dpxcz dpxcz komentáře u knih

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Tak tohle je super oddechovka na dva víkendové zimní večery u rozpáleného krbu se sklenkou bílého vínka. Golemka Yissl je skvělá postava a určitě bych si přečetl nějakou další knihu, kde bude vystupovat.

22.01.2022 4 z 5

Among Us: Zrádce ve vesmíru Among Us: Zrádce ve vesmíru Laura Riviere

S dětma jsme přečetli další knihu, kterou si vybrali sami - asi kvůli hře Among Us. Je libo vyhazování lidí do vesmíru na základě hlasování, krev, střeva, tělní tekutiny, infikování virem a testování s 95% účinností? No, takovou hroznou slátaninu pro děti (9+) jsem snad nikdy nečetl. Raději než tohle si přečtěte třeba Písečníky od Václava Dvořáka a budete mít daleko lepší zážitek.

22.01.2022 1 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

U sklenky vína jsem dočetl svou letošní třetí knihu. Byla to prvotina českého youtubera. I když to bylo poznat, byl příběh čtivý, záživný a pěkně podaný, občas i naivní. Do cílovky young adult fantasy ale kniha rozhodně s přehledem zapadne a neztratí se tam. Mezi prvotinami v této kategorii tato kniha rozhodně vyniká. Další díl si rozhodně přečtu.

14.01.2022 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

První dva díly mě bavily více, ale celou sérii považuju za hodně povedenou.

10.01.2022 4 z 5

Čarodějka a zlatý elixír Čarodějka a zlatý elixír Petra Kubašková

Jedná se o výborné třetí pokračování Čarodějek malostranských, které, dle mého názoru, navazuje na nastavenou vysokou laťku předchozích dílů. Kniha je velmi čtivá, milá s hezkými ilustracemi a určitě každého čtenáře pohladí po duši. Jsem rád, že jsem nový rok začal s tak super knížkou. A pokud by byl v budoucnu vydán další díl, tak si jej rozhodně přečtu (nebo i další novou knihu od Petry Kubaškové).

04.01.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Kotletovsky čtivé, nic jiného ke knize není třeba dodávat.

31.12.2021 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Šestý díl Sirotčince je jednoznačně to nejlepší z celé série. I přes výrazný nárůst počtu stran oproti předchozímu dílu je kniha velmi čitelná a děj rychle ubíhá. Samozřejmě nechybí i fotografie, které nás provázely všemi částmi. Jedná se o pěkné zakončení celé série, kterým jsem si zpříjemnil vánoční čas.

25.12.2021 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Norská fantasy... Opravdu jde poznat, že autorka je ze severských zemí... Temná a ponurá atmosféra z knihy naprosto číší.

18.12.2021 5 z 5

Znalost Znalost Adam Ficenec

Další fan-fiction Harryho Pottera už fakt, prosím, ne!!! Podruhé jsem si koupil knihu kvůli reklamě na FB a podruhé jsem dostal HP fan-fiction. Pište ty anotace pořádně, ať to jde poznat, že to je HP fan-fiction, a já nebudu zbytečně utrácet peníze. Jo a tuhle ještě nedopsanou trilogii nebudu určitě dočítat.

13.12.2021 1 z 5

Země bez zákona Země bez zákona Jindřich Rohlík

Toto je prostě westernový fantasy rodokaps na rychlé přečtení.

12.12.2021 3 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Tak jo, bylo to dlouhé, samé intriky, mnoho dějových linek, spousty postav, ale hlavně bylo co číst... Tohle je určitě dobré čtivo pro fanoušky GoT. Těším se na druhý díl.

27.11.2021 4 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

U čtení takovýchto knih je člověku vždy špatně, ale není to způsobené nekvalitně odvedenou spisovatelskou prací, ale popisovaným obsahem. Kmenta je jako vždy výborný!

15.11.2021 5 z 5

Rudá Rudá Dalibor Vácha

Další čtivá jednohubka na dva až tři večery je za mnou. Jako relax opět dobrý, ale na výraznější zapamatování určitě ne.

12.11.2021 3 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Je to taková jednohubka na dva večery, která se rychle čte, ale za týden stejně nebudu vědět, o čem to bylo. Na relax jinak dobrý.

06.11.2021 3 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Tenhle díl patří rozhodně k tomu nejpovedenějšímu z této série.

04.11.2021 5 z 5

Srdce čarodějů Srdce čarodějů Štěpán Lukeš

Srdce čarodějů sedmnáctiletého Štěpána Lukeše jsem podpořil v crowdfundingové kampani. Dostala se mi tak do ruky pořádná dávka fantasy, na kterou jsem byl zvědavý.
A první půlka knihy ubíhala svižně, bavil jsem se. V půlce knihy, kdy došlo na výcvik kouzel a tím pádem ke zpomalení děje, to už bylo s mou pozorností horší a pak už jsem na úvodní vlnu prostě nenaskočil. Hlavní postavy mi také připadaly dost přecitlivělé, což bych čekal spíše u knih z nakladatelství CooBoo cílených na jedenáctileté holčiny.
Celkově mě kniha bavila, ale asi bych dost krátil, aspoň o třetinu, aby bylo vše svižnější.

25.09.2021 3 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Lucie Stošková

Předně musím říct, že obálka a celkové vizuální zpracování je výborné. Bohužel obsah knihy už kvality obálky nedosáhl. Myslím, že kniha by snesla označení fantasy/dívčí román a v tom případě bych se určitě nenechal ke čtení zlákat. A vlastně do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

16.08.2021 2 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Kmenta jako vždy výborný... Z obsahu je ale člověku špatně. Doporučuju přečíst, ale rychle, než to zakážou!!!

26.07.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Až na tu prasečí řiť to bylo čtivé.

04.07.2021 4 z 5

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Opět se budu opakovat. Povídkové knihy nemám rád, proto nechápu, proč je čtu. Povídky zde byly průměrné a kvantita výrazně převažovala nad kvalitou. Povídka "Elvíra" od "Jindřicha Rohlíka" mě zaujala natolik, že si od něj přečtu i nějakou další knihu. Nápad, že každý čaroděj nebo čarodějka čerpá sílu pro svou magii z něčeho jiného, je opravdu výborný. A když se jedná o sex, může to mít jiskřivý náboj.

18.06.2021 3 z 5