Charmedka Charmedka komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Nemůžu říct, že by se mi druhý díl líbil méně, to asi ani ne, ale rozhodně první měl mnohem větší kouzlo. Říše divů je zkrátka neskutečná, v této sérii hodně tajemná, děsivá a kolikrát až hororová. Tím, že se tento díl v ní neodehrává, tak samozřejmě kouzlo lehce pominulo.

05.06.2021 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Nejsem plačka, u knížek málokdy brečím, vlastně vůbec a více na mě působí filmy. Ovšem u této knihy jsem měla na krajíčku téměř pořád, několikrát jsem cítila tlak na hrudi a bylo mi Emmy tak strašně líto.

Postavy byly dokonale vykreslené, působily reálně a Vám jejich osud zkrátka nemohl být jedno. Navíc Emminy myšlenky poté, co ztratila životní lásku, byly tak bolavé a já opravdu trpěla s ní, bolelo mě to stejně jako ji.

Kniha mě totálně rozsekala, za mě to je jedna z nejdojemnějších a nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Tohle si musíte přečíst.

23.05.2021 5 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Osobně se mi nejvíce líbila Svatební balada, ta má skvělou atmosféru. Ač teda nemůžu říct, že jsem autorův fanoušek, tak nejvíce mám ráda jeho konce a to jak u povídek, tak i u těchto básní. Žádné žili spolu šťastně až do smrti, naopak. Konce jsou pochmurné a právě díky nim se mi díla aspoň trochu líbí.

23.05.2021 3 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

V knize je snad úplně všechno, co si jen představíte. Na to, že se jedná o nějaký rok kolem 1850, tak v knize je spousta vymožeností, třeba i roboti. Na škole učí vlkodlak a upír a věřím tomu, že ani jednorožci zde nebudou mýtusem.

Navíc všichni měli tak hloupá jména, že ani ke konci jsem pořádně nevěděla, kdo je kdo.

Tohle byla jedna velká slátanina všeho dohromady, jako kdyby pejsek a kočička vařili dort. Kolikrát si řeknu, že kniha není špatná, ale jsem už na ní stará, být ovšem mladší, tak by se mi líbila. To tady říct nemůžu a nemůžu doporučit ani mladším slečnám.

15.05.2021 1 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Noo, téma zajímavé, ale naprosto nevyužitý potenciál. Postavy hrozně nesympatické, i samotná autorka je protivná a celé to bylo velmi nucené. Pochopitelně, Lucy dává rázně najevo, kdo je pánem a příběh je tím pádem prvoplánový, ale i tak si dle mého s ním mohla více pohrát.

Kdyby mi bylo víc jak o půlku méně, tak asi budu nadšená. Je to jednoduché čtení, romantiky obsahuje tak akorát a celé to působí snově, ale jak říkám, za sebe můžu doporučit pouze pro mladé čtenářky. Slabší průměr.

02.05.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kapitoly jsou psány jak z pohledu Morgan, tak i z pohledu Clary. Díky Claře je půlka knihy spíše young adult a celkově si myslím, že ani mladší čtenáři nebudou mít s knížkou problém.

Kniha je poměrně předvídatelná a vlastně se dá celkem snadno odhadnout, kam co bude směřovat. Navíc autorka čtenáře nijak nenapíná a hned na začátku tajemství vypluje napovrch.

Avšak musím uznat, že Colleen píše skvěle a příběh mě hodně zasáhl. Téma ztráty někoho blízkého je silné samo o sobě a i když kniha není nijak napínavá či tajemná, tak jsem se ani chvilku nenudila. Mě tahle rodinná drama baví.

09.04.2021 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Určitě není kniha předvídatelná, spíše Vám vše dochází postupně, jak čtete a jak se příběh rozvíjí, pak začíná být jasné, kam co bude směřovat.

Poslední slova řeší hodně závažná témata. Postavy jsou skvěle vykresleny, takže jejich osud Vám rozhodně nebude jedno a o to více se do nich vcítíte a v některých situacích Vám bude dost úzko...

Kniha se četla výborně, Linda Green viditelně psát umí a čtenáře vtáhne do děje i rodinným dramatem, který tak nějak plyne a nenuceně rozvíjí příběh.

06.04.2021 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Musím uznat, že celý tenhle příběh je dokonale, ale vážně dokonale promyšlený. Neskutečně propracovaný svět a jeho fungování. Jak jsem psala, nejsem cílovka, ale klobouk dolu.

V knize je spousta odkazů na osmdesátá léta, pro které měl slabost Halliday, takže nejen počítačové hry, ale i filmy či hudba. Myslím, že některé mladší ročníky možná budou v tomto ztraceni, ale já si právě nejvíce užívala všechny ty odkazy na známé filmové scény či písničky.

27.03.2021

Easy? Easy? Tammara Webber

Už když jsem začala číst, říkala jsem si, že jo, tohle bude prima oddechovka. Tammara Webber píše velmi čtivě, hlavní hrdinka sympatická, takže na nějaké dvě odpoledne dobrá volba. S každou další kapitolou mi ovšem začalo být jasné, že kniha nebude jen další tuctovka.

Z tuctové romantické young adult knihy se postupně začala stávat kniha s hlubším významem a silnějším příběhem. Téma znásilnění je silné a stalkování ve Vás budí hrůzu a samy přemýšlíte, co byste vlastně dělaly. Navíc je jasné, že takovýhle člověk neútočil poprvé....Výborná kniha, která ve mně něco zanechala. Vážně skvělá a nechápu, že nevyšly další díly...On je to sice ukončený příběh, ale přesto bych brala další knížky.

13.03.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Opět si stojím za tím, že se díl nemůže rovnat jedničce, avšak rozhodně je lepší jak druhý díl. Působil více emotivně. Lou je stále stejná, upovídaná, praštěná a velmi hodná, což se ne vždy v životě vyplácí.

Prostředí New Yorku si tolik neužijete, je nastíněno jen sporadicky a rozhodně nečekejte poznávací výlet. Za to Vás čeká spousta myšlenek, pádů, emocí, ale i komických situací. Hezké zakončení série, Lou mi bude chybět, ale v nejlepším se má přestat...

13.03.2021 4 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Čekala jsem situace a scény, které v prvním dílu nebyly, protože je nezažila Tessa, něco zas trošku nového, co překvapí. Tohle ale bylo doslova převyprávění z Hardinova pohledu, nuda. Čte se to dobře, o tom žádná, příběh je to pěkný a sérii miluji, ale kniha je to prostě zbytečná.

09.03.2021 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Opět se jedná o velmi dojemný příběh a i když pejsek několikrát v knize umírá, je to vše podáno velmi citlivě a mile. V podstatě W. Bruce Cameron pojímá sérii tak, že my tu nejsme pro pejska, ale on je tu pro nás, což je vlastně svým způsobem pravda, i když myslím, že je to vzájemné. Ta psí láska je upřímná, avšak i hafan tu lásku potřebuje.

Zároveň s knihami sleduji i filmy a jak jsem psala u prvního dílu, pro mě jsou filmy dojemnější, působí na mě více. U filmů vážně brečím, zatímco u knih je mi spíš smutno, ty filmy více proniknou k divákovi.

26.02.2021 3 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Konečně jsem ale narazila na Sparksovu knihu, u které jsem si již po prvních stránkách řekla, že tohle bude přesně ono. Ta láska tu byla tak krásně a nenápadně vykreslena. Celé to působilo velmi přirozeně, ale zároveň se Vás to hluboce dotklo. Já byla neustále rozněžněná.

26.02.2021 5 z 5

Báječné nakupování v Las Vegas Báječné nakupování v Las Vegas Sophie Kinsella (p)

Ten příběh je opět velmi hloupoučký a neskutečně praštěný, je to až moc přitažené za vlasy. Asi to ale bylo o chlup lepší jak předchozí díl, víc milejší a více plné přátelství a lásky. Uznávám, že jsem se i párkrát zasmála, ony ty situace a vtipy byly kolikrát tak hloupé, až byly vtipné.

13.02.2021 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nimbus rozhodně nezaostává za jedničkou a přináší opět dokonale propracovaný příběh. Líbí se mi, že autor se s ničím nemaže a ač kniha není zbytečně násilná a plná krve, tak přesto se Neal Shusterman ničeho nebojí a kosí v jednom kuse.

Knihu tentokrát neobohacují zápisky smrtek, ale myšlenky samotmého Nimba, který vysvětluje, proč byl vlastně stvořen a dumá nad svou existencí. Díky tomu čtenář zas více porozumí celému světu a jeho fungování. Tohle mě hodně bavilo.

06.02.2021 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Celý tenhle svět je dokonale propracovaný, ale bohužel tak šíleně komplikovaný, že ještě na konci jsem byla totálně ztracená. Hlavně všichni mají tak složitá a nezapamatovatelná jména, že jsem si kvůli tomu čtení pořádně nedokázala užít a furt jsem přemýšlela, kdo je kdo a kam patří. Ono to není špatné, autorka má úžasnou a obdivuhodnou fantazii, ale někdy méně je více a bohužel tím, jak to bylo celé komplikované, tak mě kniha nebavila a do čtení jsem se musela nutit.

25.01.2021 2 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Pokud máte rádi erotické romány, tak tahle série podle mě patří k tomu lepšímu, co můžete v knihkupectví v tomto žánru najít. Velmi povedené, čtivé, vtipné a vyprávění z pohledu chlapa je na jedničku.

25.01.2021

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Od začátku je to obrovská jízda, Sebastian Fitzek psát umí. Příběh má výbornou atmosféru a co hlavně, prostě nevíte, co bude dál, není rozhodně ani trošku předvídatelný. Autor se nebojí násilí a krve, detailních brutálních popisů, avšak nijak to neruší a dobře to funguje. Ne všude mám ráda potoky krve a odřezané končetiny, ale tady to jde vážně dohromady a úplně Vás u knihy mrazí.

Musím pochválit i konec a celkové rozuzlení, které mě nenapadlo. Vše je dokonale promyšlené a propracované. Na druhou stranu právě konec byl už lehce překombinovaný a klidně bych maličko ubrala.

17.01.2021 4 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Katie Price

Není to úplně špatný, samozřejmě se jedná o jednoduchou četbu, nic inteligentního nečekejte. Velkým plusem jsou velmi sympatické postavy, od skromné Tiffany až po láskyplnou Angel a jejího manžela či sexy bodyguarda Seana.

Naopak zklamání jsou Vánoce. Obálka a název knihy jsou dost zavádějící, o Vánoce v podstatě vůbec nejde a zmínka je o nich v podstatě jen na konci knihy a opět ne nějak důležitě. Vánoční atmosféru z knihy nenačerpáte.

17.01.2021 3 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Pochvalu za to, že hned na prvních stránkách je čtenář vtažen do příběhu a mezi nemrtvé. Žádné zdlouhavé čekání, až se objeví první duch, duchové jsou v knize od začátku do konce, což je super.

Já jsem úplně nadšená a je mi úplně jedno, že kniha věkově není vůbec pro mě. Doporučuji nejen pro starší, ale tedy samozřejmě pro mladší čtenáře. Moc se mi líbí a dávám velké plus za to, že kniha je poutavá, čtivá a zajímavá i bez hromady násilí, krve, vulgarit a erotiky. Nic z toho v ní nenajdete a přesto to skvěle funguje.

09.01.2021 5 z 5