Hra osudu

Přeloženo z německého vydání (Spiel des Schicksals, 1994) anglického originálu. Mladá instrumentářka Lydie Harrisová žije trochu nudně a dost osaměle v kalifornském Malibu. Po nehodě, při níž zemřeli její rodiče a bratr, se jí odcizila i sestra Adéla. Nedala o sobě vědět už více než čtyři roky, proto Lydii velmi překvapí, když... celý text

Přeloženo z německého vydání (Spiel des Schicksals, 1994) anglického originálu.
Mladá instrumentářka Lydie Harrisová žije trochu nudně a dost osaměle v kalifornském Malibu. Po nehodě, při níž zemřeli její rodiče a bratr, se jí odcizila i sestra Adéla. Nedala o sobě vědět už více než čtyři roky, proto Lydii velmi překvapí, když jí najednou zavolá. Adéla ji naléhavě žádá, aby za ní přijela do Říma. Krátce nato pošta doručí Lydii figurku ze slonoviny. Lydie požádá o radu svého přítele doktora Kellermanna. Ten zjistí, že figurka pochází z letité egyptské deskové hry a má nesmírnou cenu. Přestože si se sestrou už dlouho nejsou blízké, má Lydie o Adélu starost. A navzdory doktorovu varování odlétá do Evropy… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1381/hra-osudu.png 3.8165

Hounds and jackals (1978)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Romžiry

Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Její popis Egypta je úžasný. Doporučuji.

Kerberos

Cestování,dobrodružství ,napínavý příběh.

LuMare

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je pro mě velmi zajímavý, jelikož jsem zdravotní sestra a hlavní hrdinka pracuje jako zdravotní sestra na operačním sále. Kniha Vás zavede do krásného Říma a skončíte v Egyptě u pyramid. Líbí se mi v této knize nádherný popis Káhiry a prostředí toho, jak tam lidé žijí. Příběh je spíše na pozadí, přijde mi, že se autorka snažila nám hodně přiblížit tajemství Egypta a toho co krásného tam můžeme potkat. Po přečtení knihy bych se tam hned nejradši vydala, i když nesnáším horko.

RiverSong
10.09.2016

Hezky napsané, ale není to kniha, kterou byste si zapamatovali na dlouho. Ale i tak stojí za přečtení.

Jirinamac
12.08.2016

Přečteno, ale žádné hluboké vzpomínky ve mně nezanechá

Alda85
17.05.2016

Druha kniha od teto autorky. Libila se mi a urcite si prectu dalsi.

Beovulfak
20.01.2015

Naivní zápletka s lehce retardovanou hlavní hrdinkou, která prakticky jen čeká, až ji někdo zachrání. Tahle kniha mě vážně zklamala, je prostě odfláknutá.

orinka3
12.11.2014

Naivní, průhledná zápletka, od začátku jsem věděla, co bude následovat, tudíž mě v podstatě v polovině přestala knížka bavit. Samozřejmě je to dobře napsáno, to ona umí. Ale vybudovat kvalitní a překvapivý děj, aby to nebyla červená knihovna s detektivní zápletkou, to už jí jde hůř. Čekala jsem víc.

jindrusa
10.03.2014

Napínavé!!!

rtesarova88
12.05.2013

napínavé, výborné čtení. Doporučuji.

princesse
20.04.2013

Příjemná, čtivá, napínavá kniha, ale upřímně jsem od Barbary četla i o něco lepší. Ale určitě přečtením neprohloupíte.

kika 13
25.11.2012

Pěkná knížka dobře se mi četla.

Aknel93
15.11.2012

Nikdy jsem nebyla na čtění knih, ale jednou sem si řekla, že něco zkusím. V naší domácí knihovničce jsem objevila tuto knihu od paní Woodové a od té doby jsem těmito knihami uchvácená :-)

Vernika
14.09.2011

Jako ostatní její knížky i tato je velmi napínavá, hezká a plná nečekaných zvratů.