ctenar2846 ctenar2846 komentáře u knih

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Na rozdíl od spousty detektivek a krimi románů se tato kniha drží více při zemi. Nejde o sáhodlouhé pronásledování geniálního zločince s astronomickým IQ a geniálními plány to vůbec ne. Tato kniha je více o realitě a skvěle přibližuje pohled na policejní práci, který je mnohdy dosti zkreslený. Prvotní zajišťování místa činu, výslechy svědků, oznámeni události, rozkládající se těla, příběhy smutné, vyvolávající znechucení i vtipná nedorozumění. Vše je hezky čtivě napsané a pro mě je velkým plus uvěřitelnost všech případů.

01.04.2023 5 z 5

Okovy osudu Okovy osudu Jakub Hoza

Celkově mi to přišlo dosti slabé, takové prvoplánové a ne až tak domyšlené a propracované (postavy a jejich postupně odkrývaná minulost a vztahy, skoky mezi dějovými linkami,...) Po tom co jsem četl Do pekla a zpět jsem se těšil na něco víc, takže ve finále jsem maličko zklamaný. Asi už jsem jako čtenář poněkud rozmazlen a tohle mě tak nějak pořádně neuspokojilo.

26.03.2023 2 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

V kostce?
Řež a boj o moc mezi slovanským a germánským klanem v troskách Stalingradu. Hektolitry krve, tuny výbušnin a nábojů, utrhané končetiny, erotika, zvrácené mučení a mnoho dalšího. Jako oddychová knížka u které se nemusí moc přemýšlet je to určitě dobrá volba.

18.03.2023 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Drsná chlapská krimi, která nejede jen v kolejích brutality, ale má i nápad a je protkaná překvapivými momenty.
Spousta hlášek, tvrdé hudby a solidní množství tvrdého alkoholu, takový je Lars, prostě ho nemůžete mít neradi. A rozhodně nechcete aby on měl nerad vás...

14.03.2023 4 z 5

Zlé časy Zlé časy Michal Březina

Hofírek, ty zvíře co jsi to u Matky vyváděl?
Asi tak bych shrnul ono bláznivé dobrodružství Dušana se strojem času. Na vlně hlášek a fantastických přirovnání se ze současnosti podíváme do minulosti (rok 1334 kdy probíhala třicetilétá válka, však víme ne? do té doby je lepší jít s pořádným kvérem no ne? :D ) a potom projedeme budoucnost takovým způsobem že už nás nic a nikdo nepřekvapí... Budoucnost (tedy některé její části) mi místy přišly takové natahované až bych řekl zbytečné, za to chybí ony dvě hvězdy, ale jinak jsem se docela dobře bavil. Ve finále musím vyzdvihnout absolutně skvělou postavu přátelského kogora. A čím bych své hodnocení měl zakončit? Nezaváhám: THANSHAG NA HRAD! THANSHAG NA HRAD! THANSHAG NA HRAD!

12.03.2023 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Druhý díl zasazený do Pražských uliček za vlády císaře Rudolfa. Do hlavního města spolu s alchymisty přitáhla i všelijaká zlolajná verbež a Praha se stává místem, kde se musíte mít na pozoru...
Po pozvolnějším začátku se vyšetřování rozjelo, nechyběly bitky, krev a uťaté hlavy. Celkově opravdu povedená historická detektivka. Příjemným bonusem byl náhled do minulosti kaprála Jaroše.

08.03.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Surová, děsivá, plná brutality s dost nečekaným koncem.
Nádherná ukázka pokrytectví a ovčí povahy: Protože vláda řekla!!!
Vyzdvihnout musím určitě exkurzi do masokombinátu s podrobným popisem procesu zpracování a všeho kolem, tady se autorka opravdu vyřádila. Jediné co mi trochu chybělo byla informace jak vše začalo a kde se vzaly první kusy na porážku? Kdo vybral ty úplně první, s jejichž potomky se setkáváme?

04.03.2023 4 z 5

Odplata Odplata Richard Stark (p)

I přes opravdu vysoké hodnocení mi to přišlo ,,jen" jako taková fajn novela z ganksterského prostředí. Hlavní hrdina byl prostě ten nejdrsnější a nejchytřejší. Není potřeba nad něčím přemýšlet, jen prostě sledujete pomstu odhodlaného a dosti naštvaného muže. Nemohu jinak než zařadit knihu k průměru, ničím novým nenadchla, ale četla se sama.

03.03.2023 3 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Velmi originálně napsaná kniha, která události přináší formou zpovědí účastníků. Celkově se mi hrozně dobře četlo, dělení do krátkých částí, které budovaly celkový obraz světové situace. Díky tomu se člověk doví jak probíhala první vzplanutí, jak přežívali vojáci i obyčejní civilisté, zjistí jak přežil slepý Japonský zahradník, cvičitel psů pro zvláštní úkoly, kněz a spousta a spousta dalších a to od těžkých začátků až po trpké vítězství.

01.03.2023 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

(SPOILER) Dal jsem tři hvězdy, ale v rámci braku bych asi dal i čtyři. Nejedná se o knihu kde se seznámíte s hrdiny a jejich životními příběhy to vůbec ne! Prostě jste jen diváky hry o život.
Nakonec mě dost zarazilo (a rozezlilo), že jsem se nedověděl kdo přesně byl Phil a co svým konáním sledoval :(

24.02.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Ze začátku se to zdálo jako taková zamotaná tuctovka, kde se řeší čtyřicet let starý případ zmizení. Neustálé střídání a hledání svědků (ejhle ona je spousta z nich už po smrti) a osobních dějových linek hlavních hrdinů mě ze začátku dost mátlo a k četbě jsem se musel nutit. Ale postupem času jsem se do děje dostal a hltal každou novou informaci a zjištěnou skutečnost, finální odhalení bylo už opravdovou třešničkou na dortu.

19.02.2023 4 z 5

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Jako malý jsem se těšil do nákupního centra abych tam na těch úžasných jezdících schodech strávil dopoledne cestami nahoru a dolů, nahoru a dolů, nahoru a dolů... tak nějak musí při čtení tohohle braku jezdit slabší žaludky :D
Těžká, drsná, surová a brutální exkurze do světa drog a prostituce.

05.02.2023 3 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Ty pi... pikachu samo sebou. Tři povídky a jedna zajímavější než druhá, pokud bych je měl seřadit tak první je rozhodně Vagina, pak Orgie a nakonec Porno. Tak super jako Zbouchnul jsem Satanovu dceru to ale podle mého názoru nebylo.

29.01.2023 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Druhý díl se podle mě plně vyrovnal tomu prvnímu. Potkali jsme spoustu už známých postav v menších či větších rolích a narazili i na spoustu postav nových. Kniha se četla sama, hltal jsem ji stránku po stránce. Hezky postupný rozjezd až po velkolepé finále. Bez diskuse 5 z 5.

29.01.2023 5 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Drsné a těžce depresivní... Nehostinná divočina krutá a tvrdá ke dvěma mužům odříznutým od civilizace. Podruhé bych si to nedal, ale své drsné kouzlo to mělo. Jako obrovské plus musím vyzdvihnout popis duševních stavů a myšlenkových proudů obou hrdinů.

27.01.2023 4 z 5

České temno České temno * antologie

V celku zajímavé a nápadité počtení, některé povídky byly slabší jiné zase naopak. Některé by si určitě zasloužily pokračování. Za mě top: Synek, Hlad a Přístěnek.

20.01.2023 4 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Postavu Michala Daberta jsem si v předchozích dílech velmi oblíbil proto pro mne byl jeho výlet na lodi s teroristy docela zklamáním. Pro mě osobně to bylo celé takové notně okoukané a dosti předvídatelné, celkově to připomínalo rádoby akční béčkový film co jde někdy po půlnoci aby nezabíral hlavní vysílací čas. Přišlo mi že i ten styl humoru během vážných rozhovorů oproti předchozím dílům dost pokulhával. Podtrženo sečteno nemohu při nejlepší vůli dát víc než dvě hvězdy.

14.01.2023 2 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Nejdřív jsem chtěl knihu hodnotit jako lepší průměr (co si budeme na Rytíře z Vřesova to ještě nemá), ale kniha je čtivě napsaná, děj rychle ubíhá a já nemám na co si stěžovat. Velké plus je pro mě celkový náhled na postup zpracování železné rudy ve středověku. A ano opravdu se těším na pokračování.

08.01.2023 4 z 5

Nesnáze českých sexbytostí Nesnáze českých sexbytostí Michal Ježek

Když jsem viděl název čekal jsem, že se při čtení budu trochu nudit, ale nemohl jsem se víc mýlit. Celá kniha je protkaná humorem, který mi strašně sedl. Bavil jsem se od prvních stránek až úplně do konce. Bylo to super odpočinkové čtení a já ho mohu jedině doporučit, dlouho jsem se u knihy tak nezasmál.

02.01.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Mohl bych se tu rozepsat a opakovat vše, co už bylo níže psáno. Tudíž se budu snažit být stručný.
Od prvního kontaktu mezi mloky a lidmi sledujeme jejich postupný vývoj a s ním spojené změny celého světa a to velmi originální formou.
Pozastavení autora nad mnohými tématy (nadčasovými jak víme). Rasizmus, otroctví, nacizmus, neshody mezinárodní politiky, drancování přírodního bohatství, politika světových firem a mnohé další...
Od prvotního objevu a s ním spojené fascinace přes lhostejnost, když se mloci stali něčím naprosto všedním až po strach z tohoto strašného nepřítele celého lidstva.

31.12.2022 5 z 5