d.oliee d.oliee komentáře u knih

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha se mi četla dobře, původně jsem se k ní nemohla dokopat, nakonec opravdu krásný příběh. Trochu podobná Vypravěčce.

27.10.2019 5 z 5

Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Lenka Klicperová

K tomu není co dodat. Možná příště jen obohatit o výklad cizích pojmů a mapky :-)

23.10.2019 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Knihu jsem dostala jako dárek, ale už od začátku mě zaujala, občas to bylo jako by mi někdo viděl do hlavy co si myslím. Trochu mi začalo vadit vykládání nebe a to jak to funguje, ale pak se prolnulo do příběhu a už jsem to nějak nevnímala. Při podání "boha" jsem měla trochu pocit, že jsme se ocitli ve filmu s Whoopi Goldberg nebo Morganem Freemanem :D

20.10.2019 4 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Zpočátku jsem chtěla knihu odložit, říkala jsem si, že je to spíš young adult, ale pak jsem se začetla a konec? To jsem vůbec nečekala. Jak říká Brenda, ne všechno končí happy endem jako v Beverly Hills.

01.10.2019 4 z 5

Nahá před Bohem lásky Nahá před Bohem lásky Markéta Nocourová

Vynechat kapitoly z vypraveččina života, které se tak ve 3/4 knihy opakovaly dalo by to na článek do časopisu. Občas jsem se vůbec neorientovala o kom je řeč.

11.08.2019 1 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Po dočtení mě napadlo jenom "psycho". Škoda, že ten konec je tak uspěchaný, klidně by zasloužilo trochu rozepsat proč se to vlastně děje :).

05.08.2019 3 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Kniha mě zaujala obálkou, říkala jsem si, že když tomu věnovali film s Brosnanem, tak to nemůže být taková slátanina, no ne? Nakonec dám šanci i filmu, ta knížka má něco do sebe, i když některé pasáže jsem se ztrácela..

04.08.2019 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Jelikož jsem se od prvního dílu nemohla odtrhnout, rovnou jsem přeskočila na tenhle a tím to pro mě bylo jako jedna kniha. Za mě úžasně napsaná kniha, u které mě opravdu mrzelo, že příběh končí..

29.07.2019 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Kniha mě úplně pohltila a nemohla jsem se odtrhnout až do konce, což je u mě poslední dobou zázrak :)

29.07.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný příběh, hodně emotivní. Co mi na začátku ale hodně vadilo, byla opakující se frekvence slova Ove, kterým začíná každá druhá věta.

25.07.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po Haně se mi do dalších autorčiných knih moc nechtělo, říkala jsem si, že další už nemůže být tak dobrá.. chyba :) Nemohla jsem se odtrhnout, opravdu čtivá kniha a moc zajímavý příběh tří žen v několika režimech.

16.06.2019 5 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Asi tak ve 3/4 knihy jsem stále nevěděla o čem kniha vlastně je, neustále bylo něco nakousnuto, ale přišlo mi jako kdyby sama Agatha do konce knihy nevěděla o čem vlastně bude psát..

16.06.2019 1 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Typická výpověď ženy z arabského světa o životě s otcem, který ji a jí blízké týrá neuvěřitelným způsobem a ona se ztratí, pro člověk zvenčí těžko pochopitelném, Stockholmském syndromu.

05.05.2019 5 z 5

Můj devátý dotek Můj devátý dotek Mirka Šimková

Opravdu těžká kniha, která by měla člověka dovést k tomu, aby si vážil co má.

31.01.2019 5 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Zpočátku mě kniha neohromila, ale potom už se četla sama. I přes to, že jsem pojem "tyfová Mary" znala, až teprve teď vím jak toto úsloví vzniklo.

31.01.2019 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Krásný příběh, ale zasloužil by více stran :)

31.01.2019 2 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Sice krátká, ale silná vzpomínka na jednu z mnoha. Bavily mě pouze pasáže o Haně a jejím dětství.

31.01.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky super, ale komentáře A. Brumbála mi moc k jeho postavě nesedí...

31.01.2019 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Čekala jsem jen co vyjde a musela jsem ji mít doma. A teď už i vím, že to byla správná volba. I když jsem nečetla, stále jsem na tím přemýšlela. Na člověka častokrát dýchne bezmocnost lidí v příběhu a obdivuji, že autorka nechá čtenáře, aby sám rozhodl, na čí stranu se přikloní. I když vlastně.. ale to až po přečtení :)

12.11.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh, který Vás donutí přemýšlet nad tím, že někdy není dobré a špatné, ale pouze to co chceme a nechceme, i když život se neptá ani na jedno. Moje druhá kniha od autorky a musím říct, že je to jedna z mých top autorů..

17.08.2017 5 z 5