čuřil čuřil komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Byl jsem tak na pochybách jestli 4 nebo 3. Bohužel nakonec jen za ty tři. Knížka se četla pohodově. A závěr se opravdu stupňoval. Ale vzhledem k tomu, že hlavní hrdina u konce přiznal požívání jakých si látek, celý příběh z mého pohledu ztrácí na kvalitě.

03.08.2020 3 z 5

Nebylo to úplně špatné. Knížku jsem si koupil, protože to bylo zajímavé a dosud neuzavřené téma. Ale bohužel jen průměr. V knížce je spousta zajímavostí. Taky další spousta věcí, které tam byt asi nemusela, spíš jen proto aby kniha měla nějakou část navíc.
V závěru je mnoho názorů a dohadu, co mohlo být za příčinou tragédie této výpravy, ale nic konkrétního. Tudíž lépe než za 3 to hodnotit nemůžu.

24.06.2020 3 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Někdy mi i slza ukápla, jak jsem se řehtal. Úryvky z filmu Pupendo jsou v celé knížce. Tuto knížku musím doporučit. A dodatečně poděkovat panu Šabachovi.

01.04.2020 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem od pana Viewegha četl. Povídání o životě a dospívání Kvida bylo povedené. V té době těžké, je kniha velmi humorná a poučná. Doporučuju. A dle mého, se i filmové zpracování se povedlo.

05.09.2018 4 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Opět za 5. Nic jiného ani nejde dát. Pan Remarque je opravdu jedinečný.
Dokonce bych řekl, že je to jedna z nejlepších co napsal. Ale příběh emigrantů, kdy někteří se přizpůsobí, jiné to semele a postupně ztrácí určitou víru je určitě nejen poučný. Včetně až překvapivě nelibého konce. Doopravdy - doporučuju!

01.09.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Super. Teď jsem jí přečetl počtvrté. Poprvé jsem jí četl dávno ve slovenštině a byl jsem překvapen.
Ale stále se nic nemění na mém hodnocení - plný počet a doporučuju.
Kamarádství, alkohol, láska, dobrodružství, válka, naivita, smutek, smrt, těžká rozhodnutí.
Klobouk dolů, pan Remarque to snad ani lépe napsat nemohl.

02.07.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Já musím dát plný počet bodů. Rád čtu sci-fi, takže jsem byl mile překvapen, jak se tato prvotina povedla. Zkrátka novodobý Robinson to zvládá překvapivě v pohodě a k tomu s humorem.

07.05.2015 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Určitě povedené dílo. Měl jsem problém to dočíst, jak píše spousta přede mnou, dlouho jsem to louskal. Ale určitě to stálo za to. Některé věci, jako prolínání dějů se mi v určitých fázích moc nezamlouvalo. Ale tato kniha je poučná, poutavá a stojí za přečtení. Ať nezapomínáme, jak se někteří uměli a chovali k jiným. Doporučuju.

28.11.2023 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tak totok je naprosto zaslouženě za *****, jasná klasika. Nádherné výpravné dramatické dobrodružství. Sice jsem viděl první film a posléze četl knihu, ale obojí stojí zato. Plný počet bodů a doporučuju.

21.01.2022 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Krásná knížka, plná nádherných příběhů a dobrodružství, nejen těch co šli a bylo jich pět. A samo i Rampepurd rampepurďáckých. Určitě doporučuju, všem.

11.10.2018 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

První jsem viděl kousek filmu, a byl jsem zvědaví, jaká bude knižní verze. A musím říct, že mě uspokojila. Pochmurný příběh dvou rodinných příslušníku, kteří pomalu a přes všechny útrapy míří ke svému "mysu naděje". Sice děsivá představa zanechání svého dítěte na pospas beznaději a mrtvému světu mě přišla nepředstavitelná, ale i v tom spoustě všudy přítomného spadlého popela, smrti a nicoty je přeci jenom trocha světla na konci tunelu.

21.11.2013 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Ano, klasika. Nádherná kniha. Opět nezklamala. Již jsem jí četl dříve, ale pořád to je smutné, silné a také nádherné vykreslení té doby...
Plný počet bodu, doporučuju.

10.05.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má první od pana Hartla. A hodně povedené oddechové čtení. Byl jsem sic prvně v kině až poté jsem četl, ale tentokráte mě nezklamala ani filmová verze. Opravdu povedené, vtipné a doporučuju tuto knížku.

17.02.2023 4 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Stejně jak u prvního dílu i toto je klasika. Sice to nebylo jako v 2001 ale tento díl je přeci jen takový akčnější. Ale i tady to stojí za doporučení. A film s panem Třískou také není špatný.

21.01.2022 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Viděl jsem dříve část seriálu v TV. Tudíž jsem měl problém jestli ta kniha bude vůbec ke čtení. Ale naštěstí byla knížka nad seriál. Navíc nebyla v knize zakomponována "korupce" na Zemi, jak je tomu v TV seriálu. Knížka se četla velice dobře, byla napínavá a velmi dobře popsána i technicky. Je pravdou, že Holden je opravdu až moc velký hrdina a rek. Oproti tomu Miller je klasický ztroskotanec, až mi ho bylo líto, že našel sic lásku ale i konec. Nicméně určitě se postím do dalších dílů.

21.01.2021 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jsem spokojen. Kniha se zase povedla. Mělo to opět vše, co detektivky s HH mají mít. A taky mají. Napětí, falešné stopy, brutální vraždy, zápletky... Ale, ten závěr jsem už jakoby četl. A jako by to vše dopadlo až moc hapy, pohodově. Takže ta 1 zvjozdočka je dole. Snad ten další díl už bude top.

30.11.2021 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Knížka se četla dobře. Mělo to spád, napětí i akci. Povedené, pan Vonduška to prostě umí.

16.09.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Soudruzi. Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. Výborná kniha.

17.07.2012 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od paní Třeštíkové moje 1 knížka. Neurazila, nepřekvapila, ale ani nenadchla. Dle části komentářů, i za mě taková oddechová kniha. Legrace, humor, nářečí... trochu smutku, nepovedené vztahy. Takové průměrné úsměvné čtení.

11.05.2022 3 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Taky jsem se nasmál, ale už né tak jak v předcházejících "Banánech". Knížka byla o něco méně vysmáta, ale určitě stála za to přečtení.

08.06.2020 4 z 5