chrastova.m chrastova.m komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se cetla uplne sama, krasne napsane. Pribeh me hned pohltil, velice silny. Zaroven si clovek uvedomi, kolik toho jeden clovek zvladne unest - vic nez si mysli. Velmi ocenuji autorcin popis situaci i prostredi, dokazala jsem si predstavit Hermankove udoli a byla jsem soucasti deje. :-)
Pribeh popisuje zivotni cestu zeny, se kterou se zivot nemazlil. Moc se mi libilo, ze Anna jako hlavni postava si na nesnaze ani na zivot nestezovala, prijimala vse tak jak to prislo. Za me perfektni cteni, pri kterem se clovek zase trosku zamysli nad svym zivotem, jak se mam dobre a casto resi hlouposti :-)

28.07.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě rozhodně jedna z nejlepších knih, jakou jsem přečetla. Velmi čtivý, poutavý příběh, který vás zasáhne... Jen mi přišlo škoda, že část, kdy popisuje život v koncentračním táboře je napsán stroze oproti dalším částem, přitom je neméně důležitý oproti zbytku knihy.
Po přečtení knihy jsem se opět utvrdila v tom, že nemám dávat na první pohled! Nikdy nevíme, co se ukrývá pod "slupkou"...

07.08.2019 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Jde o velmi silný příběh. Člověk se neubrání vlastnímu hodnocení "vždyť si za to může sama, proč tam proboha jezdila", ale jakmile člověk čte dál a dál, pochopí. Druhou polovinu knihy jsem zhltla na jeden nádech, i když člověk ví, že to skončí happy endem, i tak prožívá každou chvíli společně s hlavní hrdinkou. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, člověk si hned uvědomí, jak se má dobře a řeší samé malichernosti..

22.12.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Já knize nemám, co vytknout :-) pohltila mě hned od začátku a jakýmsi způsobem mě "nutila" číst dál a dál. Je to moje první kniha od této autorky, ale moc se mi líbil styl psaní, její popisování nejen osob, ale i prostředí ve mě vyvolávat živé představy.
Kniha obsahuje pohled na věc z více uhlů od více lidí, zároveň autorka popisuje i jejich život. Je pravda, že osob a jejich osudů je v knize mnoho, avšak ani jednou jsem neměla pocit, že bych se ztratila a nevěděla o koho jde. Vždy u knih oceňuji, že se můžu na věc podívat očima více lidí, pochopit osudy těch, kteří se mohou na začátku jevit jiným způsobem, což tato kniha splnila. I když autorka popisuje osoby, neztrácela jsem linku vyšetřování, jenž bylo pro mě napínavé do poslední chvíle. Děkuji

20.11.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Toto byla moje ctvrta kniha od pani spisovatelky a opet sazka na jistotu. Pani Mornstajnova je pro mne spisovatelka s velkym "S"!
Moc se mi libi jeji styl psani. I kdyz se v knize vyskytuje mnoho postav, ani na vterinu jsem nemela pocit, ze bych se v nich ztracela. Ocenuji jeji pristup priblizit pribeh z nekolika uhlu pohledu ruznych postav, coz dava prostor pro uplne jiny pohled na vec. Kniha je velmi ctiva a poutava, posledni stranky jsem napjate cekala, jak to vse dopadne, protoze az do uplneho konce to nebylo jiste..

06.10.2019 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Dle mého názoru je kniha jednoduše dechberoucí. Doporučila bych přečíst každému a jak se již objevilo v komentářích níže, titul bych se nebála zařadit do povinné četby na středních školách. Je to přesně ta kniha, kterou si člověk přečte a je vděčný za věci, co bere v životě jako samozřejmost.
I když se nejedná o klasickou beletrii, ale kniha je psána formou rozhovorů, jde o velmi zajímavé a dechberoucí čtení. Velmi oceňuji vysvětlivky, o které autorka rozhovory doplnila, díky nimž se i laik lépe orientuje v historii i systému KLDR a vše tak do sebe čtenáři lépe zapadá.

27.02.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velmi povedená kniha, opět pan Brynza nezklamal :-) skvěle vymyšlený příběh, napínavý až do konce, rozuzlení bylo pro mě překvapující. Tak jako všechny knihy pana Brynzy, byla tato velmi čtivá a hned mě stáhla do děje. Za mě super!

31.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když jsem šahala po této knize, měla jsem předsudky a bála jsem zklamání z knihy. Přeci jen, člověk má tendenci srovnávat, zároveň jsem měla obavy, aby kniha nebyla moc "táhlá" a neobsahovala zbytečné pasáže, které by mě nudily. Ale opak byl pravdou a byla jsem příjemně překvapená! Kniha se četla dobře po celou dobu, ač události knihy byly pro mě velmi zdrcující a jak se píše v recenzích níže, i já se se o některých událostech doprovázející válku dozvídala poprvé až v této knize. Proto děkuji autorce za rozšíření obzoru :-) Těším se na další tvorbu autorky.

15.03.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

V knize je netradičně odhalen vrah docela brzy, což mě ve výsledku nevadilo. Naopak jsem ocenila pohled i z druhé strany vraha. Příběh mě vtáhl a přála jsem si konec, abych věděla jak to dopadne.. za mě super :-)

29.12.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Moje prvotina od tohoto autora a byla jsem příjemně překvapená. Kniha byla stejně napínavá po celou dobu, ani jednou mi nepřišlo, že by mě nějaký úsek přišel zbytečně protahovány, naopak nemohla jsem přestat číst a stránky ubýhaly velmi rychle..
Knihu jsem objevila náhodně v knihkupectví, nevšimla jsem si, že je to "druhý případ Kate Marshallové" a jako jediné mínus knihy považuji, že tu bylo prozrazeno o čem byl "první případ" a mrzí mě, že si tak nemůžu přečíst i první díl, škoda :-)

29.08.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je vážně excelentní vypravěčka. Její styl psaní dokáže vtáhnout do děje, zajímá vás, jak bude kniha pokračovat a nutí vás číst dál a dál. Na jejích knihách se mi líbí, že na začátku se člověk dívá na příběh jinak než na konci - postupně odkrývá tajemství postav... Oceňuji rozdělení kapitol, kdy začíná vždy stejnou větou - zajímavý nápad.

07.08.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knížku jsem musela několikrát během čtení odložit. Vůbec to nebylo kvůli tomu, že by se četla špatně, ale tento příběh je tak silný a zdrcující, že jsem ho potřebovala postupně vstřebávat... Tolik hrůz v jedné knize. Bylo mi z toho až úzko. Díky za tyto silné lidi, co se nebojí "jít se svou kůží na trh" a nebojí se podělit se o svůj příběh. Je potřeba, aby se o těchto hrůzách mluvilo a vědělo se, právě proto, aby se už nikdy neopakovaly! Doporučuji přečíst.

24.08.2019 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Perfektni pribeh, ktery me hned vtahl do deje, tak jsko vzdy u pana Brynzy.. Nemam co vytknout, za me napinave az do konce, kolikrat jsem si myslela, ze uz vim kdo je vinik a ejhle.. ani nahodou. Uz se tesim na dalsi knihu!

24.11.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Detektivky od Roberta Brynzy jsou prostě sázka na jistotu! A nebylo tomu jinak ani v tomto případě.. Opět skvělý příběh, napínavý až do konce a rozuzlení vraha bylo pro mě velkým překvapením. Perfektní práce.

05.02.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Rozhodně splnila mé očekávání. Dávám o hvězdu méně a to z důvodu, že i když se mi celý příběh moc líbil, na konci jsem postrádala motiv samotného zločinu(nějaké vyjasnění PROČ). Celá kniha se vlekla (v pozitivním slova smyslu, nepřišlo mi to otravné), ale konec a samotné rozuzlení mi přišlo trošku moc rychlé. Navzdory tomuto malého mínusu bych si knihu přečetla klidně znovu :-)

30.09.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Knihu jsem přečetla skoro na jeden nádech (respektivě na dva), tak mě kniha vtáhla do děje. Za mě naprosto povedená kniha, včetně tématu. Člověk si uvědomí, jak každý život visí na vlásku, a ten se může kdykoliv přetrhnout..
Kniha poukazuje na problematiku rodinného neštěstí, které může potkat kohokoliv z nás. Velmi oceňuji pohled na věc ze dvou úhlů. Příběh tak dostává úplně jiný rozměr. Autorčin styl psaní mě velice nadchl, připadala jsem si, jako bych byla součástí děje. A přesně toto od knihy očekávám. Proto moc nerozumím nízkému hodnocení. Těším se, až si přečtu i jiné knihy od této autorky :-)

24.03.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Moje první kniha s tímto tématem, proto bude asi mou srdcovkou navždy... Kniha nám dá nahlédnout, jak to chodilo v koncentračním táboře a hrůzy s ním spojené. Příběh se mi moc líbil, pohltil mě hned od začátku a po přečtení knihy jsem vstřebávala všechny hrůzné informace.
Z této knihy si odnáším větu, kterou si budu pamatovat: "pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den" ♥

08.08.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha mě hned vtáhla do děje a přečetla jsem na jeden nádech... I když se v knize objevilo mnoho postav, ani na okamžik jsem neměla pocit, že bych se mezi nimi ztrácela. Líbí se mi originální autorčin styl psaní, který vás vtáhne do děje a vy jen napjatě čekáte, jak bude příběh pokračovat.

07.08.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh, který je ve skutečnosti propojením příběhů každé z postav. Autorka postupně poodkrývá jednotlivé postavy, které nejsou tak jednoznačné jak se na první pohled zdá. Tak asi jako ve skutečnosti - vidíme skořápku člověka, ale uvnitř se mnohdy ukrývá úplně něco jiného. Toto mám v knihách moc ráda a oceňuji, když autor jednotlivé skořápky hlavních postav postupně rozbíjí a čtenář, ač si myslí, že má jasno, není jasné vůbec nic a neustále se jeho názor mění.
Autorka ukazuje, jak složité dokáží být rodinné vztahy, zároveň v knize (dle mého názoru) nenásilně nastiňuje historický kontext světové války na pozadí příběhu.
Kniha mi hodně připomínala Hanu od A. Mornštajnové - ne tématem, ale právě tím, jak knihu autorka zpracovala - pookrývájí jednotlivých postav spojený s historických kontextem, což rozhodně nekritizuji, ba naopak :-) rozhodně sáhnu i po dalších titulech autorky

05.12.2022

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Perfektní příběh, přesně co od napínavého thrilleru očekávám. Bezvadně napsáno, příběh sice zamotaný, ale ne tak, aby se člověk sám do něj zamotal :-) člověk při čtení čeká na rozuzlení, které se ale stále oddaluje, protože se dostávají na povrch nové a nové informace. Za mě super čtení a určitě šáhnu po dalších titulech autorky.

11.08.2022 5 z 5