dadako dadako komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Je jedno jestli je to Hana, Hotýlek nebo "jen" rodinné drama Tiché roky. Paní Mornštajnová prostě umí vyprávět a její knihy se čtou náramně čtivé a baví. Myslím že k jejím knihám se velmi rychle vrátím. Už dlouho se mi nečetlo nic tak příjemně jako její knihy. Chvíli mě bavila více linie Svatopluka a chvíli ta Bohdančina, ale ve finále je to celá kniha, která zaujme a chci číst dál, ale bohužel už není co...

07.08.2019 5 z 5

Červenec 1914. Poslední dny před válkou Červenec 1914. Poslední dny před válkou Sean McMeekin

Spousta zajímavých a překvapivých (alespoň pro mě) informací. Ve škole mě učili, že za vypuknutí války může Německo a jeho koloniální touhy. Jenže nic není černobílé. I když se Německo dopustilo několika neodpustitelných pochybení, po přečtení knihy se přikláním k tomu, že za rozpoutáním konfliktu stojí spolu Rusko a Francie a jejich obratná manipulace.

31.07.2019 4 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Syn včelí medvídky prostě miluje. Čteme každý večer před spaním.

12.07.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nevím. Za mě moc ne. Překombinované, nereálné... Je to má druhá kniha od AC, ale první se mi líbila mnohem více. Tato mne nenadchla.

03.07.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zas až taková hitparáda to nebyla. čekal jsem trochu víc vzhledem k tomu jak to všichni chválí. Nevím co přesně mi na autorovy nesedlo, nedokážu to popsat. Na druhou stranu některé postřehy a názory jako trefil jako prdel na hrnec.

27.06.2019 3 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Nebylo to špatné, ale po filmu jsem čekal něco víc. Knih o holokaustu je mnoho a uspět v této konkurenci není lehké. Tato má jeden prim. Byla jedna z prvních...

21.06.2019 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moje první seznámení se severskou mytologií. Tedy pokud nepočítám verze od Marvelu, kde Loki je bratrem Tora.

16.06.2019 5 z 5

Tma o polednách Tma o polednách Arthur Koestler

"Ne, ráje nelze stavět z betonu. Bašta bude zachována, ale ztratila poslání, už nebude světu vzorem. Režim Čís. 1 pošpinil ideu socialistického státu více, než někteří středověcí papežové pošpinili ideu křesťanské říše."

Další kniha o zrůdnostech režimu. Nesoudí lidi, za to co udělali, ale za to co by mohli udělat. Není to tak brutální, jako jiné knihy popisující krutosti a bestialitu totalitních režimů, ale je zde spousta myšlenek, které stojí za přečtení a zamyšlení.

11.06.2019 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Četl jsem Útěk z tábora 14. Tento příběh mě, ale zaujal mnohem víc, protože zde autorka popsala mnoho z běžného života severokorejců.

03.06.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Styl vyprávění je takový neakční a nezaujatý, ale je přes to je poutavý a kniha se čte jením dechem. Obával jsem se, že po Haně mě jiné knihy od této autorky tolik nezaujmou, ale zase jsem se mýlil...

29.05.2019 5 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Poprvé jsem se pokoušel číst v dětském věku a moc daleko jsem se nedostal. Nyní přečteno v rámci Výzvy.

22.05.2019 4 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Bez výzvy bych se ke knize nedostal a byla by to škoda.

17.05.2019 4 z 5

Sundejte Hartmanna! Sundejte Hartmanna! Raymond Frederick Toliver

Velmi poutavá knížka. Vrátil jsem se k počátkům mé četby, kdy jsem vlastně nečetl nic jiného než jen o letcích z druhé světové války a návrat to byl parádní. Když válka skončila a Hartmann byl zajat myslel jsem si že zábavnější část knihy skončila a zbytek mě již tolik bavit nebude. Ale byl to omyl. Jelikož jsem před pár týdny dočetl Souostroví Gulag mohl jsem porovnávat. Solženicin se párkrát zmínil a německých zajatcích jako pracovitých a stále při sobě držících. Zde je při pohledu zevnitř vidět, že ani jejich soudržnost nebyla nijak velká a rozdělili se na několik skupin, které šli často proti sobě. Kniha se mi moc líbila.

13.05.2019 5 z 5

Stanice na obzoru Stanice na obzoru Erich Maria Remarque (p)

EMR je můj nejoblíbenější autor. I když je na knize znát, že ještě nebyl tolik vypsaný, četla se moc dobře. Střídali se pasáže zajímavé, napínavé i nudnější, ale celek se mi líbil.

07.05.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Nejdřív jsem se nemohl začíst. Po pár stránkách se to zlomilo a nakonec jsem přečetl všech šest dílů a pěkně se pobavil.

26.04.2019 4 z 5

Některé pasáže se četly obtížněji, ale u jiných jsem se nedokázal odtrhnout. O existenci tohoto, jsem věděl, ale rozsah jsem si nedokázal uvědomit, dokud jsem si nepřečetl tuto trilogii.

02.04.2019 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Ke knize jsem se dostal až v dospělosti, když ji čtu synovi. Ten si Medvídka Pú zamiloval.

05.02.2019 4 z 5

Rozcuchaný pejsek - neobyčejná dobrodružství pejska Chlupáčka Rozcuchaný pejsek - neobyčejná dobrodružství pejska Chlupáčka Feketü Csaba

Knihu čtu svému synovi. Ten se do pejska Chlupáčka zamiloval.

24.01.2019 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Vrcholem série je pro mě zatím Levhart, Sněhulák a Přízrak. Policie pro mě znamená mírný pokles. Jsem zvědav jak na tom bude Žízeň.

17.11.2018 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Výborné, napínavé čtení. pár věcí jsem tušil dlouho jiné mě překvapili. I když těch věcí, které jsem věděl nebo tušil dopředu bylo několik, stejně jsem hltal stránku za stránkou. Co se mi moc líbilo, tak to kam Beavis zašil Tutuovo tělo.

08.11.2018 5 z 5