dacha

Poslední zkouškaPoslední zkouškaH. Rosenfeldt

Vynikající detektivka!!!!!!

14.07.2018

Postel, hospoda, kostelPostel, hospoda, kostelZ. Czendlik

Tak jsem si knihu přečetla den před štědrým dnem a řeknu vám,že mě to báječně naladilo.Tolik krásných myšlenek jsem dlouho nečetla a občas jako by mi pan Czendlik mluvil z duše.Dále to asi nemá cenu nějak komentovat,bylo by třeba si to přečíst.Všechny mé dojmy nelze shrnout do pár vět,ale jednoduše a krátce:Pane Czendlik s pokorou děkuji a pokud je mezi námi více takových lidí,tak si myslím,že to s naším světem není tak zlé!!!!!!!

24.12.2017

Pod povrchemPod povrchemS. Robinson

Ano,přesně,moc americké!!!!

13.04.2017

Popel všechny zarovnáPopel všechny zarovnáD. Dán

Po přečtení této knihy jsem musela hodně dlouho sedět a přemýšlet o pomíjivosti lidského života.Člověk si uvědomí jak důležitá v životě je pro něj rodina a zázemí,které poskytuje.Jaké pozlátko se na nás z médií usmívá a mocní si myslí,že nám mohou kázat jak myslet.Je na inteligenci každého čemu je ochoten uvěřit,ale hlavní je mít vlastní úsudek a nenechat se tou mašinérií převálcovat.

21.01.2017

Tři kamarádiTři kamarádiP. Weiss

Dostala se mi do rukou velkou náhodou,ale nelituji.
Všichni nějak prožíváme své životy,ale ti,kteří od života očekávají nejméně dostávají nejvíce.
Není to o tom,že bychom neměli ambice,je to o pokoře a zodpovědnému přístupu ke svým nejbližším a životu jako takovému.

05.11.2016

SašenkaSašenkaS. Sebag-Montefiore

To byla jízda!Návod ke spokojenosti našich životů,vykoupených našimi předky.Jen musíme doufat,že se dějiny neopakují.Tolik zrůdnosti v bývalé SSSR a nikdo se nemohl té hydře postavit.

12.07.2016

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Ukázka jak by byl svět hezčím místem,pokud bychom se nebrali až tak moc vážně.

12.06.2016

Král duchůKrál duchůM. Tournier

Při čtení jsem ze začátku tápala,postupně se mi postava Tiffaugese tak zaryla do paměti,že mi až chvílemi naskakovala husí kůže.Postava je vykresená do detailu a na konci mi ho bylo líto.

28.02.2016

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Opravdu úžasné dílko.Dávám pět hvězdiček,bez komentáře.

05.02.2016

Už nejsem vaše dceraUž nejsem vaše dceraK. Jäckel

Osm let za zničení celého dětství a později celého života je ukrutně málo.A co matka ta zůstala bez potrestání?Nemohla jsem kvůli té knize ani spát,hnus,hnus,hnus,je vůbec možné,že takové lidi potkáváme?

30.01.2016

Než řeknu sbohemNež řeknu sbohemB. Witter

Ze začátku se mi kniha velmi líbila,ale postupem času jsem zájem ztrácela.Velmi rozporuplné,místy až snobské,ale nutilo mě to přemýšlet o věcech,které se týkají každého z nás bez vyjímky.A možná bych ještě přidala velmi americké,přiznám se,že mentalitě těchto lidí moc nerozumím,je to dáno výchovou.

25.01.2016

Zapomenuté dítěZapomenuté dítěC. Link

Zajímavé čtení,v čem to vězí,že možnost empatie je tak málo zakořeněna v lidských vlastnostech?
Ten,kdo umí pozorovat lidi kolem sebe,dost často vidí to bezbřehé sobectví,které často převyšuje i dobré a ušlechtilé vlastnosti v člověku.Fiona a Chad jsou přesný vzorec chování mnoha lidí kolem nás,omlouvá je minulost válečných útrap,které prožili?

13.12.2015

Tajemný EtruskTajemný EtruskM. Waltari

Po letošní návštěvě míst kde se nacházejí stopy po této starodávné kultuře etrusků jsem si knihu s velkým zápalem přečetla.Byl to krásný zážitek navštívit tato starověká místa a potom se pustit do četby Tajemného etruska,myslím,že jsem knihu lépe vnímala a spousta věcí byla pochopitelnějších.Itálie je prostě krásná země i díky této knize.Příběh je krásně odvyprávěn a má vše co má dobrá kniha mít.

05.08.2015

Železné včelyŽelezné včelyM. Václavek

Prosté a výstižné,není co dodat!

04.04.2015

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceA. G. Iturbe

Až mne mrazí kolik asi takových kápů kolem nás chodí.Jak funguje propaganda v záporném slova smyslu a otázka, nejsme ovládáni jak lidé v budoucí krásné třetí říši?Stojí za zamyšlení!Ale kniha je velmi krásná,čtivá a pravdivá.Svatá pravda,že to, co ti nedají lidé, dají ti knihy,jen umět přijímat v dnešním konzumním,přežraném světě!

21.02.2015

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Díky vnoučatům, jsem koupila tuto knihu krásně vyobrazenou a s pohyblivými obrázky pod stromeček.Už ji máme přečtenou,krásný vánoční zážitek.Vracet se k téhle knize je jako vánoce,které každý rok rádi prožíváme.Tolik moudrosti neuvidíte v žádné dnešní,moderní pohádce.

03.01.2015

Láska za ostnatým drátemLáska za ostnatým drátemH. Radulićová

Důkaz,že neexistuje kolektivní vina.Nezáleží k jakému národu,společenství nebo náboženství patříme,ale jakým charakterem disponujeme!

31.12.2014

Osmý čili nedokončený životopisOsmý čili nedokončený životopisO. Filip

Krásná, čtivá kniha,která nás zavede až do padesátých let minulého století.Je obdivuhodné co člověk dokáže vydržet aniž by se nechal zlomit režimem,který zničil mnoho životů.Člověk,který s čistým štítem dokázal čelit takovému útlaku si zaslouží úctu a obdiv.Škoda,že dnes se s takovými lidmi setkáváme velmi zřídka.Máte mou úctu pane Filip!

07.12.2014

Fackovaní anděléFackovaní anděléJ. Frais

Nu,co dodat,kniha se čte velmi dobře,ale nejvíc mě potěšil nadhled autora na všechna překotná období jeho života,ať už změny politické nebo osobní.Není potřeba se hned hroutit,když se nám něco nepovede,ale je mi velmi sympatický jeho přístup, zakousnout se do práce při níž člověk alespoň částečně zapomene na starosti.A co víc je mi velmi sympatický jeho postoj po roce 1989,kdy jsme všichni věřili v zářné zítřky, po dvaceti letech vidíme,že zářné jsou jen pro největší šmejdy ve společnosti. Najdou se poctiví lidé,kterým novodobý kapitalismus jen háže klacky pod nohy.A že psal v době tuhé husákovské době?A proč by neměl když to umí.Každý se musíme něčím živit nikdo totiž za nás nájem nezaplatí a to by si měli všichni jeho kritici za tuto dobu uvědomit.

30.12.2013

Mělké sibiřské hrobyMělké sibiřské hrobyM. Krupa

Tento příběh ukazuje na velikého ducha a osobní statečnost,nejen hlavního hrdiny,ale všech,kteří mu na jeho strastiplné cestě ukázali v čem je velikost člověka.Hluboce si vážím lidí,kteří umí projevit osobní statečnost i když se sami ocitnou v nejhorším nebezpečí.Kéž by se takových lidí ocitlo kolem nás víc,o co lépe by se nám na této zemi žilo!!!!!

06.09.2013