Costanzo Costanzo komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Na knihy Chrise Cartera musíte mít tak trochu žaludek, protože je pověstný tím, že opravdu zachází až do nechutných detailů. Předem je tedy nutno zmínit, že tato série se nehodí pro čtenáře zvyklé na klasické thrillery nebo pohodové čtení. Naopak se připravte na notnou dávku brutality. Jednotlivé kapitoly jsou krátké, plné napětí, strhujícího děje a nejste schopni knihu odložit. Pokud bych tento příběh měla shrnout v jedné větě, pak řeknu: „Zvrácené, morbidní, šílené, ale přitom naprosto geniální.“ Série s Robertem Hunterem se pro mě stala drogou. Vedle Carterových vrahů jsou ostatní zabijáci opravdu břídilové. Autor nejen studoval masové vrahy a navíc má i poměrně zvrhlou fantazii, ale je obdařen i neuvěřitelným talentem k literární tvorbě. Tato kombinace je opravdu smrtící a připravte se na pořádnou jízdu. S každou další knihou je to čím dál lepší a já otevírám Sochaře smrti.

31.07.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

"Vím, co tě k smrti vyděsí..." myslím, že tahle věta vypovídá dost o tom, co můžete od knihy očekávat. Po přečtení pár stránek mne přešla chuť úplně na všechno....Carter je pověstný tím, že svým čtenářům opravdu dává zabrat. Tato kniha není procházkou v růžové zahradě, ale notnou dávkou brutality a surovosti. Popis jednotlivých vražd je tak ohavně reálný, že si říkáte, jestli má autor tak zvrácenou fantazii...nicméně je nutno podotknout, že Carter se jako člen týmu soudní psychologie setkal s pěknou sbírkou masových vrahů a viděl jejich zvrácené duše...proto ten skvělý děsivý a reálný popis. Nicméně tohle je přesně ten šálek kávy pro pravé fandy krimi, za mě topová série s Robertem Hunterem.

22.05.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Asad je naprosto úchvatný, tolik vtipných komentářů a sarkasmu jsem v detektivce ještě nezažila, výborně se s Carlem doplňují. Občas je i dobré malé odlehčení v knize plné brutality a lidské tragédie. Děj je vyprávěný ve dvou rovinách, jedna je příběh vyšetřování a druhá příběh oběti. Představa o tom být 5 let zavřená v jakési díře byla děsivá a nepředstavitelná. Vynikající kniha!

10.09.2018 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Příběh Modré je od začátku fascinující - plavba na jachtě, večírky, bezstarostnost, volnost, svoboda, koktejly, pláže...ocitáte se přímo v centru dění, cítíte, jak vám slunce hladí kůži, jak vám rum stoupá do hlavy, jak je krásné a osvěžující skočit do průzračné vody, jak se vám sůl lepí na kůži, jak vám vítr čechrá vlasy a jak se vrháte vstříc neznámým obzorům. Tento pocit vás ukolébá s tím, že neexistuje nic jiného než svoboda. A právě v tento okamžik vás autorka vyvede z omylu...Najednou se ocitnete úplně v jiném světě aneb jak se z krásné romantické a bezstarostné plavby stává děsivá noční můra. Cítíte to napětí a najednou si uvědomujete, že jste na lodi, která má jen několik metrů a není kam utéci. Jste na širém moři, v dohledu žádná pevnina, nemáte žádné soukromí, není se kam schovat a hlavně nevíte, co máte od druhých čekat. Chcete vrátit ten nádherný pocit, kdy život byl bezstarostný, ale nemůžete. Nejde to. Už ne. Velmi vydařená kniha - pohodové čtení na straně jedné a mrazivý nádech tajemna na straně druhé, což se vzájemně krásně doplňovalo. Za mě super.

06.07.2019 5 z 5

Dokonalý život? Dokonalý život? Šárka Šišková

Dokonalý život? je rozdělen na šest samostatných částí, které jsou doplněny akvarelovými ilustracemi. Příběh se odehrává v období patnácti let, kdy sledujeme, jak se jednotlivé postavy vyvíjejí. Jsme svědky jejich přešlapů, jejich rozhodnutí a jejich „dokonalého“ života. Velmi se mi líbilo prostředí, do kterého je celý tento životní příběh zasazen. Ať už se jedná o pobřeží krásného Chorvatska nebo chaotického přelidněného Hong Kongu. Autorka popisuje krásu tamního života a vzhledem k tomu, že právě v Hong Kongu prožila většinu roku 2018, příběh je plný autentičnosti a vy máte při čtení pocit, že jste se ocitli na výjimečném místě. Věrohodný příběh plný dramatičnosti, který se může přihodit komukoliv z nás. A Šárka nám touto knihou ukázala, že nemáme hledat dokonalý život, protože ten, který žijeme může být jednoduše jen obyčejně krásný.

01.10.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza opět zazářil. Čtivé, svižné, akční, ten konec mne upřímně celkem dostal a nemám na mysli odhalení vraha, ale co se skrývalo pod "maskou" a co bylo skutečným motivem. Představovala jsem si cokoliv, ale tohle tedy určitě ne, takže na Bryndzu celkem hluboká myšlenka a je vidět, že s každou knihou se "vyvíjí". Fandím mu. No a co se Eriky týče, tak se vlastně divím, že ještě funguje, chtělo by to taky trošku krásy a lásky do toho soukromého života, už by si to zasloužila, co myslíte pane Bryndzo?

26.03.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

K přečtení knihy mě inspiroval film, který se mi moc líbil a ze zkušenosti vím, že kniha je mnohem lepší. Hodnotím na výbornou! I když teda s fyzikou jsem hodně zápolila, na to nemám buňky :) každopádně velmi krásný příběh s notnou dávkou humoru a sarkasmu, úvod knihy "Jsem v prdeli" naprosto famózní. Hrozně mě to bavilo, hlavně fakt, že Mark dokáže rozebrat MAV, složit různé přístroje, přežít naprosto všechno nebo vypěstovat si brambory na Marsu, to je jen hlavní výčet toho všeho. Hláška "Poletím jak Iron-man" mě rozsekala a doufám, že se nezačnu někde tlemit v obchodě, když budu kupovat brambory :D

27.10.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo opět ukázal, že umí. Bravurní příběh, strhující děj a krásné zakončení. Co víc si přát? Pro mě je Nesbo Bůh severské krimi. Doporučuji

16.09.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák je prozatím nejlepší kniha ze série Harry Hole. V této chvíli, kdy tento komentář píši, jich mám v sérii už 11, takže si myslím, že to dokážu porovnat. Co se samotného Harryho Holea týče, bravurní postava se sklony k alkoholismu. Byla jsem touhle knihou tak nadšená, že jsem idiot zašla na film do kina. Naprostý brak, nadávala jsem celou cestu domů, jak někdo může takhle mistrovsky zkazit (to je ještě krásné slovo) tak vynikající knihu!

28.08.2018 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Povznesení je kniha, která má pouhých 144 stran, což je u Kinga velmi neobvyklé, neboť poměrně často zápasíme s cihlovým vydáním, takže toto jsem brala jako příjemné zpestření. Kniha má celkem 6 kapitol s příhodnými názvy a k mému úžasu jsou kapitoly odděleny ilustracemi. Celkově má kniha pěkný jemný design s fontem většího písma. A to jsem si myslela, že mě u Stephen Kinga již nedokáže nic překvapit. Jednotlivé postavy byly pěkně vykresleny, i když jsme neměli dostatek času se s nimi seznámit. Sledujeme krásný příběh o začínajícím přátelství, které má jen omezenou životnost. Tento malý kolektiv přátel spojuje slib mlčenlivosti. Prožíváme se Scottem poslední okamžiky a závěr knihy je naprosto zdrcující. Krásný, a přitom smutný zároveň. Ještě u žádné Kingovy knihy jsem najednou necítila tolik emocí. I když je Stehen King označován jako Mistr hrůzy, zde opět ukazuje, jaký má talent pro literární tvorbu a že dokáže psát i o vážných tématech, nejen děsit lidi k smrti.

29.09.2019 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha mě po prvních stránkách okamžitě vtáhla do děje. Příběh je vyprávěn z velké části z pohledu Sayer, z menší části pak z pohledu oběti. Tyto vsuvky jsou do knihy vhodně zakomponovány a dávají nám nahlédnout pod pokličku lidského utrpení a strachu. Celou dobu mě příběh držel v naprosté pohotovosti a já se nemohla odtrhnout od knihy. Něco tak výborně napsaného jsem dlouho nečetla. Strhující děj plný nečekaných zvratů, oči přibité ke knize, otáčíte stránku za stránkou a přestanete úplně sledovat čas. Zápletka, kterou vymyslela autorka do sebemenších detailů, stojí na pevných propracovaných základech. Temný thriller se závratným tempem s velmi výraznou hlavní postavou, který musíte dočíst za každou cenu. Oceňuji krátké výstižné kapitoly a fakt, že i když má kniha přes 400 stránek, nenašla jsem žádná hluchá místa. Autorka si mě navíc podmanila energickým vyprávěním, které tuto knihu povzneslo mimo hranice klasického thrilleru a já netrpělivě očekávám druhý díl. Výjimečný debut.

28.09.2019 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Dlouho jsem nečetla něco tak mistrovsky napsaného. Vraha odhalíme na třetí stránce, což pro mne bylo naprosto nečekané. Od té třetí strany se to rozjede takovým způsobem, že máte vykulené oči a hltáte každou kapitolu. Bravurní příběh o tom, jak legendární sériový vrah zvaný Řezník naprosto ošálil celý svět a byl aktivní přes 30 let. Neuvěřitelné a místy opravdu nechutné, nicméně tomu aspoň říkám krimi.

22.04.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

K přectení této knihy mne inspirovalo poměrně vysoké hodnocení k počtu komentářů. A musím říct, že kniha naprosto předčila mé očekávání. Na začátku jsem měla trochu problém se začíst, je to nové, takže seznámení s postavami bylo náročnější, nicméně pak se to rozjelo. Strašně se mi líbilo přeskakování do několika dějových linií, kde každá z nich souvisí s případem. Závěr strhující, musela jsem to dočíst za každou cenu, i když jsem už přestávala vidět. To je u mě co říct. Plný počet a otvírám Sovu.

30.03.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprosto úchvatná kniha. Pravda nebo lež? V některých pasážích mi běhal mráz po zádech a nikdo by mě tam nedostal ani za zlatý prase. Nápad kamaráda, že pojedeme na 3 dny na výšlap Roháče mi po přečtení této knihy připadl dost ujetě.... kniha stojí za přečtení, ale zůstaňte radši jen u toho čtení ;-)

03.01.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha Andělé smrti je napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller, který vám přibije oči ke knize. Celý příběh je vyprávěn v er-formě a sledujeme dvě linie: první je vyprávění z průběhu vyšetřování a z pohledu Lottie, ta druhá pak z pohledu Katie, její dcery. Tento příběh je protkaný vsuvkami z dávné minulosti, které byly do knihy vhodně zakomponovány a říkají čtenáři pouze to, co v danou chvíli potřebuje vědět. Tyto vsuvky nám dávají nahlédnout do temné minulosti staré přes 40 let. Jsou nejen nechutné, ale také popsané do detailů, které byste ani číst nechtěli. Kontroverzní téma zneužívání malých dětí knězi mě zvedlo ze židle. Vlci v rouše beránčím.... je to opravdu výživná kniha a u čtení jsem tajila dech. Nemohla jsem se odtrhnout a za každou cenu jsem knihu musela dočíst ještě tentýž večer. V knize jsem nenašla žádná hluchá místa, příběh je nabitý akcí, napětí se stupňuje, závěr graduje, čtete s vykulenýma očima navrch hlavy a čekáte grandiózní závěr. A ten skutečně přichází, i když happy endu se nedočkáte....

12.01.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tento autor mi byl doporučen kamarádkou a vzhledem k tomu, že má dobrý vkus na knihy, šla jsem do toho. Nechápu, že jsem se o této sérii nedozvěděla dříve! Začátek knihy hned obrovská nechuťárna, Hunter velkej sympaťák, příběh frčí celou dobu, kapitoly tak akorát. Musím říct, že tak dobré krimi jsem dlouho nečetla. Strhující, poutavé, zápletka vykreslena bravurně! Za mě Cartera tímto okamžikem přidávám mezi své oblíbence a smekám Mistře.

26.04.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

To byla skvělá jízda. Inspirovalo mne špatné hodnocení čtenářů, to si vždycky říkám, že do toho půjdu a přesvědčím se sama. Závěr? Jdu proti proudu a hodnotím na výbornou. Skvěle napsáno, výborný nápad minulost spojit s přítomností, děj plný akce a napětí, rozhodně jsem se nenudila. A ten konec stál fakt za to, nečekala jsem, že v těch krabicích má takové věci...i když po tom prstýnku mě to mohlo napadnout. Paráda!

25.03.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Rakerovky prostě jedou! Další naprosto geniální díl. Čtete a nedokážete se odtrhnout, což umí málokterá detektivka. Autor je pověstný tím, že děj zasazuje do naprosto děsivého prostředí, tady je to třeba opuštěná a zavřená stanice metra. Při popisu jednotlivých pasáží vám stojí chlupy na rukou a mrazí vás v zátylku, tam by člověk normálně fakt nevlezl brrr. Konec bravurní, nechala jsem se zmást a to jsem ostřílený krimi fanda. Jedinečná série, která stojí za přečtení!

12.12.2018 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Deaver opět nezklamal. Mám všechny série s Lincolnem Rhymem a musím říct, že patří mezi mé topovky. Knihy se výborně čtou, napětí se stupňuje, není to překombinované a ten závěr WOW. Můj oblíbený Hodinář opět na scéně. Doporučuji celou tuto sérii, stojí za přečtení.

14.11.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Když píši tento komentář, mám už přečtenou celou sérii včetně poslední knihy Selfies. Vzkaz v láhvi řadím mezi nejlepší knihu s Carlem. Nedokážu pochopit, jak někdo takhle mistrovsky spojí temný a mrazivý příběh s notnou dávkou vtípků a sarkasmu. Carl a Asadem prostě jedou a je to zábavné. Rose se taky zřejmě vyskytla ;-) Na jedné stránce se tlemíte jejich komentářům, na druhé vás mrazí v zátylku a ježí se vám chlupy hrůzou. Nedivím se, že tato kniha byla několikrát oceněna. BRAVO

10.09.2018 5 z 5