d.oliee d.oliee komentáře u knih

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

Literatura faktu, nikoli beletrie. Smutný dílek celé té velké mašinérie.

08.01.2022 4 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Asi tak v polovině knihy jsem měla pocit, že jde o pokrytecké chvástání a manipulativní idealizování sám sebe veřejnosti. Svým způsobem je ale dobrým vypravěčem, a o to v knihách přeci jde.. kdo ví co by s naším mozkem udělalo tolik let za mřížemi.

05.01.2022 4 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Čekala jsem trochu více informací při tolika hodinách rozhovorů a hledání. Mám v plánu podívat se ještě na dokument Na sever.

25.03.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

I když je to z části fiktivní román, stále se opírá o maximum skutečných událostí. Oceňuji celkem rozsáhlý doslov.

23.03.2021 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Zatím nejlépe zpracovaná kniha z pohledu autisty jakou jsem četla.

20.03.2021 4 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Velmi těžká kniha a to nejen počtem stran. Zhruba po 150 stranách jsem ji odložila a dlouho jsem se dokopávala číst dál. Protože mě ale zaujal film dala jsem ji ještě šanci a v podstatě jsem ji dočetla naráz. Pasáže ohledně odbornosti obou hlavních postav mi přišly méně zajímavé avšak v tomle případě to asi k příběhu patří.

29.10.2020 4 z 5

Opožděné vzpomínky Opožděné vzpomínky Evelina Merová

Úžasně a poutavě napsaný příběh, skoro jako by vám někdo vyprávěl.

15.10.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krátká ale velmi silná kniha. Smutné že o části této historie se moc neví narozdíl od německé strany.

14.10.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Smutný příběh, ale nádherná kniha.

03.10.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Úžasná kniha plná strašlivých věcí tehdejší doby.

01.10.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Na to není moc co dodat, škoda že neobsahuje více fotografií.

18.09.2020 5 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Pěkný příběh, ale stále mi něco chybělo, aby mě pohltil.

18.09.2020 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi je moje oblíbená spisovatelka a líbí se mi, že se do tématu plně položí a pozjišťuje si nejdříve fakta u odborníků. Zároveň ukazuje, že nic nemusí být jednostranné.

11.09.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tady asi nelze říci, že by se mi příběh líbil. O tom kniha není. Jediné co mi trochu vadilo, že rozhovory nebyly trochu vedené s nadhledem. Asi po natočení filmu již nešlo. Film jsem neviděla, ale chystám se na něj.

29.06.2020 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejdříve jsem měla obavy, protože poslední dobou jsem se nemohla donutit ke čtení a taková tlustá bichle.. Jenže jakmile jsem začala číst, přestala jsem vnímat okolí. Jako bych tam byla, hlavně není příběh tolik zatížen popisem okolí, ale jde zejména o hlavní hrdiny. Určitě se podívám i na seriál, ale nelituji a pouštím se do dalších dílů :)

23.06.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka mě naprosto pohltila, i když jsem nečetla, stále jsem o tom musela přemýšlet.

23.06.2020 5 z 5

Záchranáři Záchranáři Samantha Glen

Čtivá kniha ze života záchranáře. Hodně faktů, věcné.

12.04.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Stejně jako předchozí díly, překvapivé rozuzlení a zároveň nenáročné čtení.

12.04.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Lepší zápletka než první díl, přesto stále nenáročné čtení na volnou chvíli.

04.11.2019 3 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Zařadila bych někam mezi Slečnu Marplovou a Aristokratku. Ačkoliv se mi postavy trochu motaly, nemůžu říct, že by to byla ztráta času a pustim se i do dalších dílů.

31.10.2019 3 z 5