Dadula118 Dadula118 komentáře u knih

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Příběh z běžného života ,o to víc se mě líbí,že je to příběh obyčejných lidí.Knížka se četla sama,jen mě moc nesedí styl psaní.Konec malinko "americký happy end"

22.03.2016 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Musím říct,že mě tahle knížka docela překvapila.Už jsem si kolikrát říkala,že knížky s tímto tématem číst nebudu,ale zase jsem po ní šáhla.zřejmě to bude asi podle skutečných událostí a o to víc mě překvapilo,že to všechno dobře dopadlo:-)
Knížka o životě v Kábulu,o hluboce zakořeněných tradicích, o výkladu koránu.

20.03.2016 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

trochu depresivní knížka,mám z ní v duši temno.....uznávám,jsou tam i úsměvné chvilky.Příběh o tom,že život není pírko,ale pěkná svině..
"Ty chvíle, kdy nám nic jiného nezbývá, jsou často ty jediné, co nás konečně posunou někam dál."
tohle je VELKÁ PRAVDA!!!

15.03.2016 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

skvělééé,výborně napsaná kniha u které jsem vydržela do jedné do rána.Od začátku jsem podezřívala toho nepravého..což,tolik zase neřeším,jelikož neumím logicky přemýšlet,tudíž bych nebyla dobrý detektiv.-)jen mě malinko zklamal konec..

13.03.2016 5 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

na tuhle knížku jsem se moc těšila,i když jsem věděla,jak to celé dopadne..Trilogie Měděný jezdec se mě opravdu hooodně líbila.Nicméně,na mě tam bylo až moc politiky a málo popsaný život Giny a Harryho.Harry mě hodně zlobil,vše dělal na úkor rodiny,Ginu i na jednu stranu chápu,v té době a věřící Italka..
Jinak pěkný styl psaní,nenudila jsem se.

08.03.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

do téhle knihy jsem šla se smíšnými pocity..ale od samého začátku mě příběh vtáhl a nepustil.Stále mě to nutilo přmýšlet o životě těchto lidí(Einar) a obvzlášť v dobách minulých.
Styl psaní mě také sedl.Jen konec se mě zdál trochu víc useknutý...

02.03.2016 4 z 5

Jak žít dlouze a zdravě Jak žít dlouze a zdravě Michail Tombak

knížka určitě stojí za přečtení a k zamyšlení o sobě a svém životě,o tom,že spustu zdravotních potíží si vlastně děláme sami.Jen nevím,jestli se v téhle uspěchané době dá vše podle této knížky zvládnout.Vím ,není to návod na život,ale každý by si z toho aspon něco málo mohl vzít...

19.02.2016

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

nevím,jestli se o této knížce dá říct oddychovka..výborně napsané,styl psaní mě hodně sedl,příběhy žen,které se zamilovaly do muslimů nutí člověka k zamyšlení o rozdílnosti našich kultur,žití, a jak v knize zanělo,i o výkladů koránu.Korán jsem nečetla,pokaždé,když čtu knihu s tímto tématem,říkám si,že si ho přečtu....nesoudím,v těchto zemích jsem nikdy nebyla a ani nevím,jestli chci...

18.02.2016 4 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

knížka mě vůbec nebavila:-( námět je dobrý,ale to je asi všechno.Rozhovory mezi postavami,zezačátku zdlouhavé,na půl knížky, vysvětlování spojitostí...Je fakt,že je to určeno asi pro jinou věkovou kategorii:-) mladou a naivní:-D
za mě ne a do dalších díl se určitě pouštět nebudu

15.02.2016 2 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

no...trochu mě to zklamalo,čekala jsem víc.Taková hodinová pohádková jednohubka.Ale pěkné ilustrace,to jo.

06.02.2016

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Při čtení prvních stránek této knihy jsem si říkala,že knížku může vydat už kde kdo.Napíše pár mouder,pár stránek tom jak se cítí a hurá,knížka je na světě.Četla jsem dál,o jednotlivých větách a kapitolách víc přemýšlela.......Ale ano,líbilo se mě to,moc se mě to líbilo.Nádherné ilustrace ze kterých dýchá pohoda.
PS: Aňo,tu krupicovou kaši a tatranku jím stejně:-D
PPS: strach mám také a hrozný

06.02.2016 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

no,na to jakou to má reklamu,tak z této knihy nějak unešená nejsem. Jako thriller bych to asi nenazvala..... Určitě člověku zamrazí,při pomyšlení,že by toto mohlo stát i jemu,ale....pro mě těžko uvěřitelné,ale o tom to asi je..ale autora nezvrhuji,zkusím i další jeho knihy

26.01.2016 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

dobrá oddychovka,čtivé,sem tam černý humor.A až se budu chtít zbavit manžela,už vím,že jed na krysy nemám platit kreditkou:-D

26.01.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

dnes jsem dočetla a musím říct že vauuuuuu.Ke konci jsem se musela hlídat,abych to tak nehltala a něco mě neuniklo.Jelikož nečtu detektivky,tak až do konce jsem opravdu nevěděla kdo to udělal.
zaujal mě pohled očima alkoholičky.Za mě dávám 5 hvězdiček

20.01.2016 5 z 5

dlouho jsem se k této knize přemlouvala(nemám ráda masírovací knihy),myslím,že kdybych byla v hodně špatném psychickém stavu,asi by mě tato kniha nic nedala,ale prošla jsem si docela nelehkým zdravotním potížím,při kterých jsem si sama přehodnotila život a ted v tomhle psychickém stavu mě kniha jen utvrdila,že tenhle život,který ted žiju,žiju podle mě dobře:-)(a to hřešení slovem taky třeba spravím:-D)

13.01.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

už několik dní přemýšlím,jaké napsat hodnocení:-) že by mě kniha nějak uchvátila,to ne..
hodně silný příběh,obdivuji lidi,kteří si tímhle museli projít a přežili...
jinak.. moc se mě nelíbil styl psaní,neseděl mě,přišlo mě tochvilkama chaotické,tak proto čtyři hvězdičky

12.01.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

výborná kniha,skvěle napsaná,vůbec jsem nečekala takovýhle konec.Hodně sympatická mě byla Madeline:-)

03.01.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

příběh byl zajímavý,jen mě neseděl styl psaní.

31.12.2015

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

tak to byl příběh jak blázen..... moc hezky napsáno,vůbec jsem nevěděla,že za první světové války byly také tábory ... musím si doplnit vzdělání.-(
autorku přidávám mezi moje oblíbené....
už se těším na další knihu

29.11.2015 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

knížku jsem musela skoro v polovině odložit.Vůbec mě nebavila,moc zdlouhavé vysvětlovaní....za mě neee

19.11.2015