Ctenar1202 Ctenar1202 komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl Aristokratky od Evžena Bočka opět nezklamal. Je to prostě perfektní oddychovka. Smála jsem se snad víc jak u první knížky. Snad budou další knihy tak skvělé.

21.03.2020 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Jsem nadšená!! Kniha byla napínavá od první do poslední stránky. Člověk si až říkal, panebože, jak je možné, že to Frankovi tak lehce procházelo.
Autorka nezacházela do detailů sexuálního zneužívání a jsem ráda. Dokázala vše tak skvěle nastínit, že si čtenář udělal obrázek sám

18.03.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Četla jsem celkem dost knih s tématikou 2. světové války, ale tato kniha líčila život v koncentračním táboře jako takovou dovolenou....Pohádka z Osvětimi... Hlavní postava si zajde k plotu pro nějake to jídlo a čokoládu od dělníků, schová si to do svého pokoje a pak si dává rande se svoji holkou...kdyby tuto knihu četl některý žák, který probírá ve škole tématiku druhé světové války, tak si po dočtení řekne, že se v koncentračních táborech vlastně nic hrozného nedělo.... Z celé knihy mě nejvíc bavil epilog, kde byl shrnutý Laleův život po válce.

14.03.2020 2 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Nádherný historický román ze 17. století. Mladičká Fleetwood Shuttleworthová je těhotná, ale obává se, aby těhotenství neskončilo stejně špatně, jako dvě předchozí. Její jedinou nadějí na donošení a porození miminka je porodní bába Alice Grayová, která je však obviněna z čarodějnictví....... Knížka se četla skvěle. Vpodstatě jednoduchý námět, v mnoha historických románech často vyobrazený (porody,čarodějnictví atd.). Nicméně autorka Stacey Hallsová dokázala příběh hezky vykreslit a bavil mě.

Na konci knihy jsem se dozvěděla, že hlavní postavy skutečně žily!

07.03.2020 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Psychothriller.....a ano, toto označení si kniha rozhodně zaslouží. Napínavá od první stránky až do úplného konce.
Příběh odhaluje temnou stranu manželství,mateřství a přátelství.... Kniha byla skvělá!

01.03.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Na tuto knihu jsem četla samé nadšené ohlasy. Bohužel, mě zas až tak neuchvátila. Buď prpstě nespadám do cílové skupiny čtenářů (kniha má označeni YA a sci-fi) a nebo jsem prostě čekala víc....nebylo to špatný, ale...chvílemi fakt nuda, že jsem se do čtení nutila....a konec? Takový zvláštní, moc zrychlený.....je to dobrá kniha s myšlenkou na výborný příběh, ale opravdu je to čtení pro náctileté....

01.03.2020 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Knihu mám vypůjčenou z místní knihovny. Když jsem měla přečteno dvě třetiny, tak jsem ji přirovnávala ke skvělým historickým románům Kena Folletta. Mno....ano, příběh byl hezký, napínavý, brutální (tak středověk byl krutý) a fakt se mi kniha moc a moc líbila, ale ten konec, ten konec....nebudu psát samozřejmě jak to dopadlo, ale...bylo to tak vyumělkované, tak moc romantické....takže posledních asi 100 stran jsem si říkala, ok ať už to dočtu.... Hodnotím 3.5 hvězdiček z 5. Kdyby konec nebyl tak telenovelský či jak to napsat, dala bych o hvězdičku víc.

23.02.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jsem v šoku. Takhle skvěle vylíčit problémy v rodině na 182 stranách! Příběh o dívce, která je velice nadaná v malování, ale doma to nemá vůbec jednoduché. Matka posedlá úklidem, pravidly, vlastí pravdou. Otec je zde vylíčen jako neschopný chlap se sklonem k pedofilii. Barbora,hlavní postava knížky, má sestru, která je v očích matky lepší, chytřejší, šikovnější a celkově ji nadržuje. Konec byl pro mě šokující a doufám, že jsem ho pochopila správně....tahle kniha ve mě zanechala velké množství emocí.

14.02.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tato kniha byla první, kterou jsem od autorky četla a musím napsat, že jsem nadšená. Zcela oprávněně má označení jako TOP thriller. Knihu jsem přečetla za dva dny a fakt jsem se u ní bála. A jsem ráda, že moje podezření, kdo za vším stojí se nakonec nepotvrdilo, ač to k tomu celou dobu směřovalo a autorka udělala konec ještě napínavější. Určitě chci přečíst další autorčiny knihy.

10.02.2020 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

ak to byla paráda. Vůbec jsem netušila co mám od knihy čekat. Říkala jsem si ok, kniha z prostředí cirkusu, to by mohlo být hezké. A výsledek? Bylo to fantastické čtení. Za půlkou jsem si říkala, že už vím jak to dopadne. Kdepak! Autorka udělala závěr dechberoucí a mě se to moc líbilo.

09.02.2020 5 z 5

Poslední hodiny Poslední hodiny Minette Walters

Poslední hodiny ...kniha o moru v Anglii ve 14. století. Na knihu jsem se moc těšila a přišlo lehce zklamání. Nebyla špatná, to určitě ne, ale postavy byly takové....nedotažené, ploché. Historických knih z Anglie jsem četla mnoho a tato patří k těm slabším.

03.02.2020 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jsem v šoku...drsný, smutný příběh. Tahle kniha se mi dostala pod kůži a nikdy na ni nezapomenu.

26.01.2020 5 z 5

Výměna manželek Výměna manželek Kate Long

A tak tohle byla moc příjemná oddychovka. Kniha Výměna manželek od Kate Longové je o dvou kamarádkách, kdy jedna z nich, přihlásí svou rodinu do Výměny manželek.
Není to žádné obyčejné čtení o tom, jak se ženy prohodí a fungují v nových rodinách. O žití v rodině se dozvídáme formou rozhovorů na kameru a potom samotným vyprávěním kamarádky jedné z účastnic, která též rozvíjí svůj vlastní příběh.
Kniha je plná emocí a moc se mi líbila. Ač jsem na knihu narazila v obchodě nespočetněkrát a zaujala mě obálkou, do ruky se mi dostala až v předchozích dnech.

22.01.2020 5 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

moje první kniha zaměřená na toto téma a bylo to skvělé!! A ten konec?! To jsem nečekala a na jednu stranu mě to mrzí, ale byl to dechberoucí závěr. Autorce se podařilo skvěle vylíčit pocity a názory s jakými se musí homosexuálové potýkat.

12.01.2020 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vztah matky a adoptované romské dívky....příběh drsný, srdceryvný a k zamyšlení.

11.01.2020 5 z 5

Jidáš Jidáš Astrid Holleeder

Pravdivý příběh rodiny, kdy autorčin bratr byl vrah, zločinec a celkově velice nebezpečný člověk. Byla to určitě zajímavá kniha. Tolik strachu, stresu, vydírání a manipulování si musela vytrpět rodina Willema Holleedera, že člověk žasne. I z vězení dokázal tahat za nitky zločinu. Neuvěřitelný. Jediné co mi dělalo zpočátku problémy bylo skákání do různých let.

08.01.2020 3 z 5

Dům v Rothschildově aleji Dům v Rothschildově aleji Stefanie Zweig

Osud rodiny za prvni světové války a popisování běžného života v rodině vyšší společenské vrstvy. Stefanie Zweig velice poutavě líčila život rodiny Sternbergů.

01.01.2020 5 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

Povídková kniha Jablko od Michela Fabera. Z jeho knihy Kvítek karmínový a bílý jsem byla nadšena a naprosto stejně nadšená jsem i z této knihy. Škoda, že měla pouhých 175 stran. Faber má tak dokonalý literární projev, že bych jeho knihy mohla číst od rána do večera.

29.12.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na knihu jsem cetla kladna hodnoceni a ja se tesila jaka bude. A byla skvela. I jsem se zasmala nekolikrat.
Je to oddychovka, zadny narocny cteni necekejte, ale pobavi, rozesmeje.

28.12.2019 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Opravdu?! Jako tahle kniha byla všechno možný, jen ne kvalitní četba...zaujala mě obálkou a anotací, ale je pro věkovou skupinu max. 15 let a to si myslím, že ani ji by to nebavilo....to byl jedním slovem průser. Pardon. Holka, rádoby sarkastická a negativně naladěná, ale ve výsledku by zasloužila pár facek, aby se probrala. Kamarád, kluk, který měl tak zšenštělé chování, že to opravdu lezlo na nervy. Fakt musí být dnešní kluci ufňukané primadony??! Příběh zmatený a konec měl být asi dechberoucí, ale byl to vpodstatě jen těžce slátaný americký konec...už chyběly jen konfety a potlesk

23.12.2019 odpad!