ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Pohodová, ale zároveň napínavá kniha. Četla se úplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když jsem tušila, jak asi dopadne. Některé situace se mi sice zdály málo pravděpodobné, ale to ničemu nevadilo. Nechybělo i nějaké to překvapení na závěr...

15.02.2018 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další skvělá detektivka od této autorky, kterou jsem v poslední době se zájmem přečetla. Zajímavý příběh i prostředí - tajemný mlýn, postavy, z nichž každá má svá tajemství. Kniha se četla dobře, doporučuji ji stejně jako další knihy ze série o Josefu Bergmanovi.

10.02.2018 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Čtivá česká detektivka, ve které se postupně rozmotává příběh ze současnosti, který má kořeny i v minulosti. To se mi na knihách M. Klevisové líbí. Už mám rozečtenou další.

06.02.2018 4 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Čtivá a napínavá kniha. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a nakonec jsem byla hodně překvapená. Epilog s dodatkem byl výborný nápad. Rozhodně tuto knihu doporučuji a chystám se přečíst i druhou knihu této autorky.

04.02.2018 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Zajímavý a zamotaný příběh. Líbilo se mi zasazení do prostředí Holandska, vykreslení prostředí i postav. Už jsem od této autorky četla knihu Zmizela v mlze a těším se, až si přečtu nějakou další.

31.01.2018

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Bohužel jsem se do této knihy nedokázala začíst a asi po 120 stranách jsem ji odložila. Třeba se k ní ještě někdy vrátím.

18.01.2018

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Zajímavý příběh o lásce rodičovské i partnerské, o tom, jak jedno rozhodnutí může změnit život několika lidem... Čtivá kniha, která dokáže vyvolat spoustu emocí a myšlenek.

15.01.2018 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Poutavý příběh zasazený do zajímavého prostředí. Moje první kniha od M. Klevisové a už teď se těším, až si přečtu další. Líbilo se mi, že se nejednalo o žádný "krvák", ale spíše postupné a mírné odhalování tajemství a zápletky.

14.01.2018 4 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Zajímavý příběh, trochu napínavý, nechyběla ale ani romantika. Kniha se četla dobře, zvládla jsem ji přečíst za 2 večery.

12.01.2018 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělé čtení, Robert Bryndza píše stylem, který mi vyhovuje. Nemám ráda brutální zápletky a příliš detailní popisy vražd a kriminálních činů, ale R. Bryndza ve svých knihách používá spíše jednoduché popisy, zaměřené na atmosféru a vyšetřování, než na detaily vraždy. Už se těším na další příběhy s Erikou Fosterovou.

08.12.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zvláštní kniha, podle hodnocení jsem od ní čekala mnohem víc. Souhlasím se vším, co psala čtenářka Mone ve svém hodnocení. Občas jsem se divila překladu, kdy odpověď nenavazovala na položenou otázku a některé věty byly poskládány podivně a kostrbatě. Příběh se mi nelíbil, asi v polovině knihy už jsem jen přeskakovala řádky a kusy stránek, abych se dostala na konec a zjistila, jak to všechno dopadlo. Třeba vás zaujme víc, já už se k ní určitě vracet nebudu.

26.11.2017

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Knihy Barbary Wood mám ráda, ale tato mě bohužel neuchvátila. Mnohem více se mi líbily jiné její knihy. Kniha se četla dobře, děj byl napínavý, ale postupně se mi zdál čím dál méně uvěřitelný, místy až překombinované situace.

19.11.2017

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Zvláštní příběh... Ze začátku mi připadalo, že děj se vleče. Místy jsem se přestávala orientovat v osobách, které do příběhu vstupovaly. Druhá polovina knihy už měla větší spád, děj byl napínavý. Konec se mi zdál až moc překombinovaný a neuvěřitelný.

06.11.2017

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Výborná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Promyšlený děj, napínavý příběh, nečekaný závěr. Určitě si přečtu i další knihy od H.Cobena.

27.10.2017

Šest let Šest let Harlan Coben

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity... První polovina byla vynikající, napínavá. Postupně se mi některé situace zdály až moc překombinované a chvílemi jsem se ztrácela v postavách i ději. Četla jsem od H.Cobena i Nikomu ani slovo a ta se mi zdála čtivější, napínavější a celkově zajímavější.

27.10.2017

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Čtivá kniha, příběh je podobný Manželům odvedle. Joy Fielding mě nezklamala.

21.10.2017

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Tuto knihu bych spíše zařadila mezi psychologické romány než přímo thrillery. Souhlasím s předchozími názory, že první polovina je spíše nudnější, druhá polovina se více rozjede. Příběh se mi zdál dost překombinovaný, každá postava byla něčím zvláštní (povahou, chováním, jednáním) a každá měla svá tajemství a lži. Těch se mi zdálo až moc na jednu knihu. Pořád jsem přemýšlela, proč se kniha jmenuje Manželova žena a postupně vyšlo najevo, že název je opravdu na místě.

15.10.2017

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Pohodová kniha na odpoledne. Nemusíte u ní moc přemýšlet, jen si užíváte pocit, že bydlíte s těmito 4 kamarádkami v jejich velkém bytě.

28.08.2017

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila, i když děj plynul spíše pomalu. Chtěla jsem si přečíst i další pokračování (Hedvábník), ale to mě vůbec nezaujalo.

27.08.2017

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Pohodové čtení na letní odpoledne.

27.08.2017