claryssa claryssa komentáře u knih

To nechceš! To nechceš! Honza Hlaváček

Tak musím říct, že jsem čekala něco jiného. V rámci plánování svatby jsem knihu pořídila za účelem ucelení si celkového obrázku o co opravdu nestojím a proč, nějaká doporučení z praxe. Místo toho jsem dostala do ruky knihu, která se četla dlouho a blbě, přes slzy smíchu a záchvaty smíchu, ale obrázek o tom, co nechci se mi udělal docela kompletní. Dospěla jsem k závěru, že se na své svatbě zcela obejdu bez: harantů - aka ZP, alkoholu (a to zejména tequily), bazénu, přípitků, flambování, dražby čehokoliv, kytky (obzvláště té muzikantské), vypouštění čehokoliv, snad kromě "zetpéček" do přírody, poznávacích her - které jsem beztak dávno zakázala, ale chtějí je všichni ostatní, cheesecaku s lesním ovocem a želatinou, židlí po dvou na sobě za závěsem, kamarádů v kapele, gratulací, prvního tance s opilým nastávajícím, únosu nevěsty, dárků, pole dance tyče, dálničních známek na předním skle, kamarádů ze střední, rodiny i ženicha. A vůbec na to asi kašlu a koupím si za ty prachy radši barák na Maledivách. Dlouho jsem se takto nezasmála. Styl psaní je zcela čtivý a krásně vše doplňují výrazy v hantecu. Jsem nadšená.

19.05.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Klenot české literatury

05.02.2020 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Skvělé, jako vždy. Dokonce jsme se konečně dočkali, že Mercy nepotřebovala Adama a smečku k tomu, aby ji přispěchali zachránit. Ale musím podotknout, že mi dost vadil výběr jmen pro vedlejší postavy: Jim-James-John, Chad-Char, Corban-Carson, Catherine.. Kdo se v tom měl vyznat? Trocha různorodosti by určitě nebyla na škodu :)

05.04.2018 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Otázka: Nevzpomínáte si někdo, jak se jmenuje to bojové umění, co Mercy ovládá? Nemůžu to, krucinál, najít.

05.03.2018 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Zhruba uprostřed této knihy se nachází nejlepší strašidelná scéna, jakou jsem kdy četla. Opravdu jsem se bála, a to jsem ji četla ráno, při denním světle, v autobuse na cestě do školy. Skvěle popsané, ježily se mi z toho chlupy, vážně. Autorka dokázala vytvořit záporáka, jež naháněl při pouhé zmínce strach. Nemůžu nic, než chválit až do nebe. Mercedes Thompsonová se pomalu ale jistě stává jednou z mých nejoblíbenějších ženských postav. Btw, #TeamAdam

01.03.2018 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Charley Davidsonová je společně s Catherine Crawfieldovou nejlepší ženská postava, s jakou jsem kdy měla tu čest. Ale doufám, že tohle není konec! Pátý díl s řádným zakončením a můžu v klidu umřít.
EDIT: Děláte si srandu, že je napsaných už 12 dílů, který vychází už od roku 2011 a my nedostaneme ani mizerný pátý díl, protože se nakladatelství kvůli "malému zájmu" rozhodlo sérii přestat vydávat? No to snad ne!

25.01.2018 5 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Tohle potřebuju! Kdyby měl někdo odkaz na pdf, prosím o podělení se :)

14.01.2018

Král Král J. R. Ward (p)

Stejně jako u první knihy, a vůbec, co se týká Wratha a Beth - autorka to s nima neumí dobře zakončit. Začátek a prostředek skvělý, ale finish se vždycky horzně rychle odbyde. Těžko říct, jestli k nim má autorka tak hluboký, nebo nulový vztah, že jim za každou cenu a co nejrychleji dopřeje happyend. U ostatních postav se příběh plynuje odvíjí, jemně zakopává o připravené zápletky a končí buď neurčitě, vcelku dobře, nebo tragicky. Zato Beth s Wratem mají všechno až nepřirozeně uspěchané. Hádky i usmíření, zápletku i rozuzlení. Vždycky se na ně dva tak těším a vždycky jsem zklamaná. Ale i tak se jedná o další skvělý výtvor, který nezůstává v pozadí, bohužel se ságou ani příliš nezahýbe.

14.01.2018 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Skvělá kniha:) Poutavá, zajímavá, dobrý styl psaní.. spokojenost. Už se pouštím do druhého dílu!:))

10.06.2015 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Tak to-je-bombasticky ukončená série! Brečela jsem, byla jsem naštvaná.. (nebudu spoilovat, ale co četli asi ví, proč:) prostě.. Cassandra je úžasná spisovatelka a doufám, že vyplodí ještě něco podobnýho, protože bych si o rozhodně přečetla!:))♥

13.05.2015 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Příšerná, příšerná kniha! Vážně si autor nemohl vybrat nějaké jiné téma, než úmyslné útočení na lidské city, aby ho neuspokojené puberťačky milovaly a schválně si ho kupovaly? Nevím, co je na knize romantického, vážně ne.. Rozhodně mi nesedl styl psaní a téma, jak už jsem uvedla, jakbysmet. Z hecu jsem začala číst a nedočetla jsem, nehorázná blbost..
Navíc už je to strašnej kýč a JG už bude mít vždycky prachy z TFIOS. Tleskám..

21.04.2015 odpad!

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

U plnění se hrozně nasměju a jsem ráda, že jsem si ji koupila:) Občas je mi škoda ji ničit, ale přece jenom, každá kniha má svůj účel a tato má účel - zničit!:)):D

19.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Měla jsem v plánu si přečíst, ale když se z toho stalo druhý Hvězdy nám nepřály, změnila jsem názor..,))

11.04.2015

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

První knížka, o které říkám, že film je lepší:))

11.04.2015 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Zklamalo mě, že to nebylo o Bennetovi a Chloe, ale Maxovi a Sáře. Těšila jsem se na pokračování o nich dvou a ono nic, takže se mi četla pomaleji..,)) ale jinak super:)

15.11.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Knížku jsem úplně hltala, přečetla jsem ji za víkend, ani ne. Super, těším se na druhý díl!:))

15.11.2014

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jelikož jsem viděla první film, postavy už jasně vidím, což nemám ráda, ale rozhodně toho nelituju..:)) Michael Clarke Duncan byl prostě dokonalej a nic víc asi říkat nemusím:)) Nemám ráda knihy, které úmyslně útočí na lidské city jako TFIOS, ale tohle je něco jiného. Není to o rakovině, ani o ničem jiném už ohraném a milionkrát napsaném, ale odsouzenci na smrt, to jsem ještě neslyšela..,)) Prostě úžasná knížka a film..'))

15.11.2014 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Už první kapitola mě odradila, když se všechno hrozně táhno, nic se neobjasnilo a hlavně jak se hlavní postava počůrala.. Knihu nemůžu hodnotit, protože jsem ji nedočetla, ale nelíbila se mi a druhý díl si taky nepřečtu..,))

15.11.2014

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nesnáším, když se z filmu odkrouhnou některý části a shodou náhod jsou to podle čtenářů ty nejlepší. Ale v téhle sérii mi to bylo víc než jen vítané..,)) Omlouvám se fanouškům, ale já jsem to prostě přečetla jen proto, že jsem měla absťák z nedostatku knížek na čtení,))

14.07.2014

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bože, krásná knížka..! Prostě úžasná četba, malí sourozenci ji taky milují a já se můžu jenom přidat..:'333

14.07.2014