CraWer CraWer komentáře u knih

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

V mých patnácti letech, se tomu nehorázně zasměju.

75%

04.11.2014 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha člověka ničí.
Přibližuje nám život, svým způsobem náhodné oběti heroinu.
Christianu možná někdo pokládá, za tu odpornou starou heračku, ale já jí fandím.
A v téhle knize jsem jí také fandil.
Jedná se o strašně milou, hodnou osobnost jenž miluje zvířata a zkrátka ví jak co ve světě chodí.
A i přes ty obří nedostatky, jsem si k ní našel cestu, a pokládám jí za mojí určitou hrdinku.
Vlastně ani nevím proč.

Mimochodem, drogy jsou fakt svině.

100%

03.11.2014 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Po Zloději blesku to o něco kleslo dolů.
Kniha je čtivá, ale to je asi tak všechno.

40%

03.11.2014 2 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Moje nejoblíbenější kniha.
Chápu že si ke knize nemusí všichni najít cestu.
Já si tuhle knížku naprosto zamiloval, a má pro mě velký význam.
Dodám, že když jsem byl v určitou dobu v nemocnici, tahle knížka mi neskutečně pomohla.

100%

02.11.2014 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Takový průměr...
V některých částích mi styl psaní připomíná profesionála, ale někdy zase jako by to napsala patnáctiletá fangirl Twilight ságy.

58%

02.11.2014 2 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Neuvěřitelná knížka.
Přijde mi, jako kdyby to napsal naprosto zkušený profesionál.
Ale konec byl přímo obřím klišé.
Jinak zde nejsou žádné chyby.

90%

02.11.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nebylo to špatné, ale nebylo to rozhodně ani dobré.
Prvnímu dílu se to nerovná, ani po paty.

53%

10.08.2014 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kontroverzní, šílená ale i geniální.

99%

11.07.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Detektivka s horrorovými prvky, která mi naprosto sedla!

80%

07.07.2014 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Na skoro stejné, ale více rozběhnuté úrovni, než předchozí díly.

40%

07.07.2014 2 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Extravagantní, popsiné, kontroverzní, lehce erotické, naprosto upřímné a DOKONALÉ.

05.05.2015 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Jsem překvapen, jakože dost mile.
Když pominu občasný TRAPNÝ humor a málo úmrtí, když se koná velký boj, je to bez chyby. Autor mi přišel někdy jako strašně vypsaný, takové ty vtípky byly zbytečné. Při menší většině jsem se zasmál, ale následně už jsem to ignoroval, protože mi zbytek přišel spíš uhozený.
Napsané je to čtivě a oproti ostatním dílům, které byly natahované před velkým finále, je výhoda, že je to završení, tudíž jde o něco jiného, než řešení tohohle a tamtoho.
Líbilo se mi to, ale bohužel mě to nepřesvědčilo natolik, abych to označil jako jednu z nejlepších sérií.

78%

11.01.2015 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Je tak těžké udělit knize 4 hvězdy z pěti, když jí tak žeru a plánuji i číst v Angličtině...
Ale bohužel se najdou chyby, které celkový dojem knihu kazí. Ale i tak knihu fakticky zbožňuju. A doporučuju.

87%

08.01.2015 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Je to bezpochyby úžasná, čtivá a velicí zajímavá kniha.
Až do konce netušíme, co se vlastně stane a co spočívá za tím vším, co se v knize odehrálo.
Jak už jsem napsal, je to skvělé, nicméně něco mi u toho chybělo. Například nějaký šok na konci, nebo něco, co člověku vyrazí dech... Mohlo se z toho možná víc vytěžit.
I když je kniha hodně silná, člověk se nenudí... Je napsaná vážně dobře.
Jsem spokojen a čtení jsem si užil, maximálně. Těším se na další knihy autorky a uvidíme co mi nabídnou.

93%

30.12.2014 4 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

Nápad je jakžtakž fajn, ale provedení vůbec.

10%

24.12.2014 odpad!

Kočičí gen Kočičí gen Thomas Brezina

Má to svoje výtky, ale líbilo se mi to. Je to takové příjemné oddychové čtení, ale jelikož je styl psaní dětský a autor pracuje s "ostřejšími" frázemi, možná je to na mladší děti příliš nevhodné.

60%

13.12.2014 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Styl psaní - To je to jediné, díky čemuž jsem knihu dočetl.
Proč? Protože nevím, který debil dělal anotaci, ale prozradit 200 stránek děje, který se neuvěřitelně vleče a v určitých místech i pokulhává, je docela k ničemu.
Nápad to má skvělý, ale provedení je hrozné.
Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí, někteří byli naprosto nedostatečně vykreslení a celkově jsem se u knihy nudil.
I tak, zde byly části, které mě bavily a díky kterým dávám právě:

36%

11.12.2014 1 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Pro mě se jedná, o příjemný oddychový příběh, který neurazí a naopak si ho užijete. Občas se možná pousmějete, ale ve výsledku si knihu užijete. Hodnocení je nižší, protože mě kniha někdy nudila a protože si chci nechat rezervu, na další díly.

70%

06.12.2014 3 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Na pomezí prvního dílu.
Má to chyby, ale pan Fukuda ukázal, že né vždy musí být zásadně pokračování horší.
(PS: Rozhodování mezi třemi nebo dvěma hvězdičkami, bylo vážně kruté.)

75%

29.11.2014 3 z 5

Mlha Mlha Rob MacGregor

První polovina byla vážně skvělá; už kvůli tomu, knihu můžu doporučit.
Druhá mě upřímně řečeno nezaujala. Nicméně, doporučit vám jí mohu...

60%

28.11.2014 3 z 5