Daduška Daduška komentáře u knih

Jednoduše jsem se nemohla odtrhnout. Až mě to štve, jak to se mnou ten Vondruška umí :-). Jdu na další díl.

30.08.2020 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Je zajímavé vidět známé události očima cizince. Poutavě napsaný příběh, ale jak už někdo napsal níže, NĚCO tomu chybělo. Určitě stojí za přečtení.

30.08.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nemohla jsem se odtrhnout, kniha se četla skvěle. Jen těch stránek mohlo být méně. Budu si to muset přečíst znovu, budu teď hledat stopy směřující k vrahovi od samého počátku. Stojí za přečtení.

08.08.2020 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Super, své výhrady bez prozrazení toho, kdo je vrah, nemůžu napsat. Galbraith by měl vědět, že méně je někdy více. Ale jinak velice poutavě napsaný příběh, až plýtvání zajímavými postavami a zase to napětí mezi Cormoranem a Robin. Hned jdu na další díl.

25.07.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Početla jsem si. U takových rozsáhlých románů mám ale vždycky problém s tím, že mi zápletka připadá překombinovaná, nereálná. Já vím, že o obyčejné domácí zabíjačce se nedá napsat tolik stran a lidi by to asi nezajímalo, ale tohle... Nicméně se kniha četla dobře, nemohla jsem se odtrhnout, a to asi úplně stačí.

12.07.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Knihu jsem jenom zhltla, trochu detektivka, trochu horor, trochu vztahový román. Pro mě přesně taková věc, jakou si představuji na dovolenou.

09.07.2020 4 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Kniha je opravdu bichle a její čtení vyžaduje trpělivost. Při čtení jsem náhle zjistila, že jsem na straně 350, a vůbec nevím, která bije. Opravdu jsem se musela vracet na úvodní seznam postav, protože jsem se chvílemi ztrácela. Příběh má ale neopakovatelnou atmosféru, kvůli které stojí za to číst. Ani teď na konci jsem úplně nepochopila motivaci hlavní postavy a o co jí vlastně šlo, ale čtení mě úplně pohltilo. Asi bych to nepovažovala za čistokrevnou krimi, i když detektivní motiv pátrání zde je také obsažen, spíš jde o román střihnutý thrillerem s krimi prvky. Určitě mi zůstane ještě dlouho v hlavě-

06.07.2020 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělá kniha, vtáhla mě do děje hned na začátku, opravdu jsem si ji užila. Doporučuji.

14.06.2020 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kniha byla hodně zajímavá, některé pasáže byly srdcervoucí. Já Elizu chápala, i když to, čím se živila před válkou, bylo odporné. Nikdo z nás neví, jak by se v její situaci zachoval, a nikdo nemůže její reakce soudit. Zase jsem se něco nového dozvěděla, ale není to čtení, na které má člověk sílu moc často. Nicméně kniha se četla dobře, nemohla jsem se odtrhnout.

17.05.2020 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Anotace byla slibná, ale tato detektivka s mystickými prvky na mě neudělala vůbec žádný dojem. Nevyužila svůj potenciál, nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Druhý den po dočtení na ni zapomenu. Možná by mohla posloužit jako námět pro nějakou televizní detektivku, ale jako čtenářský zážitek nic moc.

09.05.2020 2 z 5

1356 1356 Bernard Cornwell

Fanoušek Thomase z Hooktonu ví, co může očekávat. Další dobrodružství anglického lučištníka během stoleté války a strhující líčení bitvy u Poitiers. Tento typ románu se mi nikdy neomrzí.

03.05.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh napsaný poutavým způsobem. Není co dodat, přečteno jedním dechem.

17.04.2020 5 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Tohle jsou příběhy podle mého gusta. Máte-li rádi sérii o lučištníkovi Thomasovi, máte-li rádi příběhy z historie a imponují vám stateční svalnatí bojovníci, přečtete-li si rádi nepřikrášlené líčení rytířských časů, jde o knihu přesně pro vás. Jen bych opakovala, co napsali jiní. Cornwell tyto příběhy napsat umí, ani Azincourt není výjimkou. Super čtení.

12.04.2020 5 z 5

Řek Zorba Řek Zorba Nikos Kazantzakis

Nedávám 5*, spíš ale proto, že jsem nepochopila mentalitu některých postav a bylo mi záhadou, proč vystupují tak, jak vystupují, než že by si kniha 5* nezasloužila za příběh a umění autora. Pro mě se ze zemité, téměř prvobytně pospolné, vesnické komunity stala parta primitivních násilníků tak nečekaně a nesmyslně, že jsem se s tím nemohla jen tak srovnat, přišlo mi to příliš přitažené za vlasy. Jinak jsem však příběh zhltla, atmosféra krétských reálií byla autorem vykreslena tak živě, že jsem měla pocit, jako bych tam byla.

05.04.2020 4 z 5

Padesátka Padesátka Oliver Burian

Bála jsem se, že to bude horší, četlo se to ale docela dobře a nakonec jsem byla napnutá, jak to celé dopadne. Je to taková maličkost, kterou když minete, nic se nestane, ale neublíží vám, když si ji přečtete. Některé části byly dost drsné, asi to mělo být vtipné, ale pro mě už to někdy bylo za hranou. Je to takový druh humoru, ze kterého je někdo nadšený a někomu přijde trapný. To si musí každý posoudit sám.

30.03.2020 3 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tak to byla radost číst. Ta ironie, ten vtip... Bavila jsem se, i když bych uvítala trochu detailnější konec. Pro fanoušky Austenové povinnost, pro ostatní šance si Austenovou zamilovat, zábava pro všechny.

25.03.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Super počtení pro dobu nouzového stavu. Napínavé, tajemné, přesto logické. Všechno do sebe zapadne. Početla jsem si.

23.03.2020 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Čtivé, ale chvílemi jsem se ztrácela. Moje chyba - začínat sérii od třetí knihy není moc moudré. Nezatížena znalostí vývoje charakterů jednotlivých postav jsem se aspoň mohla soustředit na příběh a musím říct, že rozjezd byl skvělý, ale konec byl odbytý. Nechci nic prozrazovat, ale na pachateli si mohl dát autor víc záležet. V každém případě se k předchozím knihám vrátím.

22.03.2020 3 z 5

Sám proti inkvizici Sám proti inkvizici Marcos Aguinis

Obdivuhodný příběh morálně silného jedince, který neváhal obětovat vše životu v pravdě. Nabízí se asociace s Mistrem Janem Husem, ovšem inkvizice v případě hrdiny této knihy byla již o 200 let vyvinutější a celý proces mnohem propracovanější. Velice zajímavý román s historickými prvky, jehož hrdinou je skutečná historická postava. O historii Jižní Ameriky (s výjimkou řádění conquistadorů) jsem dosud mnoho nevěděla, teď jsem o trochu poučenější.

13.03.2020 4 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Příběh je napsán velice čtivě, ale na Nobelovu cenu za literaturu to není. Strhující je však hrdina knihy F. Kriegl, za popularizaci jeho osoby náleží autorovi pět hvězdiček. Moje znalosti o tomto muži byly před přečtením této knihy velmi povrchní, teď jsem to tedy napravila a aniž bych se chtěla někoho dotknout, myslím, že by se o tomto člověku mělo více mluvit a vyzdvihovat jeho neuvěřitelnou statečnost.

29.02.2020 5 z 5