ciniminisek

VykoupeníVykoupeníLauren Kate

Kniha čtivá,pěkný příběh,dojemný i slza ukápla. Dávám 5 hvězdiček za příběh,za napsání,za emoce jaké kniha u mě vyvolala.ALE konec mě velmi zklamal, dopadlo to happy endem a jsem za to ráda, ale takhle to být nemělo.

První kniha, která mě donutila napsat spoiler !!!

SPOILER!!!!!!!!! Ne, ne a ještě jednou NE. Proč proboha se 6 tisíc let (možná víc ) nostalgicky za něčím honí a když to mají tak o to přijdou? Nic si nepamatují, neví o sobě, že je mu povědomá? Co to má jako být. Několik jejích smrtí musel přetrpět aby mohl být konečně s ní a teď ani neví kdo to je? Teď je smrt nakonec už navždy rozdělí ? Nelíbí se mi konec, je krásný, romantický a dojemný, ale takhle to už od první knížky dopadnou nemělo. Jsem velmi zklamaná. Franceska s učitelem= manželé, jsou spolu i v nebi, Shelby a Miles=jsou spolu , proč oni museli jít touto cestou? Nelíbí se mi zakončení a jsem vážně naštvaná. Teď lituji, že jsem si knihu zakoupila. Epilog?? Co to jako mělo být ? Dvě hlavní postavy, které se táhnou ve 4 dílech a oni jsou na konci na prvním rande? Co je s Camem? To nikdo neví. Kdo byl jeho nastávající co Lucinda se snažila zjistit po celý díl? Proč to Lucindu k němu tak táhlo? Strašně nevyjasněných věcí. O dalším díle se nepíše, jen nějaký dodatkový, který mimochodem taky nechápu. Valentýnské vydání? To raději vydání jen o Camovi. Jsem strašně nespokojená, nechápu to, naštvaná na Lucy a Daniela, na jejich rozhodnutí, na sebe, že jsem to četla a na Lauren Kate jak divně to zakončila. Vážně nechápu.

24.11.2012

Čarodějnice z Hex HallČarodějnice z Hex HallRachel Hawkins

Knihu jsem měla přečtenou během pár hodin.Ačkoliv už mám pubertální věk za sebou,velmi se mi kniha líbila.Ta pravá láska,nebezpečí,tajemství rodiny a nadaná dívka která má v sobě moc o které neví.Stále se příběhy opakují ale stále mne baví.Dá se v knize najít i pár podobností s jinými tituly. (Akademie Evernight,Tábor Shadow falls).Pokud se vám tyto knihy líbili,určitě se bude líbit i tato.Já doporučuji.

29.08.2012

FináleFináleBecca Fitzpatrick

Další výborně napsaný díl. Není nejlepší ani nejslabší ale stále dávám 5 hvězdiček. Po dlouhé době se mi líbilo i zakončení. Patch je prostě moje srdcovka. V tomto díle mě docela rozčilovala Nora ale nakonec se vše v dobré obrátilo.SPOILER : Škoda jen, že jsem se nedočkala toho žhavého sexu, když si s tou myšlenkou hrají dva díly. :-D

08.12.2012

Na půl cesty do hrobuNa půl cesty do hrobuJeaniene Frost

Zase jsem narazila na skvělou sérii. Mohu doporučit. Od první stránky do poslední se vážně nenudíte.

25.01.2013

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

Pěkný díl, lepší než předchozí. Konec je takový, že si další díl musíte přečíst i kdyby jste nechtěli. V knize je málo překvapení, je tam dost předvídatelných situací, ale příběhu to kupodivu neškodí. Velmi se mi líbily, do příběhu vsazený vtipný "hlášky" nejen nového kamaráda ducha- démona. Dávám plný počet bodů. Obálka je zvláštní, pěkná a ojedinělá.

11.01.2013

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Knihu jsem brala do ruky s tím, že jsem věděla, jaký má konec. Je tak moc opěvovaná, že i slepý by si toho všiml. K tomu jsem četla "Hledání Aljašky" od toho samého autora a já si řekla, že mě nedokáže už nic překvapit.
Jak já jsem se zmýlila...
Není, emotivnějšího příběhu, který znám. Celou knihu jsem četla jedním dechem a přesto, že byla plná sarkastického humoru, který já miluji, víc jak pozvednout jeden koutek úst jsem nedokázala. Všechny, podotýkám, že všechny postavy mi přirostly k srdci a já se s nimi těžce loučila.
Celé čtení, jsem byla nesmírně dojatá a ačkoliv jsem hrozná citlivka, nikdy mě žádná jiná kniha, tak nerozplakala, jako tato. Ovšem, slzné kanálky dostaly zelenou až na konci knihy, dříve vám to J. Green nedovolil.
Ne, já jsem neplakala, já jsem přímo vzlykala. Mé škytavé vzlyky se nesly domem a já se ničila čím dál víc, tím, že jsem poslední odstavec četla stále dokola.
John Green - muž, který si touto knihou získal veškerou mou úctu a kdykoli se podívám na nebe plné hvězd, vzpomenu si na něj.
Omlouvám se za tak málo textu věnovaný této knize, když vím, že si zaslouží mnohem víc, ale já prostě nemám slov...

22.02.2014

Easy?Easy?Tammara Webber

Pěkný román nasycený jednou emoční peckou za druhou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh okořeňuje i vtipná kamarádka Erin. Samotné téma téma knihy, okolo kterého se kniha odvíjí je velmi citlivé a pro ženu obzvlášť. V příběhu je vidět jak někteří mezi námi přemýšlí a co jsou ochotni pro svůj úspěch napáchat. Jsem ráda, že vše v dobré se obrátilo a příběh skončil jak jinak než šťastným koncem. Od začátku čtení emoce se mnou jen cloumali a všude možně mě píchalo nebo svíralo. Přesně tohle od knížky vyžaduji a jsem moc ráda, že Easy to v sobě skrývá. Obálka ač častá, tak stejně krásná. Ochranářského Lucase velmi doporučuji. :-)

26.12.2013

Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Celý příběh se mi líbil. Lehce předvídatelné, ale na kráse příběhu tomu neubralo. Musím podotknout, že to je jedna z mála knih, kde jsem udělala och - v překladu - do háje! Celou dobu si myslíte, že víte kde, co a jak a najednou máte pusu dokořán a kýváte hlavou do stran.

Další postavy velmi chválím. Vtipem nikdy nic nezkazíte a spisovatelka to moc dobře věděla. Po emoční stránce to byl příběh dokonalý. Prvními kapitolami, mě provázel smích, nadále očekávání ze vztahu a lehké šimrání v podbřišku, když k tomu došlo. Smutek, ten se také objevil - na slzy to ale nebylo. Do děje bylo zakomponováno pro nás všechny, jedno citlivé téma. Po dočtení, jsem nevěděla co přesně budu o této knize psát. Trvalo mi celý den, nějaké myšlenky v sobě probudit. Prostě a jednoduše, tato kniha si pozornost zaslouží. Při čtení jsem se cítila, jak na kolotoči. Vím, že když za pár let uvidím tuto obálku, ihned se mi vybaví celý příběh a přesně tak to má být.

09.02.2014

Kolotoč strachuKolotoč strachuJan Vavřík

Pokud bude novácký autor Jan Vavřík pokračovat v tom, co právě začal, věřím, že své fanoušky si najde. Ačkoliv se nejedná přímo o příběh, ale především o převypravování, někde a někomu se to přeci jen děje a bohužel, na světě je takových žen velmi mnoho. A právě nejen z tohoto důvodu titul Kolotoč strachu doporučuji, aby dnešní mladé ženy věděly, čeho se vyvarovat, jak postupovat a hlavně jak přežít. Nic nedokáže poradit více, než osobní zkušenost ze života.

20.07.2015

Zamilovaní anděléZamilovaní anděléLauren Kate

Tak já nevím. Příběhy to jsou určitě pěkné. když jsem dočetla jednu líbila se mi, pak druhou a ta se mi líbila ještě víc. Jen mi to přišlo už zbytečné. Ovšem co mě potěšilo, tak bylo konečně vysvětlení Arrianina tajemství. Kdybych to měla hodnotit, jako dodatek k "Andělům" tak hodnotit nedokážu. Co se mi v knihách velmi líbí, tak jsou vyjádřené emoce, které zmítají i s vámi samotnými a to, se Lauren Kate, určitě povedlo. Také mi to připomnělo, ten nepovedený závěr u Vykoupení, se kterým nesouhlasím a tady, se to opět potvrzuje. Takového neštěstí, bolesti a zklamání a oni, si to pak, stejně nepamatují. Co mě ovšem naštvalo ještě víc, byla opět část s Camem. Už v druhé knize, o něm něco začne a pak nedokončí. Vůbec bych se nedivila, kdyby o něm vydala v budoucnu, samostatnou povídku. To by bylo, asi nejlepší. Dávám zlatý střed, jelikož nevím, jak jinak to ohodnotit. Plný počet si to zaslouží, ale už z principu a zklamání nedám. Méně než tři hvězdy také ne. To by bylo nefér. prostě musíte posoudit samy.
Jako negativum musím ještě připsat, zbytečně přemrštěnou cenu. Dala jsem za ni přesně o 50,-Kč méně, než za finálový díl celé série Andělé. prostě tahání peněz z lidí.

02.03.2013

Krásná katastrofaKrásná katastrofaJamie McGuire

Ano, ano a ještě jednou ano. Kniha je výborná. Skvělý příběh, vtipné postavy, erotika, romantika. Bylo pár okamžiků, kdy jsem nad Abby nebo Travisem koulela očima, ale po pár stránkách bylo vše odpuštěno. Já určitě doporučuji a jsem zvědavá na další dílka, této spisovatelky.

28.05.2013

PřízrakPřízrakJo Nesbø

Knihu doporučuji především milovníkům detektivek, kteří v tomto žánru mají už něco načteno. Začínající čtenáři krimi žánru, by mohli mít problém s tím, že už žádná jiná kniha jim nebude dost dobrá. Věřte, že Jo Nesbø a jeho Přízrak, se stane jednou z nej, kterou v knihovně máte. Jedna z mála detektivek, kdy je úplně jedno, že víte konečného vraha, protože jste u čtení byli tak uneseni, že knihu vezmete do ruky zas, a to ne jednou.

12.10.2014

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdKerstin Gier

Tento díl i samotná série, je prostě dobrá. Postavy nejsou přehnané a ufňukané, prostředí bylo dobré a cestování v čase prostě paráda. Styl psaní bezvadný, knihu otevřete a pak se snažíte jí zavřít až u poděkování. Příběh vás strhne a vy nemůžete přestat číst, a tak to má být. Obálky jsou naprosto úžasný, tak jako kniha. Šitá, široká, tvrdší papír, velké písmo. Nemám příběhu, ani samotné knize co vytknout. Musím ještě pochválit nakladatelství Cooboo, jelikož jsem od nich nečetla ještě, žádnou špatnou knihu,

27.03.2013

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Nádherná knížka.Vyvolala ve mě tolik emocí,až jsem se divila.Určitě lepší než první.Za její ukončení bych vraždila,do dalšího dílu se dávám okamžitě.Dávám 5 hvězdiček,kdybych ale mohla,dám jich klidně 50.

16.09.2012

Město ze sklaMěsto ze sklaC. Clare (pseudonym)

Tato spisovatelka je důkazem toho, že se díl od dílu lepší jak v psaní tak ve vymýšlení samotného příběhu. Určitě to je nejlepší z celé série.

12.02.2013

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Tento díl se mi líbil nejméně.Dávám velmi slabé 4 hvězdičky.Konec,byl pro mě,velkým zklamáním.Ne tím co se odehrálo v minulosti i nadcházejících 20ti letech,ale tím,jak byl konec napsán.Ten dle mého autorka trošku nezvládla.V jednom mě ale tenhle díl utvrdil,v tom,co jsem si myslela už od prvního dílu.Že hlavní hrdinka je sobec bez vlastního názoru.Jak trilogie dobře začala,tak špatně skončila.Jediné co mohu kladného k této knize říct,je to,že jsem se od ní nedokázala odtrhnout.To,co si autor přeje,se splnilo.Jaké z toho mám pocity,je už vedlejší a že jsou rozporuplné.Příběh dobrý,ale celkový dojem už takové hodnocení ode mě nedostává.Z dobrého nápadu,vzniklo několik rychlokvaškových stránek,aby byl čtenář co nejdříve uspokojen.nejdříve,ale ne,nejlépe.Čtyři hvězdičky za upoutání mé pozornosti a soucítění s některými postavami.

Pro čtenáře co rádi vyjadřují své emoce,do komentářů.
CHÁPU,ŽE SE POTŘEBUJETE Z KNIHY VYPSAT,ALE UVĚDOMTE SI,ŽE HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE JSOU OD TOHO,ABY ČLOVĚK ZJISTIL,JAK SI KNIHA STOJÍ U LIDÍ.ZDA SE VYPLATÍ JI ČÍST,ZDA SE DO NÍ POUŠTĚT.NE ABYCH PO DVOU PŘÍSPĚVCÍCH,ZJISTILA PŮLKU DĚJE NEBO JMÉNA LIDÍ,KTEŘÍ ZEMŘOU,ČI CO ZASÁDNÍHO HLAVNÍ HRDINKA PODPOŘILA.

17.09.2012

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Tak přesně u téhle knížky jsem udělala och!!Přesně je to typ knihy,kdy čtete,stránkujete a strašně se divíte,že už jste na konci a není nic ke čtení dál.Strašně se těším na další díl.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila,tak jako její kamarádku.Charlotte mi nesedí a asi i nikdy nesedne.Prostě láska jako všude jinde.Velká láska-žárlivá bývalka.
Jediné co mi čtení znepříjemňovalo bylo to,že byla velmi podobná jména v rodině.Musela jsem si párkrát jméno přečíst aby mi dotrklo,o kom,že je vlastně řeč.

05.09.2012

Bitva o Hex HallBitva o Hex HallRachel Hawkins

Nejlepší díl ze všech. V příběhu bylo napsáno přesně to, co od knih vyžaduji. Dokonalí konec, výborné hlavní postavy. Příběh doporučuji a autorce děkuji za krásnou sérii.

09.01.2013

Boj o trůnBoj o trůnAmanda Hocking

Tak tenhle díl, mě zvedl ze židle. Několik měsíců čekám na poslední díl, aby konečně mohli být moji favoriti spolu a ono ejhle. S volbou vážně nesouhlasím. Měla jsem nutkání knihu zavřít,. Ještě když jsem si vzpomněla na první díl, jak to bylo krásné.... Pak se objevila dívka jménem Mia a bylo mi vše jasné. Nakonec jsem se donutila knihu dočíst a jelikož jsem hrozný cíťa, tak si mě spisovatelka získala zpátky. Jasně s její volbou, co se týče partnera nesouhlasím, ale zakončené to je pěkně. Za povídku jako bonus, dávám velké plus. Celá série je výborná, bohužel kvalitu prvního dílu, tento nemá.
BTW: Ještě k hlavní hrdince, v tomhle díle mě vážně vytáčela. Sebevědomí není na škodu, ale to její mě vytlačovalo z místnosti. Půlku dílu mi lezla krkem.

13.04.2013

Jsem zlomenáJsem zlomenáTahereh Mafi

Tenhle díl mě vážně nebavil. Samé zdlouhavé popisování, trapné myšlenky a fňukání od Juliette. Ne, vážně ne. První díl mě ohromil a byla jsem z něj nadšená. Druhý mě těžce zklamal. Pořád jen fňukala, strašně málo monologů a když už nějaký byl, tak byl přes několik stránek, protože za každým slovem (které bylo na můj vkus zbytečně moc, dáváno třikrát, až to ztratilo své kouzlo) měla zdlouhavé a pořád dokola opakující se myšlenky. Hlavní hrdinka byla tak moc zadepkovaná, až mi to rvalo všechny buňky v těle. Team Adam nebo Aaron? Ani jeden, žádný z hochů neměl dostatek prostoru. Pořád se to točilo kolem Jul. Málo prostoru pro kluky, pro sektor 45 i podzemí. Celkem nic jsme se nedozvěděli, až na jednu novinku ohledně Adama. Další protahující díl, co svou nudností lidi akorát mučí. Tohle bylo pro mě velké zklamání.

28.11.2013

Za zrcadlemZa zrcadlemAlina Bronsky

Juli Retemi, náctiletá studentka prestižního lycea. Spisovatelka se na této postavě velmi vyřádila. Bohužel v negativním slova smyslu. Julia dává stupiditě nový rozměr.
Dle mého, příběhu velmi uškodilo spojení vílího světa s dystopií. Ze zajímavého nápadu, se stává přeplácaný děj.
To dobré jsem viděla v dalších postavách příběhu. Kamarádka Ksy a její bratr Ivan, dodávají příběhu na tajemnosti. A jména, velmi zvláštní, pěkná a ojedinělá.
Musím přiznat, že když jsem se po pár stránkách dozvěděla, že je kniha o vílách, četla jsem s menší předpojatostí.
Tatík - despotický, vyčůraný protiva, babča - nezvládající výchovu dvou spratků a děda, který kdyby neměl zvláštní jméno, ani nevím, že tam je. Ráda bych řekla, že mě kniha nutila nadávat, křičet a rvát si vlasy, bohužel tomu bylo naopak. Nudnost a předvídatelnost Juli, zapříčinila maximálně, protočení očí. V knize se neobjevuje žádná část, která by ve mě vyvolala nějaké emoce.
Velmi mě mrzí, že má nespokojenost s knihou, patří zrovna této.Vydavatelem je CooBoo a na knihy z této produkce já nedám dopustit. Jak se říká, vše je jednou poprvé...
Obálka: Krásná a tématicky zvolená. Dávám ji veliké plus. Hlavně díky této obálce, jsem po knize sáhla.

06.02.2014

Pád andělůPád andělůSusan Ee

Žádná klasická, romantická slátanina. Příběh měl hlavu a patu, nikde žádné mezery. Rozumné postavy vám nekazí celý příběh a co mě potěšilo je to, že se zbytečně nezabíjeli hlavní postavy, i když si příběh o to říkal. Kniha se mi velmi dobře četla a již brzy jsem zalitovala, že nemám více stránek. Děj je nasycen vtipem, láskou, úctou, ale i bojem, strachem a akčností. Velmi se mi líbí spojení apokalypsy s nadpřirozenem. Zakončení knihy vás nenásilně nutí okamžitě prosit o další díl, přesto vám není líto, že ho nemáte, protože z příběhu budete čerpat ještě dlouho.

Andělé jsou pro nás symbolem dobra a lásky, ovšem v této knize je tomu právě naopak. Spisovatelka si s námi pěkně hraje a já poslušně sedím a "poslouchám". Celou knihu bych shrnula jako Perfektní nápad.

02.03.2014

Můj život bez mřížíMůj život bez mřížíJiří Kajínek

Bibliografie a memoáry mám velice ráda a vždy mě zajímá, co nového se ještě o známých osobnostech dozvím. Tato kniha mě zajímala o to víc, že velmi medializovaný J.K. vůbec nemá na nic šanci a i když je půlka republiky proti němu, stále věří, že se jednou dovolá ke spravedlnosti.
Je celkem těžké sepsat hodnocení na tuto knihu, aniž bych do ní vkládala své politické názory. Proto vynechám samotný případ a budu se v tomto článku věnovat pouze knize. Protože, ono to tak je právě i v ní. Ačkoli má kniha méně stránek čte se docela pomalu, ale nudností vypravování to určitě není. Více se na věty soustředíte a bloudíte ve vlastních myšlenkách a pomaloučku si utváříte na J.K. svůj vlastní názor. Můj pohled na věc zůstává stále stejný, ovšem samotného Jiřího už beru trochu jinak. V knize se objevují fotografie z dob dětství i mládí nejen samotného Jiřího, ale i rodiny nebo kamarádů. Můžeme vidět jeho vysvědčení i občanský průkaz. Kdo rád cvičí a J.Kájínkovi závidí jeho svaly, nakoukne do knihy kde Jiří odhalil tajemství svých bicepsů. Jak už jsem zmiňovala, kniha je velmi zajímavá a v ledasčem překvapivě i poučná. No řekněte, jaký zloděj Vám poradí, kam určitě neschovávat své úspory?
Další část knihy vytváří rozhovor a různorodé otázky, na které se mimochodem nikdy nikdo jiný nezeptal. Knihu oživují a stále se dozvídáme nové a nové věci a více si utváříme obrázek na samotného Jiřího.

Hodnocení dnes nenapíšu, protože bibliografie se hodnotit nedají. Každopádně knihu doporučuji a věřím, že budete překvapeni, co vše se dozvíte.

20.04.2014

Z hrobuZ hrobuJeaniene Frost

Autorka se nemohla se svými čtenáři lépe rozloučit, než za pomoci všech hrdinů, které jsme si oblíbili v předchozích dílech a obsahem knihy propleteném tajemstvím, napětím a krutou pravdou. Svižně psaný styl, pro tuto autorku typický, Vás nutí otáčet jednu stránku za druhou a děj plný nečekaných zvratů a hlavně odhalení kdekomu zajistí bezesnou noc.
Zpětně si říkám, že tento díl je lehce předvídatelný, ale při čtení jste do knihy tak ponoření, že tuto malou výtku úplně přehlédnete. Navíc závěr je tak šokující, že této knize vážně nic nechybí.
Autorka, ale ani Cat s Bonesem nemají ve svém žánru konkurenci.

04.07.2014

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1Hotel v Paříži: Pokoj č. 1Emma Mars

Jako jediný klad tohoto příběhu vidím v originalitě, kdy se kloubí erotika s historií, nápad je to zajímavý, ale bohužel, pro šest set stránek málo. Erotické scény jsou dopodrobna napsány, ale těžkým a nuceným stylem.

Příběh nezachrání ani hlavní hrdinka Elle, která je nejen sobecká, ale hlavně malicherná. Sama neví co od života očekávat a nedozví se to ani čtenář. Většinou stinné stránky příběhu zachraňují krásní muži, ale i v tomto případě autorka Emma Marsová zklamala. Nabídla nám krásu kompenzovanou násilím a vulgaritou a v druhém případě bláznovství a škaredost. Ženy čtenářky tedy nemůžou při čtení chtít, snít ani milovat. Bohužel je tato kniha velikým zklamáním.

07.12.2014

Losing itLosing itCora Carmack

Přesto, že podobných příběhu i filmů je nespočet, stále nás baví a stále je čteme. Je toho málo, co čtenáře obdobných knih může překvapit, přesto si říkám, že Losing It je mezi nimi na špici. Zachovává si tvář a není lehké ji nazvat jedním názvem, jelikož lásku střídá humor a ten zase vztek a ten opět citové rozpoložení hrdinů a nakonec i čtenáře. Cora Carmack svým čtenářům darovala smích, lásku i myšlenky, za které by se nejeden z nás musel stydět a tak to přece má být.

16.11.2014

Akademie EvernightAkademie EvernightC. Gray (pseudonym)

Měla jsem knížku přečtenou během necelých dvou dnů.Líbila se mi,znám i lepší ale jsem spokojená.Upíři,láska,strach,beznaděj,ukončení neukončení kde je jasné,že se děj ještě rozjede.Určitě jdu hned na druhý díl.Kdo má rád knihy na toto téma tak si ji určitě oblíbí.

02.06.2012

Krátký druhý život Bree TannerovéKrátký druhý život Bree TannerovéStephenie Meyer

Kniha se mi moc líbila,bylo fajn vidět příběh nezaujatýma očima.Ačkoli jsem věděla jaký bude mít Bree konec,stejně mě to zamrzelo.Doporučuji!

27.05.2012

NezkrotnáNezkrotnáKristin Cast

Moc pěkná série,knihy jsou díl od dílu lepší a to moc často nebývá.Doporučuji!

23.06.2012

PokoušenáPokoušenáKristin Cast

Opět je tento díl lepší než všechny před ním.Líbilo se mi,že je psaný z pohledu více postav.Konec velmi smutný.Jdu hned číst pokračování,jak se to vše vyvine.

25.06.2012