku mám takové knížky ráda

Měděný jezdecMěděný jezdecPaullina Simons

předem se omlouvám ale nedá mi to to sem nevložit, doufám,že neporušuji nějaké pravidlo
Existuje petice za vydání knih : http://www.petice.net/medeny-jezdec

01.11.2011

EmanuelaEmanuelaEmanuelle Arsan

pro mě tato kniha je nostalgická vzpomínka, byla to druhá knížka (tajně vypůjčená od kamarádčiny maminky) a v mých 16 letech to bylo jedno z prvních setkání s erotikou :)

04.11.2011

ChatrčChatrčW. P. Young (pseudonym)

hlavním důvodem proč jsem si chtěla knihu přečíst byly rozporuplné názory na ní. A já se bohžel klaním k těm lidem, kterým nic nedala. Pro mě je zajímavé vykreslení boha a ducha svatého ale tak nějak mi to přišlo divné. Nevím asi to je v každém z nás jak vidí a jak si představuje duchovno.

07.11.2011

ChamtivostChamtivostJ. R. Ward (pseudonym)

Měla jsem obavy, protože bratrstvo mám ráda. Jiný svět - jiní hrdinové. Nezklamalo mě to, už se těším na další díly. Moc se mi líbí, že se knize objevují hrdinové z bratrstva.

19.04.2012

ChtíčChtíčJ. R. Ward (pseudonym)

Druhý díl v sérii Padlí andělé se mi opět líbil. Jim Heron pokračuje ve své misi ikdyž v závěru se vlastně dozvíme, že tentokrát neuspěl. Moc se mi tato série líbí. Myslím, že Birdová opět po vášnivé stránce nezklamala :)

11.06.2012

Procitnutí půlnociProcitnutí půlnociL. Adrian (pseudonym)

Třetí díl opět pěkné, v knize se objevuje i Praha :). Stejně jako u Wardové se mi líbí, že knihy navazují a představují jednotlivé členy rodu.

11.06.2012

TestamentTestamentDavid Morrell

Když se řekne Morrell vybaví se mi hned Testament. Dnes jsem ráda, že jsem jí četla v "mládí" dnes coby matka nevím jak bych jí rozdýchávala. Už tehdy to bylo pro mne dost silné a dlouho jsem o ní přemýšlela. Kniha má spád a vtáhne tak do děje, pamatuju si,že mi stačili dva dny na přečtení.

18.07.2012

MesiášMesiášBoris Starling

Pro mě patří k jedné z nejlepších krimi kníh. Četla jsem jí s pauzama za dva dny. Mesiáše jsem začala tušil od závodu. Ale naprosto mě překvapilo rozuzlení vzniku mesiáše. Po přečtení knihy jsem ještě dlouho přemýšlela o Redovi a jeho těžkém životním rozhodnutí a ostatních okolnostech. Tohle je moje první knížka od Starlinga a sáhnu po další. Jinak díky ta komentáře jsou pro mě inspirací na čtení.

07.01.2013

NemesisNemesisJo Nesbø

stejně jako uživatel STM01 - dostala jsem k vánocům Sněhuláka a naprosto mě uchvátil. Musím říct, že Nemesis je pro mě o něco menší zážitek - měla jsem problém v orientaci jmen a trvalo mi déle se začíst. Ale po začtení to nemělo chybu.

07.02.2013

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

právě čtu - jsem odhadem v polovině a už teď mě chytá alergie na slovo bejby (nevím jestli to je tím jak je to psáno), je jasné že tento díl je hlavně o duši a vývoji C. Greye těším se až dočtu a dozvím se něco nového. Tak knihu jsem dočetla - třetí díl si přečtu,aby jsem se dozvěděla konec ale jinak nelituji,že jsme si knížky nekoupila. Už bych po nich nesáhla. Ve druhém díle se mi hrdinové zprotivili - nevím prostě opakující se fráze, vnitřní bohyni bych nejraději nakopala... a to,že jsem si po prvním díle pomyslela, která žena by nechtěla alespoň na pár dní potkat pana Greye tak po druhém si říkám, no jen to ne. Jeho změny nálad by nepřekonal ani "božský" sex. Asi tam můj názor

21.03.2013

Vítek na výletěVítek na výletěBohumil Říha

Moje první knížka,kterou jsem přečetla na tu nikdy nezapomenu

28.03.2013

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

s dcerou se teď vracím k dětským knihám a je to krásné, to co jsem četla já tak čteme nyní spolu. Honzík je nestárnoucí klasika. Moc zábavné a čtivé.

28.03.2013

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

přečtením ságy o Zaklínači jsem do svého čtení zařadila fantasy. Moc se mi líbí jak vykreslení děje v knihách - poutavé u mě to je chyť a ne ne pustit. Skvělé

ZavrženýZavrženýBecca Fitzpatrick

kniha se mi líbila - děj zajímavý a psaný čtivě - neměla jsem potřebu přeskakovat stránky :) I. díl se mi rozhodně líbil víc než II.

MatkaMatkaPetra Hammesfahr

přečetla jsem ji před xy lety a jsem ráda,že jsem v té době neměla dítě. Asi bych jí těžko rozdýchvála. Ale jinak moc zajímavý pohled a děj

V lesíchV lesíchTana French

kniha se mi moc líbila :) a člověk si může zafantazírovat

07.11.2011

Ledová pastLedová pastKitty Sewell

zajímavé a velmi překvapivé rozuzlení. Přečetla jsem obě knihy od autorky a už se těším pokud budou další.

22.06.2012

ŽelaryŽelaryK. Legátová (pseudonym)

Kniha se mi moc líbila - detailní popis jednotlivých postav a jejich životní příběh. Škoda,že jsem si knihy nepřečetla před shlédnutí filmu - asi bych si to víc užila. Líbí se mi s jakou detailností líčí autorka prostředí kde postavy žijí, okolí, přírodu. Pro mě pohodová kniha, která za to rozhodně stála.

13.08.2012

PodobaPodobaTana French

BOhužel jsem se nedokázala začíst

21.11.2012