claudiecarmen claudiecarmen komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Právě jsem dočetla zlodějku knih a myslím, že ještě dlouho, velmi dlouho bude trvat než mi oschnou slzy. Mám ji půjčenou z knihovny, ale tato knížka má už své místo v mé knihovně. Pro mně jedna z nejkrásnějších, kterou jsme četla.

19.06.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem.

02.08.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná kniha o přátelství a lidskosti. Nezdá se mi vhodné hodnotit jaký byl konec nebo začátek .kniha je přesně taková, jakou ji chtěl autor mít. A přesně taková je úžasná.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

zcela souhlasím s anotací knihy. Povídky pana Čapka jsou opravdu skvostné - to je to pravé slovo. Myslím, že pokud povídky někdo nepochopí, neměl by je hodnotit. Vypovídá tak sám o sobě a ne o povídkách.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Poprvé mě paní spisovatelka naštvala. Takové počtení, strhující příběh, nemohla jsem se odtrhnout a najednou konec. Uprostřed příběhu konec. Chci pokračování.......

13.08.2019 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Jedním slovem super. I když zdaleka nepatřím do cílové skupiny čtenářů( jak jsem se dozvěděla níže), kniha se mi víc než líbila. Vřele doporučuji čtenářům všech věkových skupin.

02.06.2017 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

První kniha, kterou jsem od pana Murakami četla a určitě ne poslední. Jeho styl psaní je pro mě něčím novým, ze začátku jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mně, ale s každou přečtenou stránkou jsem byla stále více lapena do příběhu. Příběhu zcela nevšedního, popisovaného tak čtivě, že jsem se musela nutit odložit knihu a jít spát. Stále jsem četla a četla, ale bohužel to největší tajemství(pro mě největší) nebylo odhaleno. Za mě 5 hvězd a těším se na další knihu. I když doporučit paušálně nelze. Tohle se nebude líbit všem, ale to určitě není spisovatelův záměr.
Ale doporučuji velmi.

01.04.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha je napsána s takovým citem jako by to spisovatel sám prožil. Nádhera. Příběh o lásce nevšední a opravdové.

13.03.2016 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Krásná kniha. Poutavý děj. Těším se na další knihu od Lucindy Riley. Doporučuji.

05.01.2016 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Netřeba komentovat, je třeba přečíst......

09.09.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Já jsem tedy bohužel viděla napřed film, a to několikrát. Myslela jsem, že nikdy nenajdu odvahu přečíst knihu a našla jsem. Kniha je napsaná tak neuvěřitelně lehce, moc mě mrzelo, že jsem věděla jak to dopadne. Pan Forman knihu tak mistrně zfilmoval, že jsem každou stránku knihy viděla před sebou. Klobouk dolů před knihou i před filmem.

13.08.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bylo mi upřímě smutno, když jsem četla farmu zvířat. Doba tak podobná nedávné minulosti. Orwel ji napsal ještě před vznikem socialistiského státu u nás a já bych řekla, že popisuje naše dějiny od roku 1948.

05.04.2016

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Krásná kniha, už druhý den ve mně doznívá. Musím na Charlyho stále myslet. Jako bych byla s ním. Doporučuji.

12.02.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha z mých nejoblíbenějších. Už jsem ji mnohokrát četla a ještě mockrát budu:-).

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Není nutno komentovat. Nutno číst.

04.02.2019 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Moc hezky napsaná kniha. Na anglické wikipwdii jsme se dočetla, že spisovatel neměl v úmyslu psát o autistovi. Nejde o žádnou konkrétní poruchu. Ale vše na to ukazuje.-). To jen tak pro zajímavost.
Knihu rozhodně doporučuji.

07.09.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

úžasně napsaná kniha. Druhá světová válka zase jinak než nám byla prezentována. Z pohledu dospívajících lidí ze dvou stran barikády. Krásný příběh.Kniha ve mě zanechala nesmazatelnou stopu. Určitě si ji za nějaký čas přečtu znovu.

06.02.2016 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Měla jsem tu čest být na besedě s paní Bezdíčkovou. Vždycky jsem si přála setkat se s někým, kdo přežil hrůzy koncentračního tábora. Myslela jsem, že bych měla spousty otázek, chtěla jsem se ptát a povídat si. Po besedě jsme dostali prostor na dotazy a mně bylo stydno se ptát - najednou jsem neměla otázek, bylo řečeno vše. Jen jsem byla schopna předat kytičku, kterou jsem si pro setkání připravila a přes slzy, které mi tekli proudem ještě asi dvě hodiny - poděkovat, za její povídání. Četla jsem spousty příběhů lidí, kteří prožili a přežili holokaust- Všechny mají společné jedno. To vyprávění je zcela bez emoční. Jako by popisovali naprosto běžnou věc. S paní Bezdíčkovou byl natočen dokument Neznámí hrdinové Erika Bezdíčková. Koukněte. Kdyby měl někdo zájem poslechnout přímo tu besedu, byla pořízena nahrávka, mohu poslat odkaz.

04.01.2020 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Skvělý způsob, jak nezapomenout na naše dějiny
.-)

08.02.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Moc hezky napsané, milé i moudré. Určitě si přečtěte.

21.04.2016 5 z 5