Osmý čili nedokončený životopis

Osmý čili nedokončený životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14536/osmy-cili-nedokonceny-zivotopis-14536.jpg 4 6 2

Memoáromán Autobiografický román popisuje hrdinův život, jeho boj o přežití během padesátých let, morální poklesek, se kterým se musel vyrovnávat během svého života až do dnešních dnů. Autor řeší především své morální provinění. V padesátých letech neunesl tíhu závažné situace a svěřil se svému strýci od policie s plánovaným útěkem přes hranice. Díky tomu se ocitl u PTP a několik jeho přátel šlo do vězení. Během vynucené vojenské služby se setkává ve vlaku se svou budoucí ženou, která je mu v následujícím životě velkou oporou. Tragédie pro hrdinu totiž zdaleka nekončí, největší ho teprve čeká. ... celý text

dacha
07.12.2014

Krásná, čtivá kniha,která nás zavede až do padesátých let minulého století.Je obdivuhodné co člověk dokáže vydržet aniž by se nechal zlomit režimem,který zničil mnoho životů.Člověk,který s čistým štítem dokázal čelit takovému útlaku si zaslouží úctu a obdiv.Škoda,že dnes se s takovými lidmi setkáváme velmi zřídka.Máte mou úctu pane Filip!

WEIL
20.08.2011

PTP.
Kolika lidem tahle slova, když se vysloví, tak zhořknou v ústech, protože se stali otroky PTP.

Doba měla své otroky, dneska je má taky, ale často se mnozí lidé nechávají zotročovat sami, to za PTP nebylo. Tehdy kdo měl smůlu, už valil do uranových dolů.