dalfy dalfy komentáře u knih

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

ke knihám jsem se dostala až nyní a byla jsem doslova unešená a četla všechny 3 díly na sebou.

22.07.2013 4 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Byla náhoda, že jsem se ke knize dostala - přečetla jsem všechny díly jedním dechem. Úžasné moc se mi líbila postava Durza, na jehož jsem postupně měnila názor. Vykreslené postavy, které jsem si představila dle knih - skvělé.

22.07.2013 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

shoduji se s většinou - podobnost je. Ale mě osobně se lépe četla - rozvíjející příběh o komlikovaném vztahu. Musím říct, že zatím mi ani hlavní hrdinové nevadí. Ráda si přečtu další díl. Prima oddychovka

11.04.2013 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

s dcerou se teď vracím k dětským knihám a je to krásné, to co jsem četla já tak čteme nyní spolu. Honzík je nestárnoucí klasika. Moc zábavné a čtivé.

Vítek na výletě Vítek na výletě Bohumil Říha

Moje první knížka,kterou jsem přečetla na tu nikdy nezapomenu

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Děti z Bullerbynu a Ronja jsou mé srdcovky. Jinak se vším souhlasím s HTO.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje oblíbená autorka a tuto knihu jsem milovala. Dnes jí čteme s 5-letou dcerou a je to krásný pocit.

28.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

právě čtu - jsem odhadem v polovině a už teď mě chytá alergie na slovo bejby (nevím jestli to je tím jak je to psáno), je jasné že tento díl je hlavně o duši a vývoji C. Greye těším se až dočtu a dozvím se něco nového. Tak knihu jsem dočetla - třetí díl si přečtu,aby jsem se dozvěděla konec ale jinak nelituji,že jsme si knížky nekoupila. Už bych po nich nesáhla. Ve druhém díle se mi hrdinové zprotivili - nevím prostě opakující se fráze, vnitřní bohyni bych nejraději nakopala... a to,že jsem si po prvním díle pomyslela, která žena by nechtěla alespoň na pár dní potkat pana Greye tak po druhém si říkám, no jen to ne. Jeho změny nálad by nepřekonal ani "božský" sex. Asi tam můj názor

21.03.2013 2 z 5

Žár Žár Richelle Mead

těšila jsem se na další díl ale trvalo mi než jsem se začetla - začátek nic moc. Ale pak to bylo fajne :) jsem zvědavá na další díl

08.03.2013 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

stejně jako uživatel STM01 - dostala jsem k vánocům Sněhuláka a naprosto mě uchvátil. Musím říct, že Nemesis je pro mě o něco menší zážitek - měla jsem problém v orientaci jmen a trvalo mi déle se začíst. Ale po začtení to nemělo chybu.

07.02.2013 4 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Další díl ze série se mi líbí jak autorka vypodobnila detektiva Vecka a jeho nelehký stav duše a stíny jeho otce. Opět velké nadšení z padlých andělů - vtipné přestřelky ale i temné pouto mezi Edwardem a Ediem. Už se těším na další díl a další záchranu duše.

08.01.2013 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Pro mě patří k jedné z nejlepších krimi kníh. Četla jsem jí s pauzama za dva dny. Mesiáše jsem začala tušil od závodu. Ale naprosto mě překvapilo rozuzlení vzniku mesiáše. Po přečtení knihy jsem ještě dlouho přemýšlela o Redovi a jeho těžkém životním rozhodnutí a ostatních okolnostech. Tohle je moje první knížka od Starlinga a sáhnu po další. Jinak díky ta komentáře jsou pro mě inspirací na čtení.

07.01.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první od tohoto autora, přečtena s přestávkou za necelých 24 hodin - konec v 5:09 prostě nešlo přestat. Rozhodně budu pokračovat v dalších knihách. Kniha se mi moc líbila sice jsem ze začátku měla zmatek ve jménech a počátečních časových linkách ale pak to už šlo. Závěr byl strhující. (za vánoční poukázku od zaměstnavatele jsem si dokoupila Nemesis, Pentagram a Spasitle :) )

04.01.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem jí za víkend. Nemůžu říct,že by mě naprosto nadchla ale ani zklamala. Četla českou verzi a některé výrazy, věty mi prostě neseděli. Docela jsem se i poučila v terminologii :) a vanilkový sex je boží. Další díly si ráda přečtu. Hlavní hrdinka mi na svůj věk připadá trochu jinde ale komplikovaná osobnost hrdiny je zajímavá a tajemná.

21.11.2012 3 z 5

Podoba Podoba Tana French

BOhužel jsem se nedokázala začíst

21.11.2012 3 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

přečteno - patří ke knihám, kterou jsem přečetla ale rozhodně po ní už nesáhnu. Nijak mě to nenadchlo. Asi nesáhnu ani po dalším díle

14.11.2012 2 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

ztotožňuju se s komentáři. Tyhle pasáže mě zaujali:
Joza byl nejprostším způsobem něžný. Něžný svou podstatou. Později jsem tento ryc jeho osobnosti označila jako: „pečeť matky.“ Ještě později jsem ho nazvala syndromem neublížit.

A ještě něco jsem si ostře uvědomila. Že se nechci vrátit. Svůj život prožiji s Jozou. Kdybych se s ním byla nepotakala, babičko, nikdy bych nepochopila tajemství starých manželů, kteří spolu prošli životem a bok po boku přijímají na konci cesty společný hrob.

„Proč je mezi lidmi tolik zla!“ povzdychla jsem si. Nebyla to otázka. Lucka však odpověděla. „Protože neumějí žít.“

17.08.2012 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Kniha se mi moc líbila - detailní popis jednotlivých postav a jejich životní příběh. Škoda,že jsem si knihy nepřečetla před shlédnutí filmu - asi bych si to víc užila. Líbí se mi s jakou detailností líčí autorka prostředí kde postavy žijí, okolí, přírodu. Pro mě pohodová kniha, která za to rozhodně stála.

13.08.2012 5 z 5

Testament Testament David Morrell

Když se řekne Morrell vybaví se mi hned Testament. Dnes jsem ráda, že jsem jí četla v "mládí" dnes coby matka nevím jak bych jí rozdýchávala. Už tehdy to bylo pro mne dost silné a dlouho jsem o ní přemýšlela. Kniha má spád a vtáhne tak do děje, pamatuju si,že mi stačili dva dny na přečtení.

18.07.2012 5 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

zajímavé a velmi překvapivé rozuzlení. Přečetla jsem obě knihy od autorky a už se těším pokud budou další.

22.06.2012 5 z 5