Daduška Daduška komentáře u knih

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Radši jsem nic neočekávala, resp. jsem očekávala průšvih, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Chvílemi to bylo i vtipné, i když dost jednotvárné. Opakovala bych jen komentáře ostatních čtenářů. Tři hvězdy dávám také za odvahu pustit se do pokračování takové klasiky - to je vždycky těžké.

16.01.2019 3 z 5

3x na horké stopě 3x na horké stopě Miroslav Macek

Byla jsem přítomna na veletrhu Svět knihy v r. 2018, kde autor osobně tuto knihu spolu se Saturnin se vrací prezentoval. Z jeho líčení a obdivu moderátora jsem usoudila, že jde o zajímavé dílo, které si musím přečíst. Ještěže jsem si knihu nekoupila, chvála Bohu za veřejné knihovny! Byla jsem velmi zklamaná - vím, že se p. Macek rád chlubí svou sečtělostí (a sečtělý nepochybně je), jen tak mimochodem cituje Byrona, Keatse nebo Poea, ale aby do jedné krátké povídky naprosto zbytečně zakomponoval citace více než 10 básní nebo textů, to už je příliš. Četla jsem tuto knihu se značným úsilím a neodložila jsem ji nedočtenou jen proto, že by to bylo zbabělé. Pro mě ztráta času - pardon.

03.01.2019 2 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Kniha se četla dobře, ale nějak mi nesedí motivace padoucha, přestavovala bych si to víc psychologicky propracované. Nicméně detektivka neurazila, jen slogan "Senzace mezi krimi" mi připadá dost nadsazený.

27.12.2018 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Spíš průměrná detektivka, nemohu říct, že by se mi příběh nebo některý z hrdinů vryl pod kůži. Dočetla jsem ji před několika dny a už pomalu nevím, o čem byla. Docela dobře se četla, ani nápad nebyl špatný, ale něco tomu chybělo.

05.12.2018 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Tak do tří čtvrtin knihy jsem byla nadšená. Děj byl napínavý, zajímavé bylo i sledovat postiženou Kitty. Ovšem závěr mě rozladil - kdyby autorka nepřipojila kapitolu 83, udělala by líp. Mohlo jít o zdařilou sondu do sesterských vztahů, ale těch zvratů bylo až příliš. Škoda.

19.11.2018 3 z 5

Jak se loučí střelec Jak se loučí střelec Malcolm Mackay

I druhý díl trilogie je čtivý a napínavý. Autor si prvním dílem nasadil laťku dost vysoko a podařilo se mu ji udržet.

09.11.2018 5 z 5

Nezbytná smrt Lewise Wintera Nezbytná smrt Lewise Wintera Malcolm Mackay

První díl z trilogie. Příběh mě hodně bavil, čtenář drží palce i v podstatě záporné postavě. Zápletka není nijak složitá, ale ty tanečky okolo... Doporučuji.

24.09.2018 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Téma mě moc neoslovilo, výsledkem je jedna ze slabších knih S. Kinga. Velice rychle ji zapomenu, chybět mi nebude.

09.09.2018 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak tohle se mi vážně líbilo - příběh o přežití v divočině, o vztahu dvou cizích lidí donucených sdílet intimitu proto, že to prostě jinak nešlo... Přečteno jedním dechem, i když chvílemi pro mě bylo těžší překousnout filosofické úvahy o lásce. Doporučuji. Asi bych se měla přihlásit do kurzu přežití - člověk nikdy neví...

04.09.2018 5 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Harris je můj oblíbený autor, vždycky žasnu, v čem všem se orientuje :-). V této knize si zvolil zajímavé prostředí i situaci, volba papeže není úplně běžná věc. Kniha je napsaná velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout.

26.08.2018 4 z 5

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Ideální na dovolenou, bavila jsem se. Příběh byl napínavý a tajemný, splnil přesně to, co jsem očekávala.

26.08.2018 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Vtipné, napínavé, čtivé, doporučuji.

05.08.2018 4 z 5

Náhlý návrat násilí Náhlý návrat násilí Malcolm Mackay

Vyvrcholení krimi série, které mě nadchlo. Celý příběh je hodně komplikovaný, každý intrikuje proti každému a vytváří plány v plánech jiných plánů. Nešlo o to, kdo je vrah, to se čtenář dozví hned na začátku, ani o vyšetřování, ale o motivaci jednotlivých postav a to, jak z celé situace vyváznout živý. Je to třetí díl, předešlé dva jsem nečetla, ale to vůbec nevadilo, kniha je zajímavá i samostatně. Vyhledám i ty předcházející, a ačkoliv vím, jak všechno dopadne, vůbec mě to neodrazuje od jejich přečtení.

28.07.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

To byla síla. Příběh mě zasáhl, jen bych opakovala věty z recenzí ostatních čtenářů. Poutavým způsobem zpracovaný kus historie naší země by se měl stát součástí povinné četby. První část se četla jedním dechem, pozdější osudy Gerty a ostatních zúčastněných se nečetly už tak rychle a snadno, ale měly svou sílu také. Doporučuji.

22.07.2018 4 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Zručně napsaná "historická detektivka". Nesmíte ale moc dbát na logiku a uvěřitelnost příhod. U scén jak z Noci oživlých mrtvých jsem se smála nahlas. Ale jinak dobré čtení na prázdniny, pobavilo mě. Bylo to napínavé a vtáhlo mě to do děje. Co víc chtít na dovolené?

08.07.2018 3 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Ta zápletka byla neuvěřitelná, nikdo normální by nastolený problém neřešil takovým způsobem. Nicméně pokud přijmu nesmyslný postup jako fakt, pak není příběh napsán špatně. Odsýpá to tak akorát, žádný thriller, ale to jsem od knihy ani nečekala.

24.06.2018 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásné povídky, každá další smutnější než předchozí. Nenechte se odradit zařazením mezi povinnou četbu, je to opravdová perla.

11.06.2018 5 z 5

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Já tak nějak nevím, jak to ohodnotit... Knihu, která získala titul Nejlepší švédská detektivka, jsem si představovala poněkud jinak. Na druhou stranu to vůbec nebylo špatné, jen jsem se dost často v příběhu ztrácela. Postavy se mi pletly, děj mi chvílemi přišel nesrozumitelný... Je pravda, že to pak do sebe zapadlo, ale nevím, jestli to autorka neměla trošku proškrtat. Své čtenáře si příběh jistě našel, jak čtu některé recenze, tak i dost nadšené. Já mezi ně nepatřím, ale není na světě člověk ten...

03.06.2018 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Překvapivě čtivá kniha, navzdory svému stáří dokáže romantikům a rozervancům promluvit z duše.

11.05.2018 4 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Ocenila jsem citace ze Shakespearova díla i rozšíření mého všeobecného přehledu o jeho díle i historických souvislostech, ale co se příběhu týká, chvílemi mě dost nudil a viděla jsem v něm Dana Browna. Škoda, jako nápad to nebylo špatné.

29.04.2018 3 z 5